Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fan

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Fan

Arkadaşlar herkese merhaba
    Bugün arabayı çalıştırdım ve markete gittim hava 0 derece civarındaydı yani sığuktu market ile ev arası 1 km anca var arabayı park ettim indim bir baktım fan açmış motor daha hiç ısınmamıştı bunun sebebi nedir birde fan kademeleri bilen var mı
    (araç 1.6cdti insignia sport)
    Şimdiden teşekkürler

Klima yada ön cam buğu çözmeyi açtıysanız fan çalışır.
    İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
    Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Arka cam buğu çözme açtı otomatik bu sebep olabilir mi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kerem_05 View Post
        Arkadaşlar herkese merhaba
        Bugün arabayı çalıştırdım ve markete gittim hava 0 derece civarındaydı yani sığuktu market ile ev arası 1 km anca var arabayı park ettim indim bir baktım fan açmış motor daha hiç ısınmamıştı bunun sebebi nedir birde fan kademeleri bilen var mı
        (araç 1.6cdti insignia sport)
        Şimdiden teşekkürler
        DPF Dolmuş. Pasif temizliğe başlamış. Bitene kadar beklemek gerekiyor. Bir kaç kere yarıda bırakılırsa bu şekilde, DPF ışığı yakar.

Belirtileri:
        1- Rolanti devri yükselir
        2- Anlık tüketim 0,5lt değil 1.5-2.0Lt/saat gösterir
        3- Araç Cutoff'a geçmez. Yani yolda giderken ayak gazdan çekilince anlık tüketim sıfıra düşmez.
        4- Sabit gazda giderken normalde 4lt ile gidiyorsa 8-9lt gösterir anlık tüketim.
        5- Araç yaz kış farketmez fan açar.
        6- Işığı yanmasa da yan ayna ve arka cam rezistansı çalışır.
        7- Motor sesi değişir.
        8- Hararet kısa sürede kalkar. Bir an önce ısınıp DPF'yi temizlemek için.
        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

İşleniyor...
        X