Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zenon Balast Sorunu hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Zenon Balast Sorunu hk.

Forumdaşlarım, yaklaşık 16-17 gün önce sol farım söndü. Elimdeki yedek xenon ampülünü taktım far yine yanmadı. Sigorta kontrolü vs derken sorunun balast kaynaklı olduğunu tespit ettim. Orjinal hella balast 1250tl civarında şuan. Aliexpressden aynı güç değerlerinde ve kodda balast siparişi verdim. (balast 16USD + 21 tl vergi). 13 gün içinde balast geldi ve Balastı bağladım, far yandı. AFL ve diğer tüm özellikler normal çalışmakda (viraj aydınlatmaları,geri vitese taktığımda her iki viraj aydınlatmasının yanması,far sensörü,yukarı aşağı sağa sola mercek hareketleri vs.) Yani hersey normal ama bilgi ekranıma far devreye girdikden sonra sol far arıza uyarısı düşmeye devam ediyor.
    Sorum şu, bu yeni balastın bir adaptasyon yada tanıtılması mı gerekiyor uyarının gelmemesi için? Uyarıyı resetleyip devam ediyorum.Uyarı geldiğinde farın yanması ve diğer fonksiyonlar normal çalışmaya devam ediyor.

En basit çözüm olarak akü kutup başını söküp 10 dakika sonra tekrar takarak beyni resetleyebilirsiniz. Veyahut bi cihaza bağlayarak arızayı silmeyi deneyebilirsiniz.

Yorum

Akü kutup başı sök tak aklıma gelmişti, deneyeceğim. Elimde opcomda var ama kafasına göre takılıyor. bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor. Akü kutup başını deneyip sonucu yazarım

Yorum

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. UJmarım sorununuzu en kısa sürede çözersiniz.

Sizden bir de ricam var

Bu balast'ın ali express olan adresini paylaşma şansın ız var mı?

Aracım 8 yaşın da ben de ileri de bekliyorum bu sorunu.

Yardımınız için Teşekkür Ederim.

Yorum

Blasatı buradan aldım 12-13 günde geldi. Paketlemesi vs gayet iyi idi.Yalnız belirttiğim gibi 16usd nin üzerine artı olarak 21tl ptt görevlisi vergi tahsil etti.
          Çıkmasına bile 750tlistediler benden. Sıfırı belirttiğim gibi 1250tl. Sarı sitede aldığım cihazın aynısına 450tl yazmışlar.Bilginize
          Yeni 5DV009720 00 5DV00972000 için Xenon far balast Opel Astra J Insignia,Çin'den ve diğer ülkelerden ürün satın alın. Üstelik ücretsiz gönderim, sınırlı indirimler, kolay iade seçeneği ve müşteri garantisi gibi özelliklerden de yararlanabilirsiniz! ✓ Ücretsiz Kargo Worldwide tadını çıkarın! ✓ Sınırlı Zaman Satış ✓ Kolay Dönüş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
            Blasatı buradan aldım 12-13 günde geldi. Paketlemesi vs gayet iyi idi.Yalnız belirttiğim gibi 16usd nin üzerine artı olarak 21tl ptt görevlisi vergi tahsil etti.
            Çıkmasına bile 750tlistediler benden. Sıfırı belirttiğim gibi 1250tl. Sarı sitede aldığım cihazın aynısına 450tl yazmışlar.Bilginize
            Teşekkür ederim ürün için;

Bende sipariş geçeceğim, Aliexpress maalesef kargo ücretleri ve vergi olayına çok müdahele ettiler son çıkan yasalar ile.

Sağolun bilgilendirmeniz için.

Yorum

Forumdaşlarım, yaklaşık 16-17 gün önce sol farım söndü. Elimdeki yedek xenon ampülünü taktım far yine yanmadı. Sigorta kontrolü vs derken sorunun balast kaynaklı olduğunu tespit ettim. Orjinal hella balast 1250tl civarında şuan. Aliexpressden aynı güç değerlerinde ve kodda balast siparişi verdim. (balast 16USD + 21 tl vergi). 13 gün içinde balast geldi ve Balastı bağladım, far yandı. AFL ve diğer tüm özellikler normal çalışmakda (viraj aydınlatmaları,geri vitese taktığımda her iki viraj aydınlatmasının yanması,far sensörü,yukarı aşağı sağa sola mercek hareketleri vs.) Yani hersey normal ama bilgi ekranıma far devreye girdikden sonra sol far arıza uyarısı düşmeye devam ediyor.
              Sorum şu, bu yeni balastın bir adaptasyon yada tanıtılması mı gerekiyor uyarının gelmemesi için? Uyarıyı resetleyip devam ediyorum.Uyarı geldiğinde farın yanması ve diğer fonksiyonlar normal çalışmaya devam ediyor.
              Aldıgınız urun yan sanayii. Bu parcanın orıjınali Hella nın. Original urun olmadıgı ıcın hata ekranda cıkıyor. Calısmasında bi sorun yoksa aldırmayın. Gittigi yere kadar. Hellanın orginalinide kimse 16 dolara vermez. GM de original parca 80 dolar civarı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escape View Post

Aldıgınız urun yan sanayii. Bu parcanın orıjınali Hella nın. Original urun olmadıgı ıcın hata ekranda cıkıyor. Calısmasında bi sorun yoksa aldırmayın. Gittigi yere kadar. Hellanın orginalinide kimse 16 dolara vermez. GM de original parca 80 dolar civarı
                Ürünün yan sanayii olduğunun farkındayım. Aydınlatma ve AFL çalışmasında sıkıntı yok.Tek sorun far yandıkdan 3 saniye kadar sonra far arıza mesajı.Onuda resetleyince bir daha hiç vermiyor.Taki far kapanıp yeniden açıldığında uyarı tekrarlanıyor. Akü kutup başını sök tak yaptım malesef uyarı gelmeye devam ediyor. bir yerde yanıtılması gerektiğini okumuştum, opcomum doğru çalışsa müdahale edeceğim lakin,önceki postlarda da belirttiğim üzere opcom cihazım eskiden her yere girmeme müsade ederken şimdi etmiyor.

Yorum

Evet arkadaşlar Çin mali balast bugün itibari ile kendini koyverdi. Balast dumanlar çıkararak devre dışı kaldı.
                  3 ay kadar ömrü varmış onu anladık. Şimdi yeniden Çinden balast şiparişi vermektense orjinal almaya karar verdim. Bilginize...

Yorum

Evet arkadaşlar Çin mali balast bugün itibari ile kendini koyverdi. Balast dumanlar çıkararak devre dışı kaldı.
                    3 ay kadar ömrü varmış onu anladık. Şimdi yeniden Çinden balast şiparişi vermektense orjinal almaya karar verdim. Bilginize...
                    Geçmiş Olsun. Bilgilendirmeniz için Teşekkür Ederim.

Balastın olduğu yeri orjinali takarken nem veya su alıyor mu kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Yenisi takılsa bile böyle bir durum var ise, uzun omurlu olmayacaktır.

Selamlar.

Yorum

İşleniyor...
                    X