Duyuru

Collapse
No announcement yet.

volvo s60 d3 insignia 140 hp turbo karşılaştırma!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• volvo s60 d3 insignia 140 hp turbo karşılaştırma!!!

Merhaba bir insignia hayranı olarak yakın zaman da yeni aracımı alacağım ama kafamda bazı soru işaretleri var bi bayan komşumda volvo s60 d3 var ve çok iddaalı aracı konusunda hız yapmayı seviyor bende onu bu konuda kızdırmaya bayılıyorum aceba 140 hp turbo insignia alsam onu hız konusunda yerle bir edermiyim yoksa onun aracı tozu yuttururmu bana aracı gördüm çok seri ve atak kullanıyor.. aceba 180 hp mi almalıyım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim... Teşekkürler...
    Araba Çocuk Gibidir Sevgi ve Şefkat İster...

Ynt: volvo s60 d3 insignia 140 hp turbo karşılaştırma!!!

140'lık ile belki istediğinizi elde edemeyebilirsiniz. Tam olarak yerle bir etmek istiyorsanız 1.6 180'liği tavsiye ederim.

Bu arada işini halledip kaçan kişilerdensiniz sanırım.

Yanılıyorsam eğer buradan kendinizi tanıtmanızı rica edeceğim; http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
    2011 Fluence Dynamique 1.5 dCi 105 BG

Yorum

Size eski bir volvo kullanıcısı olarak tek kelime söyleyebilirim volvodan uzak durun 140 Hp insignia yı havada karada tokatlar
      2012 İnsignia 2.0CDTİ Edition + Still Paket

Yorum

Valla o kadar da korkulacak birşey yok Ben eski kasa S60 2.0T ile kedinin fareyle oynadığı gibi oynadım.Hem de öyle sıkışık trafik falan değil.Garibim yaklaşıyor yaklaşıyor ben yükleniyorum yetişemiyor.En son ışıklarda durduk baktı baktı artık nasıl dolduysa yeşil yanınca bir yüklendi patinaj çeke çeke kalktı.Ben sadece kıs kıs güldüm

Normal şartlarda güçlerimiz eşit ama onun motor hacminden dolayı bir avantajı var.Fakat pilot sağolsun vitesleri kullanmayı beceremeyince benim için zor olmadı.

Gelelim D3 motora.Eğer ki İnsignia 140Hp alırsanız hiçbirşey yapamazsınız.Ancak sıkışık trafikte iş pilotaja bakar o ayrı..."163Hp 400Nm" 0-100 9.2(Geartronic şanzıman ile) Bu değerler ile 180Hp ile çok rahat kafa kafaya gider.Bu motor ile bildiğim kadarıyla Powersift şanzuman alınamıyor.Ama eğer yanlış biliyorsam ve alınabiliyorsa ki o zaman iş biraz daha zorlaşır.O şanzuman güzel.

Amaç bayan ile düello yapıp yenmek ise 180Hp biraz daha mantıklı.Yoksa karizmayı çizdirirsiniz haha Ama amaç İnsignia'ya binmek ve biraz olsun yakıt tasarrufu ise 1.4T fazlasıyla yeterli bir araç.
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Kesinlikle 180 lik lazim size.
          Ama yine de bayan komsunuza gecilin.
          Ladies first

Bu arada saglam bir D3 ile kapismistim
          Eger turboyu dolduramazsak ara hizlanmalarda isimiz oldukca zor
          1.4 muzun hiz sansi yok bence

Yorum

Bayan komşuyu geçmek için araç almak.! İlginç rolleyes
            2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

sayın fırat12 kendimi tanıttım tanışma bölümünden görebilirsiniz.. 140 LIK + chip işimi görmezmi peki kadın aşırı iddaılı aracının bir tasarım harikası oldugunu iddaa ediyor( tabi beni altımdaki toyota coralla 1.6 benzinli ile yedi ) inanın size böyle gıcık veren biri olsa sizde aynını yapardınız...
              Araba Çocuk Gibidir Sevgi ve Şefkat İster...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkangsm
                sayın fırat12 kendimi tanıttım tanışma bölümünden görebilirsiniz.. 140 LIK + chip işimi görmezmi peki kadın aşırı iddaılı aracının bir tasarım harikası oldugunu iddaa ediyor( tabi beni altımdaki toyota coralla 1.6 benzinli ile yedi ) inanın size böyle gıcık veren biri olsa sizde aynını yapardınız...
                Chipten falan anlamam. Lakin 1.4'ün sınırları da bi yere kadar. Chiple pek başarılı olacağını düşünmüyorum. En temizi 1.6T mümkünse üstüne chip de yaparsanız havada karada indirirsiniz rakibinizi.
                2011 Fluence Dynamique 1.5 dCi 105 BG

Yorum

Ya da Volkan'dan destek rica ederiz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Funkyair
                    Ya da Volkan'dan destek rica ederiz
                    benim canavar ağır yaralıydı anca iyileştirdim şimdi antrenman yaptırıyorum yakında eskisinden daha güçlü olucak hakan amcası

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

[quote=firat12 ]
                      Orjinal yazı sahibi: volkangsm
                      [/quot
                      Chipten falan anlamam. Lakin 1.4'ün sınırları da bi yere kadar. Chiple pek başarılı olacağını düşünmüyorum. En temizi 1.6T mümkünse üstüne chip de yaparsanız havada karada indirirsiniz rakibinizi.
                      chıple her türlü alır 140 lık çok rahat 170 lik olur oda yeter volvoya

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Aracınızda chip + sprint booster olsa geçebilirsiniz ama stock halde belki 90 km hıza kadar takip edebilirsiniz sonra uzayıp gidecektir 400 nm torkun farkıyla.
                        2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
                          Aracınızda chip + sprint booster olsa geçebilirsiniz ama stock halde belki 90 km hıza kadar takip edebilirsiniz sonra uzayıp gidecektir 400 nm torkun farkıyla.
                          Tork'un etkisi düşük hiz ve devirde daha çok fark ediliyor diye biliyorum.

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                            Orjinal yazı sahibi: smg05
                            Tork'un etkisi düşük hiz ve devirde daha çok fark ediliyor diye biliyorum.
                            1.4 turbonun ilk 2 hatta 3 vitesi kısa bu yüzden max. hp ye hızlı geliyor ve tavsiye 6750 devire kadar çıkartsın aracı. 90 dememin nedeni 92 gibi bir hız da 3. vitese atmak zorunda kalıyor sonrası zaten volvonun lehine.

İnsignia 5000-6500 devir arası bayağı iyi iş cıkartıcaktır ama karşısındaki araçta boş değil.
                            2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Abi S60 80 bin liradan başlıyor.1,4 insignia yı ancak iç-dış görünüm ve konforla kıyaslarsınız.Üstelik 2,0 motorla 1,4 nerede karşılaştırılmış ki.Bence madem bir iddia temiz bir ikinci el 1,6 180 bg yada dizel2.0 160 lık alın .Karşılaştırırkende lütfen biraz daha emsal olan araçları konuşalım.1,4 ü daha yeni aldık ,soğutmayın bizi
                              2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                              2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                              2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

İşleniyor...
                              X