Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sürücü tarafı soğu üfleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• sürücü tarafı soğu üfleme

merhabalar aracım 2009 2.0cdti 185000kmdeki aracımı daha yeni aldım. alır almaz bakım geçmişi bilinmediği için yağ pompası, yağ soğutucusu, triger seti, devir daim, v kayışı, termostat, yağ yağ filresi mazot filtersi aklınıza ne geliyorsa bir kaç parça da extra olmak üzere ağır bir bakım yaptırdım. aldığımda kalorifer ısıtma ferformansında hiçbir sorun yoktu. fakat son 1 haftadır havaların da iyice soğumasıyla sadece sabahları işe giderken sürücü tarafındaki tüm hava çıkışları (teyibin sol tarafı olarak düşünün) araç ısınmasına rağmen soğuk üflüyor. sağ taraf yolcu tarafından gayet sıcak üfleme yapıyor. klima ayarlarımda sorun yok. iki tarafta hi konumunda. akşam işten çıkıyorum aynı sorun akşamları olmuyor sadece sabah yapıyor. bu durum hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim? aklıma kalorifer peteği geliyor tıkalımı acaba diye ama tıkalı olsa herzaman yapması gerekmez mi? teşekkürler..

Hava kanalarinin icinde sensor olmasi gerek ya o arizalir olabilir ya da hava yonlendirici klepeniz arizali olabilir.

Yorum

Sensor insignialarda hava kanalarinin icinde degilmis torpidonun altinda bulunan isitici merkezinde monteli imis. (vectra c lerde yukaridaki gibiydi)

Yorum

Ama bu olayı sadece sabahları yapıyor. İşe gidiyorum tüm gün dışarda parkta yatıyor akşam çalıştırıyor um yola çıkıyorum yapmıyor.. Yani bi gariplik var ama çözemedim

Yorum

Kalorifer peteginden olsa ? tum hava kanallarindan soguk gelir, ilginç.. sorunu cozerseniz bizimle paylasin lutfen

Yorum

İnsignianin hava dağıtımını yapan kazan diğer adı ile ahtopot sürücü tarafındaki hava kanalına giden kapakçık ta bir sorun olabilir araçlarda çift yönlü klima mevcut bir tarafı diğer taraftan farklı hava verebiliyor bu noktayı irdeleyin ve servise götürün

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kronik klepe arizasi. Abimin de Fiat Bravosunda ayni ariza var. Tamiri icin ön panel komple sökülüyor bilginiz olsun. Yaptiracaksaniz eger isciligi iyi bir yerde yaptirmanizi tavsiye ederim. Eger gogusu tam oturtamazlar ise multi medya ekraninin ustunde goguste bir bolluk meydana geliyor. Hos gorunmuyor sonra.

Yorum

insignialarda komple on paneli sokmeye gerek yok. Torpidayi ve orta konsolun uc kismini sokun ve de gaz pedalinin yanindaki kapagi sokun oradan erisebilirsiniz. Isitma radyoturude ayni sekilde degistirilebiliyor.

Yorum

Fikirleriniz için teşekkürler şimdilik biraz ertelemem gerekebilir maddi açıdan aracı alırken sıfırı tükettim biraz toparlayınca el atacağım sonucunu da mutlaka buradan paylaşırım

Yorum

İşleniyor...
                  X