Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3.vitesten yukarı çıkmıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 3.vitesten yukarı çıkmıyor

Merhaba cümleten selamlar. Aracım 2011 opel insignis 2.0 cdti 130 hplik model. bugün köyden şehre geldim işlerim vardı hallettim bir sorun yoktu ama arabayı park edip eve geldim bir kaç saat sonra tekrardan yola çıktım 5 km gittim araç bi anda 4. Vitese çıkmamaya başladı. Üçüncü vitese kadar çok iyi bir şekilde çıkıyor gaza basıyorum gayet güzel hızlanıyor hiç bir şekilde bir sorun yok ama 4. Vitese attığında devir sonuna kadar yükseliyor ama araba gaz yemiyor boştaymış gibi davranıyor. Gözümü karartıp zorladım motor ışığı yaktı ama tekrardan 3. Vitese kadar sorun yok 4 5 6. Vites adeta yok. Forumda baktım ama sonuç yazan olmamış nasıl atlattığını yazan olmamış. Yarın önce sanayiye sonra servise gösterecem şanzıman olsa 3.vitese kadar illa sorun çıkarırdı diye düşünüyorum ama bilemiyorum. Daha önce başına gelen veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Son durumu aktarıyorum. Şanlıurfada şanzıman yapacak usta olmadığı için çekiciye yükleyip gaziantebe getirdik. Usta bindiği gibi sorunun ne olduğunu söyledi ayda en az 2 3 tane yapıyorlarmış. Şanzıman içinde sorun varmış şanzıman inecek 7 8 bin lira masraf çıktı

Yorum

Teknik açıklamasını yazarsanız hem buradaki tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır hem de hiç bilmeyen için yol gösterci olacaktır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
        Teknik açıklamasını yazarsanız hem buradaki tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır hem de hiç bilmeyen için yol gösterci olacaktır.
        Ne olduğunu tam olarak açıklamadı aslına bakarsak bugün gün içinde bilgilendirecekmiş ama balataların zayıflamasıyla şanzıman içerisinde bir parçanın patlamasından bahsetti

Yorum

Önce şanzıman yazılımını yükleyin düzelmez ise opelin orjinal sanzuman revize kiti ile müdahale etsinler

Sanzuman yağı falan normal değilmi

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Doğru ve mantıklı açıklama yapılmadan bence işlem yaptırmayın ve başka yerlere de gösterin derim.
            Ustalar sever küçük sorunu büyütüp yüklü işçilik almayı
            Şanlıurfa'da bir ustanın ayda 2-3 tane denk gelmesi demek, İstanbul'da çok daha sık karşılaşılması gerekir.
            InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
            X