Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motor yağı yardım lütfen

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motor yağı yardım lütfen

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2011 1.6T insignia. Buradaki konu başlıkları araştırmalarım sonucu bir önceki yap değişiminde 0-40 mobil 1 tam sentetik kullanmıştım. Ancak eksiltme olmaya başladı ve serviste bakan arkadaş terleme olduğunu söyledi yağ değişimi yapsak iyi olur dedi zaten 15 bin de gelmişti. Servisteki arkadaş motul 6100 10-40 önerdi ne diyorsunuz acaba daha önce kullanan oldu mu?

Motulda güzel bir markadır sadece televizyonlarda reklamı yok

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Erturko View Post
      Arkadaşlar merhaba. Aracım 2011 1.6T insignia. Buradaki konu başlıkları araştırmalarım sonucu bir önceki yap değişiminde 0-40 mobil 1 tam sentetik kullanmıştım. Ancak eksiltme olmaya başladı ve serviste bakan arkadaş terleme olduğunu söyledi yağ değişimi yapsak iyi olur dedi zaten 15 bin de gelmişti. Servisteki arkadaş motul 6100 10-40 önerdi ne diyorsunuz acaba daha önce kullanan oldu mu?
      Merhaba,

Yazık degilmi 15000km surmusunuz yagla. Nacizane tavsiyem 5000km cok gecirmemeye bakın. hemde yaz mevsiminde. Motorunuza yazık. Modele gore kullanacagınız yag yazın 5w40 yada 0W40 , kışta ıse 5w30 kullanabilirsiniz. Piyasada bir cok yag var çakma..onlara dikkat edin. Mobil1 ESP, castrol edge v.s kullanın. Castrol edge bildigin butun parcalara yapisiyor ve akmiyor. Araba bir hafta yatsa bile kontagı cevirdiginizde bunu hissediyorsunuz. ama bu ozeliklte 1000-2000 kmi gecince kayboluyor. Sadece kaliteli yag, orjinal yag ve filtre kullanın..cok detaylara takılmayın

Yorum

Merhaba,

Liqui Moly 5w-30 4600 yağ kullanın. Aracınıza önceki bakımlar da eğer motor contalarında ve üst kapakta sorun yok ise, buyuk ihtmal 4.5 litreden fazla yağ koymuşlardır.

Çoğu ustalar filtre çekeceğini çeker üstad, 5 litre koyalım bişey olmaz derler. Yada fazla yağı motor yakar derler ki, böyle bir olay bulunmamaktadır.

Aracınız yeni filtre dahil, 4.5lt yağ almaktadır.

0.50 litre yağ artacaktır. Ustanızdan alın ve bagajınızda dursun.

Fazla yağ siz farketmeksizin motorunuza fazla basınç uygular ve bu terleme konuları meydana gelir.

Motor yağlama pompanıza aşırı yük gelir, ayrıca bujileriniz yağlanabilir. Katalitik konvektöre kadar uzanan, zamanla bir külfet çıkacaktır.

Tavsiyelerim çoğu usta ile olan görüşmelerim neticesindedir. Dikkate alıp, almamak sizlerin takdiridir.

Liqui moly motor temizliği üst seviyededir. Kalıntı bırakmaz. Motorunuz saat gibi çalışır, Ayrıca aracınızın gidişi ve yakıt sarfiyatınızı direk hissedersiniz, bakımlarınızı 10.000 de yapabilirsiniz. Sadece 5000 km de bir hava fltrenizi değiştirmenizi öneririm.

Saygılar.

Yorum

Cevaplar için çok teşekkürler. Motul deneyelim dedik denedik ve değişim tarihinden beri araçta ilginç şekilde yağ eksiltme olmadı. Servisteki usta hep yağdan olabileceğini söylüyordu pek inanmamıştım ama gerçekten öyleymiş 4 aydır bir kere bile motor yağı ile ilgili uyarı vermedi kontrol ettiğimde de 200 ml bile azalma olmadı. Bu tarz sorun yaşayan arkadaşlara Motul tavsiye ederim.

Yorum

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
            X