Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia AFL Far İçi Buğu ve Su Birikmesi Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia AFL Far İçi Buğu ve Su Birikmesi Sorunu

Herkese merhabalar.
    Ben de 1 aydır Insignia kullanıcısı oldum. Aklımda olmamasına rağmen satın aldığım ama kullanmaktan da şimdilik gayet keyif aldığım bir arabam oldu.
    Aracım 2011 Insignia 2.0 CDTI 4x4 Cosmo Flexride

Aracın sağ far içinde geçmeyen buğu sorunu var. Ufak ufak su tanecikleri sürekli orada ve far beynini bozmasından endişeliyim.
    Ankara içi bu sorunu çözmem için bana tavsiyesi olan var mı? Nereye götürebilirim aracı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Adanada ibrahim usta var.
    Ara görüş önceki hafta ben, bugünde arkadaş yaptırdı

işçiliği okadar iyiki kasaya en ufak zarar dahi vermeden açtı.

tlf numarası 05362903822
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Yorum

Aynı sorun benim de başıma geldi ve 3 ay öylece bekledim ve sonunda far beynine kadar su ilerledi ve farın alt kısmına monteli konumlandırılmış beyin yandı. Far beyni yanarsa orjinalinden başka sistem kabul etmiyor arıza ışığı veriyor. Mecburen orjinal Hella beyin almak zorunda kaldım ve bana maliyeti epeyce tuzlu oldu. Siz siz olun Insignia'larda ön far su aldıysa veya buğu yaptıysa hemen çaresine bakın yoksa bedeli ağır oluyor.

Ankara OSTİM'de Farcı Yusuf usta var. İşini hakkıyla güzel yapıyor. (Far-Stop-Xenon Beyni - Far Temizliği, Tamiri vs.) Yıldız Sanayi Sitesi 1577. Cadde No: 36 Ostim / ANKARA

Yorum

Dün hava baya bı soğudu ve yağmur da yağdı. Sol ön far içerden buhar yapma kabusu geri geldi. Yazın farı söktürüp baktırdım. Duman testi bile yaptık. Farda hiçbir kusur yok . Buna bı türlü engel olamıyorum. Buhar oluşunca uzun far asistanı da devreye girip çıkıyor kafasına göre. Sis de vardı dün akşam. Buhar aracı park edince kendiliğinden gidiyor ama farın içinde iz bırakmaya başladı. Ne yapsak bilmiyorum.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Benim araçta da 2 kez sol ön farda buğu gördüm ancak hiç AFL hatası almadım. 2-3 gündür Ankara'da sağlam yağmur var, bugün aracı servise götürmeyi düşündüm ama baktım far kupkuru...Benim de korkum xenon merkezinin su alıp bozulması. Bu merkezi su geçirmez bir muhafazaya almak mümkün mü acaba?

Yorum

sisteme giren nem ihtimale gelmez afl hareket sisteminin arızalanmasına neden olabilir.

su almasi sonrası ortaya çıkan örnek arıza
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 1 photos.

Yorum

İşleniyor...
            X