Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yolda kaldım acil yardım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yolda kaldım acil yardım

Arkadaşlar araç turbo hortumunu kırdı araya kelepçe ile tuttursam işe yarar mı 15 20 km dayana yeter

Geçmiş olsun. Yapabilirseniz yapın. Çok sakin bir şekilde yol alın. Yol yardımı felan çağırma imkanınız yok mu bu arada? Kaskodan felan?
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Arabayı yaptım borunun ucunu kestim kelepçe ile tutturdum lakin arıza ışığı sönmedi ama araba eski haline döndü gidiyor bu arada araç 16.cdti opc line

Yorum

Arıza ışığının sönmemesinin sebebi nedir bilgisayardan mı silinmesi gerekir

Yorum

Bir şey daha sorucam hortum değişecek onu biliyorum servisteki arkadaş dedi ortalama kaç tl ye mal olur

Yorum

Hortum maliyetini bilmiyorum ama aman aman pahalı bir parça değil. Arıza ışığı da muhtemelen OBD bağlantı ile silinmediği için yanıyor. Yine de aracı zorlamayın ve hemen servise gidin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
              Hortum maliyetini bilmiyorum ama aman aman pahalı bir parça değil. Arıza ışığı da muhtemelen OBD bağlantı ile silinmediği için yanıyor. Yine de aracı zorlamayın ve hemen servise gidin.
              Bende öyle düşündüm teşekkürler

Yorum

Çok geçmiş olsun, böyle bir parçanın plastik oluşu dikkatimi çekti, daha önceki focus aracımda metal di. Hadi onu geçtim, bağlantı klipside plastik, henüz başıma birşey gelmedi fakat endişe içindeyim burda böyle sorunlar yaşayanları gördükçe. Bu şekilde tasarlanmasının mutlaka bir amacı vardır diye düşünüyorum. Yüksek basınç oluşumunda turbo zarar görmemesi için midir bilemiyorum. İnternette araştırırken metal kelepçe ile sıkıştırıp arayada kelepçe atıldığını gördüm. Kısmen sorun çözüldü. Sonrası yüksek basınç ta neresi patlayacak…
                Son düzenleme: sbsezgin; 15.08.2021, 22:54.

Yorum

2 ay önce başıma geldi, maslakta yan sanayisini 450 ye almıştım. Orijinali 800 civarıydı sanırım.

Yorum

Bence herkesin aklında bulunmalı bir tane kelepçe taşımalı borunun geçmeli yerini kesin sonra boruyu turbo motor kısmına geri sokun sonra kelepçe ile sıkın idare etti beni

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbsezgin View Post
                      Çok geçmiş olsun, böyle bir parçanın plastik oluşu dikkatimi çekti, daha önceki focus aracımda metal di. Hadi onu geçtim, bağlantı klipside plastik, henüz başıma birşey gelmedi fakat endişe içindeyim burda böyle sorunlar yaşayanları gördükçe. Bu şekilde tasarlanmasının mutlaka bir amacı vardır diye düşünüyorum. Yüksek basınç oluşumunda turbo zarar görmemesi için midir bilemiyorum. İnternette araştırırken metal kelepçe ile sıkıştırıp arayada kelepçe atıldığını gördüm. Kısmen sorun çözüldü. Sonrası yüksek basınç ta neresi patlayacak…
                      Bağlantı klipsi plastik olduğu için kırılıyor galiba borunun kendisine bir şey olmuyor sadece girişinde sıkıntı oluyor anladığım kadarıyla

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esaylik View Post
                        2 ay önce başıma geldi, maslakta yan sanayisini 450 ye almıştım. Orijinali 800 civarıydı sanırım.
                        Yan Sanayi takıcaz belli oldu hocam ????

Yorum

Şimdi her şey yolunda mı? Her şeyi düzelttin mi? Şu anda nasılsın?
                          Bahsegel giriş

Yorum

Daha değiştirmedik kelepçeli hali ile duruyor Denizli ye dönünce yaptırıcaz sıkıntı da çıkarmadı arabayı zorladık o sırada arıza lambası da söndü sonuç olarak Denizli de yaptırıcaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uysalkerem76 View Post

Yan Sanayi takıcaz belli oldu hocam ????
                              Bariz bir fark göremedim arada, bence alabilirsin yan sanayi

Yorum

İşleniyor...
                              X