Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 CDTİ zincir sesi HK.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 CDTİ zincir sesi HK.

öncelikle iyi günler ;

sizlere birşey danışmak isterim aracım 2015 model 1.6 cdti 94 binde bakımını yapalı 500 km civarı oldu , bugün dikkatimi bir şey çekti araç boşta gaz verdiğimde 3 bin devire kadar ses yok 3-5 bin devir arası benim yorumumla zincir sesi geliyor (metal sürtme sesi) daha üstü devirde kesiyor gazı bırakırkende aynı devir aralığında aynı ses geliyor , korkum şu zincir değişimi mi gerek ? hemen değiştirmezem daha büyük problemlere sebebiyet veriir mi ? yada son bakımda loqui moily denemiştm o mu sahteydi acaba ,

teşekkür ederim

zincirden ses geliyorsa

gergi tertibatı bozulmuş yada zincir uzamaya başlamıştır.
    Bu saatten sonra değişim yapmaktan başka çözüm yoktur.
    5w40 yağ kullanarak sesi azaltan kullanıcılar var ama mekanik sorunu yağla çözemezsiniz sadece kendinizi aldatırsınız.

Triger değişimi çözüm mü dür hayir değildir.
    stop edince gergi üzerindeki yağ basıncı düşünce
    ilk marş esnasında belki 10 belki 10000 belkide 100000km bu sesi gene duyacaksınız.

bunun asıl çözümü
    basıncın düşmesi engellemek için gorsel olarak ekledigin
    contanın takilması.
    triger değişimi yaparken mutlaka bu parçayı da temin ettirin. triger kitinde bu ürün yok ayrıca talep edin.

FB_IMG_1649308980795.jpg

Yorum

Yukardaki conta E191900750 kodlu özel kapsam ile yurtdışındaki arabalara ücretsiz uygulandı. Opel Türkiye'ye bu özel kapsamın olduğunu "öğreten" ben oldum ama ne yazık ki ülkemizdeki hiçbir 1.6CDTI motor bu kapsama sokulmadı. Kasım/2021'de de süresi doldu.

Şimdi ise E212111500 kodlu özel kapsam başladı. Süre sınırı yok. 10 yıl ya da 160 bin km altı tüm 1.6CDTI'lar faydalanabiliyor ama bilin bakalım ne oluyor? Türkiye'deki hiçbir araca yine uygulanmıyor....

https://www.astra-k-forum.de/attachm...121111500-pdf/
      1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
      2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
      3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
      4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
      5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
      6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

1.6 cdti kullanıcılarını tespit edip wp grubu kurun
        toplu şekilde hakem heyetine verin.
        her ilde aynı anda açın şikayet

bu konuda size önayak olabilirim
        dilekçenin oluşturulması sosyal medyaya taşınması ılgili.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sota View Post
          1.6 cdti kullanıcılarını tespit edip wp grubu kurun
          toplu şekilde hakem heyetine verin.
          her ilde aynı anda açın şikayet

bu konuda size önayak olabilirim
          dilekçenin oluşturulması sosyal medyaya taşınması ılgili.
          Ben başvurdum. Reddettiler ama tekrar denerim hiç sorun değil. Konunun altında toplanabiliriz
          1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
          2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
          3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
          4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
          5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
          6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Bende mrak ettim bunu
            F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
            X