Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.4. turbo buji ve yedek su deposu hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.4. turbo buji ve yedek su deposu hakkında

Merhaba .
    araç 2014 1.4 turbo edition elegance
    72.000 km'de
    18.000 km'dir lpg'li
    buji değişim ister mi diye sanayide kontrol ettiğimizde görüntü fotoğraflardaki gibi.
    buna göre;
    değişim zamanı gelmiş midir? aldığımda 30.000 km'deydi şu ana kadar yani neredeyse 3 yıldır hiç değiştirmedim.
    bu bujiler iridyum/platinium veya nikel midir?
    LPG işlemini yapan Candan Mühendislik her zaman orjinali ile değişim yapılmasını ama özellikle astra ve insignia 1.4 turbo LPG'Lİ araçlarda iridyum tavsiye ettiğini söylüyor.

diğer bir konu su deposundan su eksilmesini ve sonunda su kaçağını bizzat görünce orjinal GM sensörlü depo ile değiştirdik. ama çıkardığımız deponun orjinal gm olmasına ve üzerinde sensörlü ifadesi olmasına rağmen depoda sensör ve içindeki şamandıra benzeri parçası yoktu? bu gariplik neden kaynaklanabilir?

You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 5 photos.

Hocam öncelikle benzer sorunlarla yakın zamanda uğraşmış birisi olarak brn bujileri bosch taktım. Aracım 75 binde yaklaşık 11 bin km dir lpg li. 4 bin km önce ateşleme bobini ve bujileri bosch ile değiştirdim. Yedek su depom benimde yakın zamanda sızdırmaya başlamıştı onuda orjinali ile değiştirdim. Benim aldığım depo orjinal ve 245 tlydi. Altında siyah sensörü de mevcuttu
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Yorum

Üzerinden çıkanda da bunda da sensör mevcuttu. Daha önceden deponuz değişmiş olabilir mi? Sensör öyle kolayına yerinden çıkacak bir parçada değil

Yorum

değişmiş olsa bile çıkan su deposu da orjinal gm idi ve üzerinde sesörlü yazıyordu. yeni aldığım da orjinal gm, sensörlü... bir gariplik var gibi...
        taktığınız bosch buji iridyum mu çift iridyum mu yoksa platinium mu? ve lpg'li olduğu için herhangi bir tavsiye aldınız mı?

Yorum

Depo sökülürken yanında mıydınız? Sensör kısmının altında tırnaklı soket var eğer çıkaran kişi nasıl çıkacağını bulamadıysa deponun altından sensörü çıkarmış olabilir. Ben bosch var servisi tavsiyesi üzerine bosch iridyum taktırdım. Memnunum açıkçası. Benim aracın üzerinden çıkan bujileri sizindekinden daha kötüydü.

Yorum

Her iki bakımda bir buji değiştiriyorm. Aracim Yaklaşık 40bin km dir LPG ve yazilimli. Üzerindeki bobinler hiç değişmedi. Marka olarak GM yada NGK tercih ediyorum. Şahsi fikrim NGK bir tık daha iyi hissettiriyor.

Yorum

geçen süre zarfında su deposu ile ilgili bir sorun kalmadı. sensör meselesi garip bir konu olarak kaldı artık zihinlerde....
              bujileri de üzerindeki orjinal gm'nin aynısından aldım.

Yorum

İşleniyor...
              X