Duyuru

Collapse
No announcement yet.

P1101 arızası ve çözümü (1.6 sidi 170hp)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• P1101 arızası ve çözümü (1.6 sidi 170hp)

Dün aracımdaki ufak bir işlem için gittiğim özel opel servisinde edition elegance manuel 2014 sidi 1.6t benzinli araç vardı. Araç Erzincan'dan Trabzon'a gelmiş çekici ile servise gelmişti. Sahibiyle sohbet ettik. 10 tane servis gezdim çözüm bulamadılar dedi. Araçla hazırlanırken güç kesme, en kısa zamanda servise götürün uyarı yazısı ve arıza lambası yanma sorunu vardı. Turbo devreden çıkıyor, stop edip çalıştırınca düzeliyor ancak bir süre sonra yeniden arıza veriyordu. Sahibi map/maf sensörleri temizliği, boğaz kelebeği temizliği, oksijen sensörü temizliği yaptırmış. Turbo hortumunda da bir sorun yoktu. Arıza silinse dahi yeniden geri geliyordu. Servisteki ustalar aracı incelerken önden kazalı olduğunu, radyatör bağlantı yerlerinden belli dediler ve aracın sol ön alt kısmında bulunan sis farının arkasındaki turbo sensörünü de inceleyelim dediler ve bingo ordaki soketi bağlayan elektrikçi usta nasıl yapmışsa sokete giren kabloları eksik takmış, kablolar dışarda kalmış. Gerekli düzeltme yapıldı ve kablolar sağlam bir hale getirilip soket yerine takılıp araç tekrar kontrol edildi. Arıza kendiliğinden kayboldu ve araç normale döndü.
    Bu sorunla karşılaşıp sorunu çözemeyenler için bu sensörün olduğu yerin de kontrol edilmesinde fayda var.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Hocam öncelikle teşekkür ederim bu şekilde bilgilendirme yaptığınız için. Bu şekilde çözüm konularının daha fazla açılması taraftarıyım. Türkiye'de opelden anlayan çok fazla usta yok. Bari biz araçlarımızın kendi ustası olalım.
    2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ARSLANTAS1923 View Post
        Hocam öncelikle teşekkür ederim bu şekilde bilgilendirme yaptığınız için. Bu şekilde çözüm konularının daha fazla açılması taraftarıyım. Türkiye'de opelden anlayan çok fazla usta yok. Bari biz araçlarımızın kendi ustası olalım.
        Aynen. Sorun olunca soruyoruz. Çözüm bulunca kimse bir şey yazmıyor. Herkesin yazması temennisiyle..
        @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
          Bilgilendirme için teşekkürler
          Rica ederim.
          @Murat

Yorum

Benim de zaman zaman unuttuğum durumlar olsa da çok dikkat ettiğim bir konu, sorununuza forum dışında çözüm bulunca mutlaka paylaşmakta fayda var. Aksi bana çok bencilce geliyor.

Size de paylaştığınız için teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
              Benim de zaman zaman unuttuğum durumlar olsa da çok dikkat ettiğim bir konu, sorununuza forum dışında çözüm bulunca mutlaka paylaşmakta fayda var. Aksi bana çok bencilce geliyor.

Size de paylaştığınız için teşekkürler.
              Rica ederim. Çoğu insan çözümü bulduktan sonra ya yazmaya üşeniyor ya da unutuyor.
              @Murat

Yorum

Bilgilendirme için teekkürler.

Yorum

Rica ederim
                  @Murat

Yorum

İşleniyor...
                  X