Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flexride Elektrikli Amortisör Tamiri - ACİL YARDIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Flexride Elektrikli Amortisör Tamiri - ACİL YARDIM

Arkadaşlar Merhaba,

Aracımdaki elektrikli amortisörler sanırım patlak (Tour) Modu'nda bile çok sert ve sürekli önler küt küt vuruyor, biraz araştırdım ancak pek bilen olmadığı için doğru tamiri kime yaptıracağımı bilemedim?

Araştırmalarım sonucu İstanbul İkitelli de 2 adet firma buldum, bunlar Uğur Amortisör ve Güven Amortisör, sitelerini inceledim Uğur amortisör bu konuda daha bilgili gibi geldi, ikisi ile de görüştüm yarın sabahtan gideceğim.

Bana önereceğiniz başka bir yer var mıdır? Tamir için Uğur amortisör bilgili gibi konuştu ve garanti verdi ancak sizlerden de bir fikir destek almak istedim.

YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM.

http://uguramortisor.com/index.html
    https://www.guvenamortisor.com/Default.asp

Caner bey, sizin sanmanızla bu işe girişmeye kalkarsanız servis sizin istediğinizi yapar, sonuç değişmez ise ödediğiniz parayı iade alamazsınız. Flexride amortisörler normallere kıyasla daha pahalı. Boşuna para ödemeyin. Servis amortisörler patlak değişecek, sorununuz bundan kaynaklanıyor dediyse o zaman iş başka. Şase no ya göre uygun flexride amortisör takılır, sorun devam ederse servis ücret talep edemez çünkü teşhisi kendileri koymuş olur. Bu sorun lastiklerden de kaynaklanıyor olabilir. Aracı opel servisinde baktırın öncelikle.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Murat Bey'e katılıyorum. Flexride hassas bir donanım. Pek de yetkili servisi dışında çözüm aranacak bir konu değil.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Amortisorde basinc kaybi varsa kaliteli parcalar kullanilarak tamir ettirebilirsin. Sertlik ayarini yapan elektronik valflerde problem varsa tamiri mumkun olmayabilir. Fatih sultan mehmey sanayi umraniyede basaran amortisor var alaninda iyidir. Oraya danismanizi tavsiye ederim.
        Orijinal amortisor almaya kalkarsan 4 amortisor, bilyalari ile birlikte ortalama10.000 TL tutar iscilikle beraber.

Birde servisler parcayi taktik olmadi para iadesi yapalim demezler, bin dereden su getirirler, ugrasir durursunuz.

Yorum

ilk önce arıza tespiti yaptırın detaylı bir cihaz ile. Arıza amasörde mi yoksa sensörlerde mi onu öğrenin. sensörler arızalı ise amasöre boşuna para harcamış olursunuz. benim aracımda da flexride var sol ön ivme sensörü arızalı çıktı tamiri yaptık sorun yok şuan. seste vardı çukurlarda lak lak ses yapıyordu sanki amasör patlak ama z rotu değişti düzeldi.

Yorum

Arkadaşlar Tekrar Merhaba,

tavsiyelerinizi dinledim, şuan bir çözüme ulaştık masraf yapmadan, detayları ve videoları sizlerle paylaşacağım.

Yorum

Arkadaşlar Merhaba,

Yaşadığım olayları anlatan bir Video çektim ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum Umarım herkesin ve sayfanın yararına olur bu Hepinize çok teşekkürler.

https://youtu.be/rvRyTJL8KfM

Kontrol videosu

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun. Sorunu amortisörleri değiştirmeye ve onca parayı ödemeye gerek kalmadan halletmiş olmanıza sevindim. Üstteki 2 video da aynı. Sorunu elektrik vererek hallettiler ama tam olarak anlatmadınız. Nereye müdahale ettiler, bu işlemler için araç serviste ne kadar bekledi, kaça maloldu veya neden bu sorunu yaşamış araç? Bu bilgileri de verirseniz tam anlamıyla bilgilendirme yapmış olursunuz.
                @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canerucgun View Post
                  Arkadaşlar Merhaba,

Yaşadığım olayları anlatan bir Video çektim ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum Umarım herkesin ve sayfanın yararına olur bu Hepinize çok teşekkürler.

Kontrol videosu

PARDON 2. VİDEO YANLIŞ OLMUŞ DOĞRUSU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

https://www.youtube.com/watch?v=oWjTfdF8VyY

TAMİR KONTROL VİDEOSU.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
                    Öncelikle geçmiş olsun. Sorunu amortisörleri değiştirmeye ve onca parayı ödemeye gerek kalmadan halletmiş olmanıza sevindim. Üstteki 2 video da aynı. Sorunu elektrik vererek hallettiler ama tam olarak anlatmadınız. Nereye müdahale ettiler, bu işlemler için araç serviste ne kadar bekledi, kaça maloldu veya neden bu sorunu yaşamış araç? Bu bilgileri de verirseniz tam anlamıyla bilgilendirme yapmış olursunuz.
                    Merhaba Murat Bey,

Haklısınız, hemen eklemeleri yapayım;

yeni eklediğim video' da göründüğü gibi, amortisörün alt kısmında yuvarlak bir mekanizma var, bunun dibinden 1 adet soket çıkıyor, bu (+) ve (-) girişleri oluyor, direk aküden elektrik verince sistem yumuşamaya başlıyor, video 'da da görüldüğü gibi elektrik temas ettiği an inip kalkması kolaylaşıyor ancak değmediği zaman sertleşiyor, bu sistemin çalıştığını bu şekilde anladık.

Müdahale ettikleri yer tam da anlattığım bu soket, tırnak tam oturmamış iki soket arasında kopukluk var, 1 amortisör de bu olması tüm sistemin çalışmamasına sebebiyet veriyor, yani araç Tour modunda bile sert kalmış.

Servis süresi olarak da biz saat 8:30'da dükkanın önündeydik, gelir gelmez beni araca baktılar ortalama 2 saat falan sürdü, biraz sohbet biraz iş derken farklı şeyleri de kontrol ettik, öğlen gibi bitti işimiz.

Ücret olarak takozlar falan da değişti toplamda 1000₺ tuttu ancak biz tanıdık vasıtası ile 600₺ ödedik, bence süper uyguna çıktı, ve bilgi olarak da paylaşayım eğer amortisör bozuk olsa 1 adet için tamir fiyatı ortalama 1000₺ ile 1500₺ arası dedi, ben dükkanda tamir edilmiş elektrikli amortisör de gördüm zaten.

Firmayı ( Uğur Amortisör ) kesinlikle tavsiye ediyorum, sahibi ve çalışanları çok ilgili ve dürüst insanlar.

Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canerucgun View Post

Merhaba Murat Bey,

Haklısınız, hemen eklemeleri yapayım;

yeni eklediğim video' da göründüğü gibi, amortisörün alt kısmında yuvarlak bir mekanizma var, bunun dibinden 1 adet soket çıkıyor, bu (+) ve (-) girişleri oluyor, direk aküden elektrik verince sistem yumuşamaya başlıyor, video 'da da görüldüğü gibi elektrik temas ettiği an inip kalkması kolaylaşıyor ancak değmediği zaman sertleşiyor, bu sistemin çalıştığını bu şekilde anladık.

Müdahale ettikleri yer tam da anlattığım bu soket, tırnak tam oturmamış iki soket arasında kopukluk var, 1 amortisör de bu olması tüm sistemin çalışmamasına sebebiyet veriyor, yani araç Tour modunda bile sert kalmış.

Servis süresi olarak da biz saat 8:30'da dükkanın önündeydik, gelir gelmez beni araca baktılar ortalama 2 saat falan sürdü, biraz sohbet biraz iş derken farklı şeyleri de kontrol ettik, öğlen gibi bitti işimiz.

Ücret olarak takozlar falan da değişti toplamda 1000₺ tuttu ancak biz tanıdık vasıtası ile 600₺ ödedik, bence süper uyguna çıktı, ve bilgi olarak da paylaşayım eğer amortisör bozuk olsa 1 adet için tamir fiyatı ortalama 1000₺ ile 1500₺ arası dedi, ben dükkanda tamir edilmiş elektrikli amortisör de gördüm zaten.

Firmayı ( Uğur Amortisör ) kesinlikle tavsiye ediyorum, sahibi ve çalışanları çok ilgili ve dürüst insanlar.
                      Ayrıntılı paylaşımınız, video ve cevaplar için teşekkür ediyorum kendi adıma. Aracında sizin, benim gibi flexisase olan araçlarda bu veya benzer sorun yaşayanlar için çok yardımcı olacaktır.
                      @Murat

Yorum

İşleniyor...
                      X