Duyuru

Collapse
No announcement yet.

19" için hangi disk balata?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Arkadaşlar, aracımda 245*45*18 lastik/janta göre uygun disk ve balata mevcut. Ancak ben 19 janta geçtim ve 245*40*19 ölçülerde kullanıyorum. 18 e geri dönmeyi şimdilik düşünmüyorum. 19 olarak kullanmaya devam ederim. Genel anlamda disk ve balatalardan memnunum, ses, titreşim felan yok. Şimdi benim de 19 janta göre disk ve balata değişimi yapmamı tavsiye eder misiniz? Yoksa böyle devam mı? Ön fren disk ve balatalar 10 bin km önce, arka balatalar 25bin km. önce değişti.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanbb06 View Post

Yanlış bakmışım.
      Arka diskler 315 MM parça numarası 13502199
      Ön diskler 321 MM parça numarası 13579150

Umarım doğrudur bunlar emin de olamıyorum. sitede 16" üzerinden parçalar verilmiş. 19" e uygun mu bilemiyorum.
      Bu sitede wınn yani şase numarası ile giriş yaptığınızda direk aracınıza uygun olan diskin parça kodunu bulabilirsiniz. Resimlerden gördüğüm şase no ile giriş yapmamışsınız sanırım.

Tam hatırlamıyorum ancak 3 çeşit fren diski vardı. 16-17 ve 18 üzeri sanırım. Benim aracım edition elegance model 18 inç fabrikasyon jantları ancak önceki sahibi 19 orijinal jantlar takmış.

Emin olmamakla birlikte, opc modellerde 18 ve üzeri model kullanılıyor. Piyasada büyük tip ve küçük tip diye geçiyor. Ben size gönderdiğim siteden benim aracıma uygun olan kod ile internetten aratıp sipariş ettim. Gelenler üzerindekiler ile aynı boyutta ve uygun oldu.

Eğer ki jant büyük olduğunda en büyük disk ve balatayı kalipere vs ye uyuyorsa bende bi dahaki sefere en büyüğünü almak isterim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanbb06 View Post

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bende sizin tercih ettiğiniz disk balata kombinasyonunu alayım o zaman ????‍♂️
        Özür dilerim 17 jantlar için 321mm yanlis yazmışım .Üsteki arkadasin yazdigi bilgeler dogru. Tabi bulabiliyorsaniz alın ben Ate yi seviyorum suana kadar sorun cikarmadi bana ama bazilarinin ses yaptigindan sikayetci olduklarini duymustum bende olmadi . Alabiliyorsaniz Ceramic balata muhakkak alin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
          Arkadaşlar, aracımda 245*45*18 lastik/janta göre uygun disk ve balata mevcut. Ancak ben 19 janta geçtim ve 245*40*19 ölçülerde kullanıyorum. 18 e geri dönmeyi şimdilik düşünmüyorum. 19 olarak kullanmaya devam ederim. Genel anlamda disk ve balatalardan memnunum, ses, titreşim felan yok. Şimdi benim de 19 janta göre disk ve balata değişimi yapmamı tavsiye eder misiniz? Yoksa böyle devam mı? Ön fren disk ve balatalar 10 bin km önce, arka balatalar 25bin km. önce değişti.
          Direk böyle bir islem yapmaniz mümkün degil. Ayni durumu bende yasadim 17 jantdan 18 ve sonra 19 a gectim sizin gibi düsündüm ustayla görüstüm alacagin diskler kaliperlere uymaz dedi balatalarda ayni sekilde yuvalarina uymaz . Komple kaliperler felan degisirse ancak olur ama 80 bin km yaptim 19 jantla orjinal 17inc fren sistemiyle hic sorun yasamadim.

Yorum

Yanıtınız için öncelikle teşekkür ediyorum.
            Bu durumda ben mevcut fren sistemiyle devam edebilirim. Güvenlik ve frenleme açısından sorun olmaz. Sistemi yenileme olursa 19"e göre uygun fren kaliperi ile değiştirmek ve ona göre de balata ve disk takmak gerekecek, bunu da anlamış oldum
            @Murat

Yorum

Yanıtınız için öncelikle teşekkür ediyorum.
              Bu durumda ben mevcut fren sistemiyle devam edebilirim. Güvenlik ve frenleme açısından sorun olmaz. Sistemi yenileme olursa 19"e göre uygun fren kaliperi ile değiştirmek ve ona göre de balata ve disk takmak gerekecek, bunu da anlamış oldum
              Aynen ölye komple fren takimlari degisecek . Hic masrafa gerek yok hele bu zamanda hicc gerek yok . Ben kullaniyorum bir sorun olmadi olursa söz yazarim .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190 View Post

Aynen ölye komple fren takimlari degisecek . Hic masrafa gerek yok hele bu zamanda hicc gerek yok . Ben kullaniyorum bir sorun olmadi olursa söz yazarim .
                Eyvallah tekrar teşekkür ediyorum. Bir sorun yaşarsanız unutmayın yazmayı
                @Murat

Yorum

Eyvallah tekrar teşekkür ediyorum. Bir sorun yaşarsanız unutmayın yazmayı
                  ihihiihihiTamamdir hic yazacagimi sanmiyorum o sebebten dolayi cool

Yorum

İşleniyor...
                  X