Duyuru

Collapse
No announcement yet.

6T45 Şanzıman Arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 6T45 Şanzıman Arızası

Herkese merhaba,

74 binde 1.6 CDTI Insignia aracımda vites N'den D konumuna geçmiyor. Vites kolu ilerlemesinde problem yok ama ekranda vites N'de gözüküyor. Geri viteste problem yok. Herhangi bir arıza bildirimi de yok. 2000 km önce şanzıman yağı değişti ve bugüne kadar herhangi bir sorun yoktu.

Daha önce başına gelen veya tavsiyesi olan var mı?
    2015 Insignia 1.6 CDTI Cosmo + Kış Paketi

Merhaba hocam geçmiş olsun. Umarım büyük bir sorun değildir. Küçük detaylar bazen çok can sıkabiliyor, vites konsolunu söküp soketleri bi kontrol edin belki basit bir problemdir.
    2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Diğer konumlara geçiyormu? Halat çıkmış olabilir.
      İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
      Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankaan_x View Post
        Diğer konumlara geçiyormu? Halat çıkmış olabilir.
        Diğer konumlara geçiyor. Aracın yanına tekrar gittim. Akü kutup başını söktüm taktım, sıkça tavsiye edilmiş, çözmedi maalesef. R'den N'ye geçerken vites topuzu boşa çıkıyormuş gibi bir his yaratıyor ve D hizasına geliyor, sanki N'yi pas geçiyormuş gibi. Ama D'yi görmüyor bilgisayar. N-D arasında geçiş yapsam da ekranda hep N kalıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ARSLANTAS1923 View Post
          Merhaba hocam geçmiş olsun. Umarım büyük bir sorun değildir. Küçük detaylar bazen çok can sıkabiliyor, vites konsolunu söküp soketleri bi kontrol edin belki basit bir problemdir.
          Merhaba, teşekkür ederim. Ben de büyük bir sorun değildir diye umuyorum ama küçük bir yerde bulunuyorum ve iyi bir usta bulma şansım yok. Servise çektirmeden önce bilgi edinirsem iyi olacak. Sizin önerinizi de denemeye çalışacağım.

Yorum

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Daha önce bu sorunla karşılaşan bir kullanıcı daha olmuştu ve yanlış hatırlamıyorsam otomatik vites halatı gevşediği için bu arızayı verdiğini söylemişti. Aklınızda bulunsun hocam halatı da bir kontrol ettirin isterseniz, inşallah en kısa zamanda en kolay şekilde hallolur sorununuz.

Yorum

Geçmiş olsun, arkadaşların dediği gibi halatta sorun olabilir. ECU'nun arkasındaki boşluktan aşağı bakınca şanzımanın üzerinde halatın bağlantısını görebiliyorsunuz. Bi kontrol edin bakalım. Vites çerçevesini çıkartabilirseniz alt kısmı kontrol edebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Colonel View Post
                Herkese merhaba,

74 binde 1.6 CDTI Insignia aracımda vites N'den D konumuna geçmiyor. Vites kolu ilerlemesinde problem yok ama ekranda vites N'de gözüküyor. Geri viteste problem yok. Herhangi bir arıza bildirimi de yok. 2000 km önce şanzıman yağı değişti ve bugüne kadar herhangi bir sorun yoktu.

Daha önce başına gelen veya tavsiyesi olan var mı?
                Geçmiş olsun. Şanzıman üzerinde akünün altında olan vites halatının ucundaki parça aşındığı için yapıyor.
                1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Herkese teşekkür ederim. Akşam benim de konuyu detaylı araştırma fırsatım oldu. Dediğiniz gibi benimkine benzer problemlerin kaynağının vites halatı ile şanzımandaki vites kolunun bağlantı yerinde olduğunu görünce sabah ilk işim o noktaya bakmak oldu. Bende de halat ucu çıkar gibi olmuş, bağlantıyı sağlayan kısımda küçük plastik parça kopup düşmüş. P, R ve N yi idare ederken D'ye çekince tam çıkıyor.

Halat ucundaki parçanın değişmesi işi görecek ama o şekilde bulunmadığını, halatın değişmesi gerektiğini söylediler.

https://www.generalopel.com/urun/ope...45-sanziman-gm

Halat sipariş edildi araç serviste kaldı maalesef. Neyse ki çok ciddi bir problem çıkmadı.

Yorum

İşleniyor...
                  X