Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flexri̇de

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Flexri̇de

Merhaba Arkadaşlar,
    Aracımdan Süspansiyon Servis gerekli arızası veriyordu ve bilgisayarda baktığımızda ise,
    C0595 - SOL ÖN İVME SENSÖRÜ
    Bu şekilde çıktı. Parça fiyatı 1150tl serviste dışarıda çıkma 500tl olarak fiyat aldım. araştırmalarım sonucu bir insignia kullanıcısı kardeşimiz bana tamir edilebilir olduğunu ve kendisinin tamir ettiğini söyledi. Resimde görüldüğü gibi parçanın içini eriterek açtım ve 3 tane lehimli yerden birinin sallandığını fark ettim lehimlerini yaptık taktık sorun çözüldü.
    Ekli Dosyalar

tebrik ederim sizi, Bu tür paylaşımları sakın ihmal etmeyelim. yazık günah 1250tl nedir yaw. Bir yetkili servis bunu değiştirmek yerine neden öncelikle tamir yolunu seçmez. Çok mu zor bir küçük elektronik atölyesi kurmak. koca servis içine.

Yorum

Elinize sağlık.
      Çok güzel bir çalışma olmuş.
      Servislerin ve tamircilerin bu "eski parçayı at, yenisini al" mantığı hem insanımızın cebine hem de ülke ekonomisine büyük zararı var.
      Özellikle elektronik pek çok parçanın çalışmamasının altında ya lehim kopukluğu ya da bir entegrenin işlevini yitirmesi yatıyor.
      Sanayi sitelerinin içinde bu tür tamirler yapan profesyonel elektronikçiler çoğalırsa bence çok ekmek yerler.

Yorum

Basit bir lehim, küçük bir parça değişimi büyük sorunları çözüyor. Biraz bilgi birazda araştırma ile çözülüyor herşey. Emeğinize sağlık.

Yorum

2009!da Komple ABS beyni değişecek denmişti zamanında bana,Borusan öyle bir fiyat verdiki kapıdan arkama bakmadan kaçtım. Sanayide abs ve beyin tamiri yapan biryerde 1 yıl garantili olarak yaptırmıştım.

Yorum

Saçma sapan bir parça fiyatı ve tam tersi basitlikte bir çözüm. Bilgilendirme için teşekkürler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 06sm947 View Post
              Merhaba Arkadaşlar,
              Aracımdan Süspansiyon Servis gerekli arızası veriyordu ve bilgisayarda baktığımızda ise,
              C0595 - SOL ÖN İVME SENSÖRÜ
              Bu şekilde çıktı. Parça fiyatı 1150tl serviste dışarıda çıkma 500tl olarak fiyat aldım. araştırmalarım sonucu bir insignia kullanıcısı kardeşimiz bana tamir edilebilir olduğunu ve kendisinin tamir ettiğini söyledi. Resimde görüldüğü gibi parçanın içini eriterek açtım ve 3 tane lehimli yerden birinin sallandığını fark ettim lehimlerini yaptık taktık sorun çözüldü.
              Komşum Merhaba,

Aynı arıza geçen hafta bende oldu, aracım basık şahin gibi resmen sekerek gidiyorum bu parça nerde bende sökmek istiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canerucgun View Post

Komşum Merhaba,

Aynı arıza geçen hafta bende oldu, aracım basık şahin gibi resmen sekerek gidiyorum bu parça nerde bende sökmek istiyorum
                İvme sensörünün arızalı olduğundan emin olup sökün bence. Arıza kaydı oluşmuştur beyinde bi baktırın ne sorun yazmış. Yeri de amasör kulelerinin üzerinde.

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler, çoğu kullanıcı bu tür paylaşımlar sayesinde büyük masraflardan kurtulup basit çözümlerle araçlarına rahatça binebiliyor.
                  2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Tekrar Merhaba,

Sorunu Çözdüm, Maltepe'de bulunan Opel Değer sevisine götürdüm aracı, kontrol sonucu Sol Arka Amortisör kablo bağlantısında kısa devre olduğunu söylediler ve tamir edildiğinde araç normale döndü.

Masraf olarak, hasar tespit ücreti 350₺ istemişlerdi, arızayı yaptırırsam ödeme almayacaklarını bildirmişlerdi, toplam 500₺ tuttu bende onayladım, yani aslında fazladan 150₺ vermiş oldum gibi, 350₺ aracı geri alınca ödemem gerekiyordu.

umarın işinizi çözer.

Yorum

İşleniyor...
                    X