Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik Vites Manuel Mod Gecmiyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otomatik Vites Manuel Mod Gecmiyor

Merhaba aracım Opel Insignia 1.6 dizel otomatik 2016 model
    araç vitesi manuele geçiyor ama ekranda M1 M2 yazıları çıkmıyor ve d konumunda gibi çalışmaya devam ediyor neyden dolayı yapabilir teşekkür ederim

Öncelikle hoş geldiniz. Kendinizi ve aracınızı tanıtan bir konu açarsanız sizi daha iyi tanıyabiliriz

Sorunuza gelirsek basit bir switch arızası gibi duruyor. Otomatik vites kullanıcıları daha doğru bilgiler vereceklerdir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rhnzkn View Post
      araç vitesi manuele geçiyor ama ekranda M1 M2 yazıları çıkmıyor ve d konumunda gibi çalışmaya devam ediyor neyden dolayı yapabilir teşekkür ederim
      Hoş geldiniz. Kulaktan bir bilgiye dayanarak bir arkadaşım alıp araçları bir süre kullanıp satıyordu. 2.0 dizel 2013 yada 15 modeldi. Aynı dediğiniz durumu yaşadığını söyledi. 1-2 yere gösterdiğinde bayağı masraflı bir onarım demişler. Oda yaptırmamıştı. Ama HaniBanaDemiş in dediği switch tense bile, servis bu switch için komple vites seçici kutuyu değiştirmeye çalışıyor. Opelden iyi anlayan bir yerde çok komik fiyatlara çözülebilecek bir durumda olabilir.

Yorum

Eliniz yakınsa youtube dan video bulup o kısmın nasıl açıldığına bakıp kendiniz yapabilirsiniz. Büyük ihtimal çok basit mekanik bir durum.
        Tanıdık bildik özel bir servisiniz varsa, Opel öncelikli, orda baktırın derim. Bu da 2.seçenek.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rhnzkn View Post
          Konu hortlatayım.

Aynı durumu geçtiğimiz hafta sonu yaşadım. Yan sanayi vites topuzum p ye geçerken takılmaya başlamıştı. Topuzu sökemedim. En son kırmaya kara verdim. Dibinin penseyle çevirip kırdım, segmanını söküp çıkarttım. Çok zorlamadım ancak segmanı sökerken hafif tornavida pense ile tıkladım. Eski orijinal topuzumu taktım bir bakarım ki manuel'e çekince hiç bir hareket yok. Dedim komple bozduk herhalde. Sonra çerçeve vitesi söküp tekrar bakınmaya başladım. Vitesin gezdiği yol üzerinde vites kolu d de iken şoför tarafında ufak avare bir parça var, sonra onun tırnağının boşta olduğunu gördüm. 2 tornavida ile tırnağı kola bağlı olan plastiğe geçirdim ve düzeldi. Arabayla ilgili bir şey için hiç bu kadar sevinmemiştim.

Olurda böyle bir şey başına gelen olursa ilk bakılacak yer orasıdır.

Kazasız belasız günlerde kullanın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post

Konu hortlatayım.

Aynı durumu geçtiğimiz hafta sonu yaşadım. Yan sanayi vites topuzum p ye geçerken takılmaya başlamıştı. Topuzu sökemedim. En son kırmaya kara verdim. Dibinin penseyle çevirip kırdım, segmanını söküp çıkarttım. Çok zorlamadım ancak segmanı sökerken hafif tornavida pense ile tıkladım. Eski orijinal topuzumu taktım bir bakarım ki manuel'e çekince hiç bir hareket yok. Dedim komple bozduk herhalde. Sonra çerçeve vitesi söküp tekrar bakınmaya başladım. Vitesin gezdiği yol üzerinde vites kolu d de iken şoför tarafında ufak avare bir parça var, sonra onun tırnağının boşta olduğunu gördüm. 2 tornavida ile tırnağı kola bağlı olan plastiğe geçirdim ve düzeldi. Arabayla ilgili bir şey için hiç bu kadar sevinmemiştim.

Olurda böyle bir şey başına gelen olursa ilk bakılacak yer orasıdır.

Kazasız belasız günlerde kullanın.
            Geçmiş olsun. Keşke her sorun böyle basit çözülse

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Geçmiş olsun. Keşke her sorun böyle basit çözülse
              Keşke. Kendim ettim, kendim buldum oldu.

Yorum

İşleniyor...
              X