Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bakım yağ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bakım yağ

Merhaba arkadaşlar 1.6 cdti insignia otomatik için motor yağı önerileriniz nelerdir bilgi verirseniz sevinirim birde castrol nasıldır

Geçen gün de 28 bin de bir insignia ya bindim aynı 1.6 cdti otomatik sport donanımlı bizde de aynı araç var fakat bindiğimde direk motor sesi dikkatimi çekti bizimkinden daha sessiz çalışıyor
    Motor yağı bu ses konusunda çok etkili midir?

Yorum

Doğru ve kaliteli motor yağı sesi her zaman azaltır.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
        Doğru ve kaliteli motor yağı sesi her zaman azaltır.
        Var mı önerebileceğiniz 1.6 cdti için

Yorum

Motul kullanıyorum.Tavsiye ederim

Yorum

Servis ne koyarsa onu kullanıyoruz. Muhtemelen GM.
            1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
            2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
            3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
            4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
            5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
            6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Herkese selamlar arkadaslar aracımı yeni aldım öncesinde Passat comfortline 2016 1.6 Dizel kullanıyordum. Bu araç bana biraz sesli geldi. Belki yağ değişimi çözüm olablir diye düşünüyorum. Aklımda ki yağ Liqui Moly 5w30 4200 en yeni çıkan modeli ancak soru işareti olan kısım 4600lerde dexos 2 onayı mevcutken 4200lerde değil Liqui Moly önerilerinde 4200 başta öneriliyor aracım için ancak ne yapmalıyım kararsız kaldım. Ayrıca önceki yağı GM oldugu için tek seferlik bir Engine Flush işlemi yeterli olur mu yağ markasını değiştirmek için kararsız kaldım. Herkese iyi günler dilerim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MelikErennnn View Post
                Herkese selamlar arkadaslar aracımı yeni aldım öncesinde Passat comfortline 2016 1.6 Dizel kullanıyordum. Bu araç bana biraz sesli geldi. Belki yağ değişimi çözüm olablir diye düşünüyorum. Aklımda ki yağ Liqui Moly 5w30 4200 en yeni çıkan modeli ancak soru işareti olan kısım 4600lerde dexos 2 onayı mevcutken 4200lerde değil Liqui Moly önerilerinde 4200 başta öneriliyor aracım için ancak ne yapmalıyım kararsız kaldım. Ayrıca önceki yağı GM oldugu için tek seferlik bir Engine Flush işlemi yeterli olur mu yağ markasını değiştirmek için kararsız kaldım. Herkese iyi günler dilerim
                Motul EFE dexos2 tavsiye ederim. 1,6T 136hp dizel için.

Yorum

Teşekkür ederim hocam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Motul EFE dexos2 tavsiye ederim. 1,6T 136hp dizel için.
                    Teşekkür ederim hocam.

Yorum

Liqui Moly Top tec 4600 5W-30. Dexos2 standardına sahip en kaliteli yağlardandır. Aynı standartta Motul da tercih edebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet Adıgül View Post
                        Liqui Moly Top tec 4600 5W-30. Dexos2 standardına sahip en kaliteli yağlardandır. Aynı standartta Motul da tercih edebilirsiniz.
                        Ses azaltma konusunda ciddi bir yol katedebilir mi? Yoksa arada ki fiyat farki cok yuksek degmez mi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MelikErennnn View Post

Ses azaltma konusunda ciddi bir yol katedebilir mi? Yoksa arada ki fiyat farki cok yuksek degmez mi
                          1.6T dizel kullanıcısı olan bir çok arkadaştan motul'ün zincir sesini minimu seviyeye hatta bazılarında tamamen kestiğini duymuştum. denemekten zarar gelmez.

Yorum

Ben Astra H 1.3 cdti'da birkaç yıl motul efeclean kullandım bir fark görmedim, son iki bakımdır liquimoly toptec 4600 kullanıyorum, arabanın sesinde ve çalışmasında bir yumuşama oldu.
                            InsigniaTEAM

Yorum

İstanbul Avcılar tarafında insignia yağ değşimi yaptıracağım güvenilir bir yer arıyorum bilen varmıdır ? Birde bu yağ filtre vs bu kez parçaları kendim almak istiyorum , yine güvenilir bir yağ bayisi vs biliyormusunuz ?Bugün haramidere sanayide Motosiklet ile uğradım , hangi parçacıya girsem Motul yok ..

Yorum

İşleniyor...
                              X