Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Soyulan Direksiyon ve İç Kapı Kolu Nikelajları/Kromları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Soyulan Direksiyon ve İç Kapı Kolu Nikelajları/Kromları

Merhabalar. Arabada böyle bir durum var. Direksiyon altındaki krom baloncuk yapmış. Kapı kollarını da mübarek eski kullanıcı nasıl becerdiyse metalimsi krom iç kapı kolunu delmiş. İnsanın parmağına takılıyor açarken. Bunlara nasıl bir çözüm getirebiliriz sizce ? Uygun bir yolu var mıdır ? Araç 2010 model Cosmo.

aynı sorun bende de var 2017 model aracım. Vites topuzu ve direksiyon eriyor sanki gözümün önünde. Bence imalat hatası .Konuyu araştırdım şikayet var gibi sitelerde de bu tip durumda ciddi anlamda şikayet var . Cevap veren yok bence çünkü kimse dikkate almıyor.Kesinlikle imalat hatası diyorum. Çünkü direksiyonu tutmadan araba kullanamayacağınıza göre normal yıpranmanın çok üstünde bir yıpranma olduğu kesin.

Yorum

3 yaşındayken 2.el olarak aldığım makyajlı insignia aracımda da benzer direksiyon, paspas ve vites sorunları baş gösterince ali express ten satın aldığım direksiyon kılıfı, 3d paspas, vites topuzu üstüne ek parça koyarak durumun önüne geçtim. Bu şekilde yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve en azından bu parçaları korumuş oldum. Buna gerek olmalı mı, kesinlikle hayır. Ve opel maalesef bu tarz hataları yüzünden asla bir alman devi olamadı, olamayacak da.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
        3 yaşındayken 2.el olarak aldığım makyajlı insignia aracımda da benzer direksiyon, paspas ve vites sorunları baş gösterince ali express ten satın aldığım direksiyon kılıfı, 3d paspas, vites topuzu üstüne ek parça koyarak durumun önüne geçtim. Bu şekilde yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve en azından bu parçaları korumuş oldum. Buna gerek olmalı mı, kesinlikle hayır. Ve opel maalesef bu tarz hataları yüzünden asla bir alman devi olamadı, olamayacak da.
        Bir de kendini biz de premiumuz diye ilan ederek insinia b'yi çıkarıp fiyat politikasını da ona göre yaptılar ya. Sadece gülüyorum. iyisin hoşsun ama kendini de bileceksin kardeşim.Bu kromların balonlanması, kırılmasına kafayı taktım. pratik ve uygun fiyatlı bir çözüm bulursam yazacağım. teşekkürler.

Yorum

Ne yazık ki sürücü kapısının kolunda bende de aynı problem var, kenardan attığı için açıp kapatırken elimi kesmesinden çekiniyorum. Bir krom atması yüzünden kapı kolunu tüm mekanizma ile değiştirmek masraflı, burada şununla ilgili bir video var: https://www.youtube.com/watch?v=6fAieplqwEg

İdare edecek bir çözüm olarak şeffaf oje ile kalkan kısmı kaplamak önerilmiş; bunu deneyeceğim en yakın fırsatta.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Huzursuz View Post
            Ne yazık ki sürücü kapısının kolunda bende de aynı problem var, kenardan attığı için açıp kapatırken elimi kesmesinden çekiniyorum. Bir krom atması yüzünden kapı kolunu tüm mekanizma ile değiştirmek masraflı, burada şununla ilgili bir video var: https://www.youtube.com/watch?v=6fAieplqwEg

İdare edecek bir çözüm olarak şeffaf oje ile kalkan kısmı kaplamak önerilmiş; bunu deneyeceğim en yakın fırsatta.
            Hocam teşekkür ederim. Videoyu izleyeceğim. Ben aliexpressden uzun zamandır bir şey almadığım için dün verdiği 35 TL'lik kupon ile bir maceraya atıldım. Aşağıdaki kollardan aldım. Plastik mi metal mi o bile belli değil ya. Hayırlısı olsun. 100 TL bir şey değil. Çıkanları sanayide gezip bir çözüm bulmaya çalışacağım. Kromcu varmış mesela. Tabi ne para ister orası meçhul.

TRY 129.00 20%OFF | beler Chrome A Pair Interior Door Handle Bezel ABS fit for Vauxhall Opel Insignia 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
            https://a.aliexpress.com/_vUvQMB

Aynı şekilde direksiyondaki krom baloncuklara da taktım kafayı. Sökmesini iyice öğrendikten sonra tornatida vs ile balonlamış kromu kaldırıp misal metalik gri vs ile boyatsak olmaz mı? O balonlanmış krom altında ne renk bir iskelet var onu da çok merak ediyorum açıkcası böyle takarsam yiyecek ekmek parası bulamayacağım en sonunda. Daha baskı balatası, disk balatası değişmesi lazım arabanın. Peşinde olduğum şey harika

Yorum

Kapı kolu ve vites sorunu bende de var. Kapı kolu için henüz bir adım atmadım ama vites kromaj ile birlikte üst kapak yetkili opel servisinde (opel değer) 80tl ye değiştirdim. Bütün vites topuzu için 1000tl üzerinde bir fiyat vermişlerdi çok gereksiz. Sadece üst kısımda erime varsa yetkili serviste 80tl ye değiştirebilirsiniz.

Yorum

İşleniyor...
              X