Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ciddi Bir Sorunumuz Var Sanırım :/

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ciddi Bir Sorunumuz Var Sanırım :/

Öncelikle Merhaba..
    2020'nin uğursuzluğu 2021'in ilk gününde de yakamı bırakmadı.
    Bu gün arabamı (2017 İnsignia 1.6 cdti) çalıştırdığımda en başta her şey her zamanki gibi normaldi. Bir anda araba sanki kafayı yemiş gibi önce afl hatası sonra park asistanı ve esp hatası verdi.. Bir de en yakın zamanda servise götürün yazısı tabii..
    Arabayı vitese takmaya çalıştığımda viteslere sarsıntı ile geçti, R'de iken geri görüş kamerası da devreye girmedi, D'ye alıp gaz verdiğimde devir yükselmesine rağmen sanki baskı balata sıyırmış gibi zar zor hareket etti.. Arabanın çalışmasında bir sıkıntı yok, yani aküyle ilgili bir problem değil gibi...
    Böyle bir durum başına gelen ya da durumla ilgili yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

Alternator yeterli akimi saglayamiyor olabilir, aku sadece arac calistirmada ise yarar arabaya gerekli elektirigi saglayan alternatordur.

Aracin ecusunda belki sorun olabilir. Kutup basini sokup takin belki sorunlar ortadan kalkabilir.

Yorum

Öncelikle hoşgeldiniz
      ya akü problemi yada kemirgen kablo koparmistir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Muhtemelen akü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
          Öncelikle hoşgeldiniz
          ya akü problemi yada kemirgen kablo koparmistir
          Katılıyorum

Yorum

Ya da aracın bilgisayarına bağlantı yapılan sokette bir kısa devre olabilir. O zaman da böyle şeyler yapar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: montmorillo View Post
              Öncelikle Merhaba..
              2020'nin uğursuzluğu 2021'in ilk gününde de yakamı bırakmadı.
              Bu gün arabamı (2017 İnsignia 1.6 cdti) çalıştırdığımda en başta her şey her zamanki gibi normaldi. Bir anda araba sanki kafayı yemiş gibi önce afl hatası sonra park asistanı ve esp hatası verdi.. Bir de en yakın zamanda servise götürün yazısı tabii..
              Arabayı vitese takmaya çalıştığımda viteslere sarsıntı ile geçti, R'de iken geri görüş kamerası da devreye girmedi, D'ye alıp gaz verdiğimde devir yükselmesine rağmen sanki baskı balata sıyırmış gibi zar zor hareket etti.. Arabanın çalışmasında bir sıkıntı yok, yani aküyle ilgili bir problem değil gibi...
              Böyle bir durum başına gelen ya da durumla ilgili yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?
              Benim aracımda da 1 yaşındayken buna benzer bir sorun oldu. Aracı çalıştırdım önce far arızası sonra sırayla diğer arızaları yazdı. Bazı arıza ışıkları yandı sonra hepsi söndü. Yola çıktım yaklaşık 3-4 km sonra araç güvenli moda aldı kendini vites geçmeden sabit bir hızla doğru servise gittim. Beyindeki soket yerinden oynamış dediler. Servis fişi bile açmadan yaptılar. Çok şükür 2 sene oldu bir sıkıntı yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mankind View Post

Benim aracımda da 1 yaşındayken buna benzer bir sorun oldu. Aracı çalıştırdım önce far arızası sonra sırayla diğer arızaları yazdı. Bazı arıza ışıkları yandı sonra hepsi söndü. Yola çıktım yaklaşık 3-4 km sonra araç güvenli moda aldı kendini vites geçmeden sabit bir hızla doğru servise gittim. Beyindeki soket yerinden oynamış dediler. Servis fişi bile açmadan yaptılar. Çok şükür 2 sene oldu bir sıkıntı yok.
                Bunlar oluyor malesef, özellikle aracı stabilize çakıl yollarda kullanıyorsanız benim gibi özellikle xenon farların söketleri çıkıyor hata veriyor. Daha dün başıma geldi.

Yorum

Maalesef benim sorun sandığımız kadar basit değilmiş
                  Biraz pahalıya mal oldu..
                  Yeni yılın ilk pazartesi günü çekici ile Oto Anka'ya geldik burda öğleye kadar sorunun ne olduğunu anlamaya çalıştılar. En sonunda sorun "otomatik şanzıman beyninde" dediler ve 300 TL isteyip (250 verdim) hemen orda olan Aydoğmuş şanzıman'a yolladılar..
                  ​​​​​​Orada tekrar bi incelemeden sonra şanzıman beyninin yandığını değişmesi gerektiğini maliyetin de herşey dahil 9.300 TL olduğunu söylediler..
                  Ben fiyatı çok yüksek bulduğum için yaptırmadım bir kaç şanzımanci gezdikten sonra en son Huzur şanzıman diye bir yerle 5.800 liraya anlaştık..
                  Yapılan işlemler iki gün kadar sürdü, bu iki günde şanzıman beyni değişti yeniden programlandi şanzıman yağı değişti..
                  Şuan için herhangi bir sorun yok.. Haa bir de arabanın çekişi önceye göre belirgin şekilde arttı..
                  Ekli Dosyalar

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun. Bundan sonrasında Allah arızasız sürüş nasip etsin.
                    2017 model aracınızda garanti bitmiş miydi? Bir de benim anlamadığım sizin şanzıman beynini bozma ihtimaliniz yokken neden opel size bu fiyatı çıkardı? Opel Türkiye ile görüşüp durumu anlatmanızı öneriyorum. Bir aracın şanzıman beyni daha 3.yilinda neden yanar, fabrikasyon hatalı değilse?
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
                      Öncelikle geçmiş olsun. Bundan sonrasında Allah arızasız sürüş nasip etsin.
                      2017 model aracınızda garanti bitmiş miydi? Bir de benim anlamadığım sizin şanzıman beynini bozma ihtimaliniz yokken neden opel size bu fiyatı çıkardı? Opel Türkiye ile görüşüp durumu anlatmanızı öneriyorum. Bir aracın şanzıman beyni daha 3.yilinda neden yanar, fabrikasyon hatalı değilse?
                      Maalesef garantisi 2020 Nisan'da bitmişti.. Ankara Opal ile görüştüm garantiden yararlanman mümkün değil dediler, değişim için de acaip bir ücret istediler..
                      Opel Türkiye ile görüşmedim, acil çözüm lazımdı böyle çözdük..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: montmorillo View Post

Maalesef garantisi 2020 Nisan'da bitmişti.. Ankara Opal ile görüştüm garantiden yararlanman mümkün değil dediler, değişim için de acaip bir ücret istediler..
                        Opel Türkiye ile görüşmedim, acil çözüm lazımdı böyle çözdük..
                        Bununla geçmiş olsun. Maalesef araçtaki problemler ivedilikle çözülmesi gereken bir sorunsa garanti felan beklenmiyor. İnşallah başka sorun çıkmaz. Bu kadar yeni araçlarda böyle sıkıntılar hoş değil.

Yorum

İşleniyor...
                        X