Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flex ride amortisör beyin / modül

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Flex ride amortisör beyin / modül

İyi akşamlar. Aracım 2012 2.0 dizel cosmo flex ride şasi. Ön amortisörleri değiştirdik ancak süspansiyon sistemi arızası devam ediyor. Arızada modül ile bağlantı kurulamadı denitor. Araç özel serviste tesisat kablolar kontrol edildi. Ancak beyin veya modülün yerini bulamadık o yüzden kontrol edemiyoruz. Modülün Aracın neresinde olduğu ile ilgili yardım bekliyorum. Umarım anlatabilmişimdir yanlış telaffuz da bulunduysam affola.

Arka sigorta kutusunun bulundugu bolgede (sol arka camurluk bolgesi) olmasi gerekiyor.

Yorum

Tesekkür ederim.

Yorum

İkis amatisör de mi değişti?

Yorum

Evet 2 amortisör flex yeni takıldı. Çözülmeyince artık yetkili servise gittim.Beynin arızalı olduğu tespit edildi. Ayın 1 de sipariş geçildi 3500 tl. Hala sipariş gelmedi. Süspansiyonlar taş gibi çok rahatsız. Umarım çalışınca süspansiyonlarda rahatlar. Yorucu bir süreç. Araç üzdüğü gibi asıl üzen servis. Parçalar pahalı sipariş gelmiyor. Geldiğinde başka sürpriz çıkarmı diye endişeleniyorum ister istemez. Sağ gündüz farı yanmıyor. Yetkili servis bu modelde maalesef komple far değişiyor dedi. Onada 12500 lira fiyat çektiler.Aklım almıyor. Nasıl bir far üretilmiş, bir led yüzünden komple farmı değişir. Çok severek aldığım araçtan buz gibi oldum nerdeyse.

Yorum

Birde anladım ki bu tarz araçlar için büyükşehirde yaşamak gerekiyor. Özel servisler çok yetersiz iyi usta yok, rutin yağ bakımı ufak tefek arızalar. Yetkili servis zaten çok pahalı. Benim sıkıntı çektiğim konu bir istanbul,ankara gibi şehirlerde basit bir konu olabiliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yunaydin View Post
              Evet 2 amortisör flex yeni takıldı. Çözülmeyince artık yetkili servise gittim.Beynin arızalı olduğu tespit edildi. Ayın 1 de sipariş geçildi 3500 tl. Hala sipariş gelmedi. Süspansiyonlar taş gibi çok rahatsız. Umarım çalışınca süspansiyonlarda rahatlar. Yorucu bir süreç. Araç üzdüğü gibi asıl üzen servis. Parçalar pahalı sipariş gelmiyor. Geldiğinde başka sürpriz çıkarmı diye endişeleniyorum ister istemez. Sağ gündüz farı yanmıyor. Yetkili servis bu modelde maalesef komple far değişiyor dedi. Onada 12500 lira fiyat çektiler.Aklım almıyor. Nasıl bir far üretilmiş, bir led yüzünden komple farmı değişir. Çok severek aldığım araçtan buz gibi oldum nerdeyse.
              Merhaba,

Yolunuz Ankaraya düşerse, farınızı sökerek içine led uygulaması yapılıyor. Aynı lamba ışığında yanıyor. Şaşmazda aracımı kontrol ettirirken, bir kişi gelmişti gündüz led yanmıyor napabiliriz diye. Ustada farınızın içindeki led modülü değiştiren garantili bir yer var diye yönlendirmişti.

Bence 12,500TL çok fazla. Bizimde başımıza gelecek öyle düşünüyorum. Keşke araç ayarlarından o lambaları kapatma şansımız olsaydı.

İyi Günler Dilerim.

Yorum

Tesekkür ederim.

Yorum

Tesekkür ederim.
                  Aracınızın şasi numarasını verirseniz baktırırız, led gündüz farı ayrı satılıyor mu,
                  yoksa komple far almak mı gerekiyor? Duruma göre hareket tarzı belirlersiniz.

Yorum

Geçmiş olsun bende Muğladayım. Çerçiler kapandıktan sonraki servis özelliklede PSA'ya geçtikten sonraki zamanlarda berbat kötüler.
                    Hatta 3 hafta oluyor My Opel üzerinden bir servis randevusu almak için form gönderdim. Halen daha cevap gelecek
                    Servis yüzünden aracı satacağım gibi görünüyor.
                    2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                    Flexride
                    Parkgo
                    Adaptive Cruze Control

Yorum

Çok geçmiş olsun, fardaki sıkıntıyı çözemezseniz aracın şasi numaranız ile yeni far dışarıdan temin edebilirsiniz fiyat daha makul seviyelerde. Peki almış olduğunuz amortisörleri servis iade alıyor mu sonuçta arızalı olan modül?

Yorum

Gecen cumartesi parça nihayet geldi. Yekili serviste beyin değişti. Aracın süspansiyon sistemi nihayet çalıştı. Müthiş farketti sistem çalışınca. Far konusunda izmirde bir farcı buldum. Yolum düşünce orda yaptıracam.

Yorum

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yorum

Geçmiş olsun. Paylaşım için teşekkürler. Dedikleri gibi 3500 ₺ mi tuttu beyin?
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

3400 TL maalesef.

Yorum

İşleniyor...
                              X