Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yazlık lastik

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yazlık lastik

Merhaba herkese lastiklerin değişim zamanı geldi.aracımda goodyear var şu an.pirelli ve goodyear arasında kaldım hangisi daha iyidir?
    [center]
    1.6cdti sport 
    GREY HURRICANE [center]

2 üreticinin de birçok modeli var. Siz hangisi için soruyorsunuz?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
      2 üreticinin de birçok modeli var. Siz hangisi için soruyorsunuz?
      Goodyear için asymetric 3 pirelli modelini hatırlayamadım maalesef
      [center]
      1.6cdti sport 
      GREY HURRICANE [center]

Yorum

Asymmetric 5 daha yeni ve sınıfında liderliğe oynayan bir lastik. Kullanıyorum tavsiye ederim. Pirelli'de Pzero için konuştuğumuzu varsayarsak yeni serilerinde biraz geride kaldılar.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Teşekkür ederim
          [center]
          1.6cdti sport 
          GREY HURRICANE [center]

Yorum

merhaba,

Yeni konu açmamak adına;

245/45/r18 ölçüleri için;

Goodyear asymetric 3 , Hankook Ventus Prime 3, Falken ZE310, Nokian Powerproof lastikleri arasından hangisini önerirsiniz. Güncel fiyatlarla bir seti yaklaşık 8000 TL'ye geliyor her birisinin.
            Goodyear 2020 sonu, hankook 2021, Falken 2021, Nokian 2022 üretimi.

Bütçemi aşamadığımdam gönlümden geçen asymetric 5 ve primacy 4'ü alamıyorum malesef.

Yorum

Küçük çapta servet olmuş lastik fiyatları. Continental premium contact p6 kullanıyorum ama yarın lastik alacak olsam bu kadar fiyat vermezdim sanırım. 2020 üretimi yerine 2022 kormoran riken sava dunlop laufen bakmayı tercih ederdim açıkcası.( 5-6 bin arası tutar) Bu markalar alınır mı ya demeyin millet neler takıyor premiumlara çatır çatır kullanıyor. Arkadaşım e250 sine kormoran aldı memnun.

Yorum

Bu listeye göre Nokian Powerproof. Falken'de bunun dengi Azenis serisi. ZE310 ekonomik model diye biliyorum.

Yorum

Daha önce dizel aracımda 195/55/16 ebatlarında 20 bin km dan fazla falken ecorun ziex serisi kullandım. Turanza er300(4 lastik sıfır takılmıştı 40 bin km de dağıldı lastikler ) lerden geçmiştim bariz lastik sesinde ıslak yol tutuşunda falken öndeydi. Yumuşak lastik diye tabir edilen serisi ecorun serisi sanırım. Fiyat performans dengesi yerinde bir lastik diye hatırlıyorum. Ako nun çankırı daki fabrikasında dunlop ile birlikte üretiliyor yanlış bilmiyorsam. Z serileri falken de yeşil lastik dedikleri hamuru yumuşak nispeten daha ekonomik yani normal kullanıcının beklentilerini fazlası ile karşılıklayacak düzeyde.

Yorum

Cevaplar için çok teşekkürler,

Nokian ve Goodyear asymetric 3 arasında kalmıştım ama belirttiğim bütçenin daha da altına iyi bir pazarlıkla Goodyear asymetric 5 denk getirip aldım.

İlk izlenimlerim çok iyi. Lastik sesi yok denecek kadar az, fren ve viraj performansı çok iyi. Konfor da çok iyi görünüyor araba yumuşadı resmen, tabi her yeni takılan lastik en başta konforludur, zamanla ne olur bakacaz.

Dediğiniz gibi ufak bir servet ödemek zorunda kaldım, umarım bir 3 yıl daha bu dertle uğraşmam.

Yorum

İşleniyor...
                    X