Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Disk değişimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Disk değişimi

Merhaba herkese.aracımın ön disklerini titreme nedeniyle değiştireceğim.parça olarak fiyat uygun olduğu için yan sanayi alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım?
    [center]
    1.6cdti sport 
    GREY HURRICANE [center]

Yan sanayi derken? Sanayiden alabileceğiniz -orijinal olmak kaydıyla- TRW, Bosch, Delphi gibi markalar işinizi görecektir. Adı sanı duyulmamış bir marka almayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
      Yan sanayi derken? Sanayiden alabileceğiniz -orijinal olmak kaydıyla- TRW, Bosch, Delphi gibi markalar işinizi görecektir. Adı sanı duyulmamış bir marka almayın.
      Yan sanayi olarak bosch ve delphi var bunlardan birini alırsam ilerde sıkıntı çıkarır mı
      [center]
      1.6cdti sport 
      GREY HURRICANE [center]

Yorum

Sahte olmazsa çıkarmaz hocam. "Opel/GM" marka olarak satılanlar da zaten genel olarak bu firmaların ürünleri oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
          Sahte olmazsa çıkarmaz hocam. "Opel/GM" marka olarak satılanlar da zaten genel olarak bu firmaların ürünleri oluyor.
          Opel yedek parçacısından alacağım diskleri sanırım sahte ürün satmazlar
          [center]
          1.6cdti sport 
          GREY HURRICANE [center]

Yorum

GM markalılar pahalı ama ucuz muadillerin parası kadar faydası var bunu unutmayın.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: deniz57 View Post

Yan sanayi olarak bosch ve delphi var bunlardan birini alırsam ilerde sıkıntı çıkarır mı
              Benim bir delphi maceram var, orjinal olmasına rağmen performans alamadım. Sonra iade edip TRW aldım. Allahı var Delphi sorunlu ürün dediğimde iade aldı. Demek ki Delphi daha önce de bu şekilde bir takım olaylarla karşılaşmış ki ikiletmeden iademi aldı.

Yorum

Bosch marka tercih edeceğim orjinali fiyat olarak 3katı neredeyse
                [center]
                1.6cdti sport 
                GREY HURRICANE [center]

Yorum

Bosch'un disklerini bilmem ama balataları sert. Uzun seyahatler sonrası ötme yapacaktır.

Yorum

Merhaba,

GM den sonra TRW disk ve balata kullanmanızı tavsiye ederim. Opel parçaları satan bayilerle çalışırsanız çok uyguna fiyat alabilirsiniz.

TRW nin ön balata takımı 190TL, Arka balata seti 160TL.

Sizi çok üzmeyecektir. Diskleri de çok uyguna alabilirsiniz.

TRW nin testleri ve kalitesi tartışılmazdır. Gm olarak düşünmediğiniz için belirttim.

Çok yokuş indim, yüksek hızlarda ani frenleme de disk kızarıyor yine de fren persofrmansından ödün vermiyor.

Soğuk su tutunca, yada sıcakken yagmur suyuna girdiğinizde bosch diskleriniz yine titreyecektir.

Bu bilgiyi aktarmak istedim.

Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post
                      Merhaba,

GM den sonra TRW disk ve balata kullanmanızı tavsiye ederim. Opel parçaları satan bayilerle çalışırsanız çok uyguna fiyat alabilirsiniz.

TRW nin ön balata takımı 190TL, Arka balata seti 160TL.

Sizi çok üzmeyecektir. Diskleri de çok uyguna alabilirsiniz.

TRW nin testleri ve kalitesi tartışılmazdır. Gm olarak düşünmediğiniz için belirttim.

Çok yokuş indim, yüksek hızlarda ani frenleme de disk kızarıyor yine de fren persofrmansından ödün vermiyor.

Soğuk su tutunca, yada sıcakken yagmur suyuna girdiğinizde bosch diskleriniz yine titreyecektir.

Bu bilgiyi aktarmak istedim.

Teşekkürler.
                      TRW disklerde su tutunca ya da yağmur suyuna girince titreme problemi olmuyor mu?
                      [center]
                      1.6cdti sport 
                      GREY HURRICANE [center]

Yorum

TRW disk aldığım bayi, trw disk ile balatasını kullandığın sürece garantiden değişimi yapılacağını belirtmiştir.

3 kere uzun yoldan geldim denedim, benzinlikte jantlar ve diskin içine balata tozları temizlensin diye su tuttum. Yüksek hızlarda frene sert bastım titreme yaşamadım.

Trw balatalarıyla kullanırım aldığım diskleri. Disklerin uzun ömürlü olması için sıfır disk ve balata kullanmaya başladığınızda ilk 50km sert fren yapılmadığı sürece sizi üzmez.

TRW nin garanti şartlarında bu yazar. Rodaj süresi diye belirtilir.

Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post
                          TRW disk aldığım bayi, trw disk ile balatasını kullandığın sürece garantiden değişimi yapılacağını belirtmiştir.

3 kere uzun yoldan geldim denedim, benzinlikte jantlar ve diskin içine balata tozları temizlensin diye su tuttum. Yüksek hızlarda frene sert bastım titreme yaşamadım.

Trw balatalarıyla kullanırım aldığım diskleri. Disklerin uzun ömürlü olması için sıfır disk ve balata kullanmaya başladığınızda ilk 50km sert fren yapılmadığı sürece sizi üzmez.

TRW nin garanti şartlarında bu yazar. Rodaj süresi diye belirtilir.

Teşekkürler.
                          İlave edeyim bende TRW kullanıyorum. Bayram tatilinde mesela 3000 km yol yaptım 1 haftada çoğu uzun yoldu. Bir kez olsun frenlerden yana problem yaşamadım. Yolculuk sonrası hafiften ötme vardı. Böyle anca köprü altlarından geçerken falan duyarsınız çok ince bir ses düşük hızlarda. O da arabayı yıkayınca geçiyor. Ben kesinlikle ve kesinlikle bu fiyatlara TRW'den daha kaliteli fren balata ve disk kombinasyonu görmedim. GM'den sonra Delphi aldım beni mahvetti. Sonra TRW alınca ustanın tavsiyesiyle çok memnun kaldım. Bulabilirsen TRW al. 2009 2012 model audilerde falan bazı modellerde fabrikasyon TRW kullanılıyor.. Senin bileceğin iş ama Bosch kuş gibi ötecek çünkü çok sert.

Yorum

Sıcakken su değdiğinde diskler yamuluyor onun dışında hızlı kullanmak da disklerin yamulmasına neden olur mu?
                            [center]
                            1.6cdti sport 
                            GREY HURRICANE [center]

Yorum

Merhaba,

Aracınız için kullanacağınız marka, burada önem taşıyor. Hem ekonomik olsun, hemde aracı zorlayım diyorsanız maalesef bu sorunuza olumlu cevap olmayacaktır.

D Sınıfı bir araç kullanıyoruz, gaza hafif dokununca ister istemez 170 180 hızlarına çıkıyoruz.

Dediğiniz gibi, yüksek hızlara çıkıp disklerin soğumasına imkan vermezseniz disklerin ömründen yersiniz.

Bu forum başılığına destek olan herkesin görüşü de kaliteden ve güvenlikten yana olduğunu düşünüyorum.

Araçlarımız güvenlik paketli ve donanım olarak üst seviye, Ancak fabrika testleri unutmayın ki orjinal ürünlerle yapılıyor.

Aracı durduran disk, balata ve lastiktir.

Benim size GM alamıyorsanız en azından TRW gibi markalar kullanın demem deki amaç budur.

Burada asla bir markayı reklam vs. yada diğer ürünleri kötüleme anlaşılmasın. ( Öyle bir düşünce olur ise, bu yazım yönetim tarafından silinebilir.)

TRW markasına dönmemdeki en büyük iki maddeyi aşağıya belirtiyorum:
                              Kapsamlı testlerimiz aşağıdakileri sağlar:

• Yüksek karbon içeriği (akışkanlık daha kolay döküm ve işleme ile birlikte düşük seviyede daralma elde edilir)
                              • Düşük ergime sıcaklığı (1140°C- 1200°C)
                              • Yüksek aşınma direnci
                              • Yüksek ısı kapasitesi
                              • Yüksek çekme ve sıkışma mukavemeti, yüksek seviyede rijitlik sağlar
                              • Sonrasında en yüksek güvenlik seviyesini elde etmek için işleme öncesinde dökümler çok sayıda zorlu test ve kontrolden geçirilir.
                              Son teknoloji disk fren balatası üretimi

Kömürleme tekniklerimiz balataları 600-700 C'ye kadar ısıtır, bu da rodaj süresinin ve başlangıçtaki fren performansı kaybının azaltılmasına yardımcı olur. Otomatik kalıplama presleri derin kalıplama teknolojisi kullanmamıza imkan tanır, balatada daha tutarlı yoğunluk ve porozite oluşturur. Bu sayede servisten çıkarken araçlarında TRW disk fren balataları takılı olan sürücülerin daha rahat yolculuk etmelerini sağlar çünkü titreşim ve ses miktarını minimuma indirir.

TRW Balatayı Taktıralı 38.000 KM oldu yedek balatamı da dün aldım. Bakımda kontrol ettireceğim.

Seramik kaplama ve spor fren diskleri zaten maliyet olarak çok yükseldi. Güç yetmiyor açıkçası.

Yine siz istediğiniz markayı alın, sizinde tecrübelerinizi dinlemek isterim.

Buradaki görüşlerim, şahsi ve uzun süreler kullandığım malzemelerin yorumlarından oluşmaktadır.

Başınızı ağrttıysam affola. Teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
                              X