Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ön far içinde oluşan matlık

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ön far içinde oluşan matlık

Bu sorunu yaşayan muhakkak vardır...çözümü varmı arkadaşlar ?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Merhaba,

Aynısı bende de var. 2 farda böyle. 2012 Cosmo Sports Tourer Aracım.

Ankarada memnuniyeti üst seviyede far ustası varmış aradım. Temizlik için komple tampon vs sökülmesi gerekiyormuş.

Farlar yerinden oynayacağı için, içim rahat etmedi.

Herkesin su alma, nem olaylarını duyunca şu haline şükrediyor insan.

Çözüm bulursanız haberdar ederseniz sevinirim.

Saygılar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post
      Merhaba,

Aynısı bende de var. 2 farda böyle. 2012 Cosmo Sports Tourer Aracım.

Ankarada memnuniyeti üst seviyede far ustası varmış aradım. Temizlik için komple tampon vs sökülmesi gerekiyormuş.

Farlar yerinden oynayacağı için, içim rahat etmedi.

Herkesin su alma, nem olaylarını duyunca şu haline şükrediyor insan.

Çözüm bulursanız haberdar ederseniz sevinirim.

Saygılar.
      Hocam biz Başkent Far'da yaptırdık temizliği. 2002 Stop, Pehlivan stop gibi sözde köklü şirketlerin garanti veremediğini, bazen çok kötü işçilikler yaptığını okuduğum için nem sorununa garanti verdiğinden dolayı buraya götürdüm. Komple tampon inmedi biz de. davlumbaz içindeki ve üstündeki totalde 7-8 vidayı söküp hafif eğince ve farı tutan 3 vidayı söktükten sonra çıkardılar. Bizim tamponda işlem varmış onu da gördük bu vesile ile. Sol taraf aşağı düşüyor diye yukarı kaldırıp vida atmışlar. Üstüne de macun vurup boyamışlar. Kötü bir işçilik var alelacele yapmışlar belli dedi farcı usta. Büyük ihtimalle aldığımız galerici yaptı bunu. Neyse bizim sorunumuz sağ fara su tutar tutmaz buhar içinde kalmasıydı. Aşağıdaki resimler 1.5 hafta önce ankarayı sular altında bırakan yağmurla da hemen ertesi günü test ettiğimizin görüntüsünü içeriyor. Buhar sorunumuz çözüldü. Farların camına yansıyan desen birebir aynı. Benim farda farkedilenler, yapılan işlemler şöyle oldu;

- Far yıkaması iptal edilmiş sağ farımın alttan kırık ve boyanarak saklandığını öğrendik. Tamir edildi.
      - Sözde işlem yapılan sağ farın çevresine bir sürü zımba atıp dandik silikon ile kapatıldığını öğrendik. Düzeltildi.
      - 2 far arasında gündüz ledlerinde ton farkı vardı. Sebebi de açılınca görülen oksiklenmeye hatta yanmaya ramak kalmış led kartı yüzündenmiş. Temizlendi
      - Biz sadece sağ farı verecektik ama usta mercek üstündeki lekelerden sol'un da hafif hafif su aldığını söylediği için onu da bıraktık.
      - Aynalar ve mercekler temizlendi.
      - Yine oksitlenmeye yüz tutmuş beyinler temizlendi.
      - Minicik dokunma ile açılan far kapaklarındaki conta altına silikon atıldı.

700 tl verdik. Şimdilik memnun kaldık.
      Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ridianod View Post

Hocam biz Başkent Far'da yaptırdık temizliği. 2002 Stop, Pehlivan stop gibi sözde köklü şirketlerin garanti veremediğini, bazen çok kötü işçilikler yaptığını okuduğum için nem sorununa garanti verdiğinden dolayı buraya götürdüm. Komple tampon inmedi biz de. davlumbaz içindeki ve üstündeki totalde 7-8 vidayı söküp hafif eğince ve farı tutan 3 vidayı söktükten sonra çıkardılar. Bizim tamponda işlem varmış onu da gördük bu vesile ile. Sol taraf aşağı düşüyor diye yukarı kaldırıp vida atmışlar. Üstüne de macun vurup boyamışlar. Kötü bir işçilik var alelacele yapmışlar belli dedi farcı usta. Büyük ihtimalle aldığımız galerici yaptı bunu. Neyse bizim sorunumuz sağ fara su tutar tutmaz buhar içinde kalmasıydı. Aşağıdaki resimler 1.5 hafta önce ankarayı sular altında bırakan yağmurla da hemen ertesi günü test ettiğimizin görüntüsünü içeriyor. Buhar sorunumuz çözüldü. Farların camına yansıyan desen birebir aynı. Benim farda farkedilenler, yapılan işlemler şöyle oldu;

- Far yıkaması iptal edilmiş sağ farımın alttan kırık ve boyanarak saklandığını öğrendik. Tamir edildi.
        - Sözde işlem yapılan sağ farın çevresine bir sürü zımba atıp dandik silikon ile kapatıldığını öğrendik. Düzeltildi.
        - 2 far arasında gündüz ledlerinde ton farkı vardı. Sebebi de açılınca görülen oksiklenmeye hatta yanmaya ramak kalmış led kartı yüzündenmiş. Temizlendi
        - Biz sadece sağ farı verecektik ama usta mercek üstündeki lekelerden sol'un da hafif hafif su aldığını söylediği için onu da bıraktık.
        - Aynalar ve mercekler temizlendi.
        - Yine oksitlenmeye yüz tutmuş beyinler temizlendi.
        - Minicik dokunma ile açılan far kapaklarındaki conta altına silikon atıldı.

700 tl verdik. Şimdilik memnun kaldık.
        Merhaba Hocam,

sizinki de AFL far sanırım. Başkent far bildiğim kadarıyla sincan da bulunan sanayi de değil mi?

Şu an durum nasıldır?

Yağmurlarda test ederseniz bende bir uğrayım danışayım konuyu.

Saygılar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post

Merhaba Hocam,

sizinki de AFL far sanırım. Başkent far bildiğim kadarıyla sincan da bulunan sanayi de değil mi?

Şu an durum nasıldır?

Yağmurlarda test ederseniz bende bir uğrayım danışayım konuyu.

Saygılar.
          Hocam normalde usta bize aldığımız akşam hız yapmayın silikonları tepmesin dedi. Sonra da 1 hafta kadar basınçlı su ile yıkamayın dedi. Silikonun gerçek kuruma süresi buymuş. 1.5 2 haftadır sürekli yağmura giriyoruz. Yukarıdaki resimler aldığımızın ertesi günü çekildi. Keçiörene giderken çevreyolundaki asfaltta aquaplaning yaptıracak kadar yoğun suları fırlatan araç mı ararsınız, 80-100 le giderken gelen yağmuru mu? Resimde de belli oluyor kırık sağ farın altında azıcık buğu göründü. Bu da 15 dk sonra hemen tahliye olmuştu. Bundan sonra yine yağmurlar gördük ama buğu oluşmadı. Silikonun tam kurumasına bağladım ben. Whatsappdan resim falan da atıyor usta. Bana gelişmeleri atar mısınız vs derseniz de olabilir. Benim farların durumunu gördükten sonra bu işlemin AFL'li her insignia için bir bakım olduğuna karar verdim. Tamir değil. Ha bir de benim farda derin çizikler vardı. Onları da giderdiler. Ben memnun kaldım açıkcası. Hanifi usrtaya sizi baba oğul zanneden insignia kullanıcısı derseniz hatırlayacaktır

Evet adres orası. Sincan sanayisindeki başkent far. Evine yakın diye oraya açmış dükkanı usta.

Yorum

Ben bursadayım arkadaşlar.bir çok yere sormama rağmen hepsi elletme sonrasında su alır çok pişman olursun dediği için şimdilik yapmama kararı aldım.teşekkürler hepinize

Yorum

İşleniyor...
            X