Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akü Marka Tercihi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Akü Marka Tercihi

Merhaba,

Daha öncesinde bu konuya yakın başlıklar açılmış ancak firmaların el değiştirmesi, üretim teknolojisindeki gelişmeler ve firmaların yapmış olduğu inovasyonlarla birlikte önerilebilecek markalar la alakalı görüşleriniz tercih yapmam da benim için son derece önemli. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim,

Aküde marka değil aracın fabrika cold start özelliğini taşıyan her akü işinizi görecektir. Ah değerleri de aynı olsun. Gm tercih orjinal ancak pahalı. Aynı değerlere sahip inci ve varta akü kullandım sorun yaşamadım.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Peki Auto-start-stop'u desteklemeyen bir akü alsak arıza yapar mı veya arıza lambası yakar mı? Hiç kullanmadığım bir özellik için aküye iki katı para vermek istemiyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Benim önceki 1.4t insignia aracımda start stop vardı. Aküsü 95 amper start stop akü idi baya büyüktü ve ağırdı, pahalıydı da. Işıklarda durduğumda stop yapmamaya başladığında akünün ömrünün bitmeye başladığını, yerine yeni akü taktırmam gerektiğini, ancak bu şekilde de kullanabileceğimi söylemişti servis. Orda sormuştum 60 amper veya 72/74 amper akü koyarsam ne olur diye. Start stop çalışmaz, zamanla dinamoya zarar verir akü. Çünkü dinamo o aküye göre imal edilmiş demişlerdi. Aslında olur olmasına da start stop u aracı her çalıştırdığınızda devre dışı bırakmayı unutmamak lazım.
        @Murat

Yorum

Zaten refleks olarak arabaya her bindiğimde o özelliği kapatıyorum. Sormamın sebebi 95 amperlik akülerin de normali vardı.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

95 amper normal aküler de sorunsuz çalışır start stop kullanmazsanız.
            @Murat

Yorum

İşleniyor...
            X