Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tavan oluklarında boya dökülmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tavan oluklarında boya dökülmesi

Bilgi amaçlı yazıyorum arkadaşlar

Nihayet korktuğum ve çok kişinin başına gelen tavan oluklarındaki boya kalkması benimde başıma geldi.Opel türkiyeyi arayıp durumu bildirdim.Dönüş yapacağız dediler döndüler cevap boya kalkması olabilir sebebi kuş pisliği ve ağaç reçinesi olmasıyla alakalı olur dediler.Bende araç kapalı garajta içerde kuş yuvası görmedim ve arabasında aşırı titiz bir adamım üstünde de kuş pislemesi olmadı dedim.2nci fikir olarak aracın yetkili servis geçmişini kontrol etmek istediler bende araba 2015 model hala yetkiliye gidiyor velevki gitmiyor boya garantisiyle yağ bakımının ne alakası olduğunu bana biri anlatırsa arabyı bedelsiz size teslim edicem dedim.Sonuç aracı yetkili görecek boya onayı çıkarsa oluk boyanacak bende buna ihtiyacım yok 100-200 tl derdinde değilim bu boya hatası sebebi oraya mastik çekilmiş astra j veya diğer araçlardaki gibi koruma plastik bandı yok port bagaj için dolasıyla boya mastik den dolayı bırakıyor toplayın hepsini düzeltin para derdinde değilim yazık insanlara dedim.5 yaşında araçta olması normalmış ee normalse senin 10 sene boya garantin var o zaman yağ bakım servisiyle ne alakası var kardeşim durumun ! 23 yıldır opel kullanıyorum duşymadım opel türkiye birşeyi çözdü sonuç daha iyi anladımki diğer firmaların araçları kaliteli olmasa bile hizmetten dolayı satış rakamları yüksek.Sonuç arkadaşlar bu olay kronik gibi geldi bana çok dikkat etmeme ve gözüm gibi bakmama rağmen ki bunu biliyordum başıma geldi.Ne olacak üzüntüyle boyatmak zorunda kaldım.Haftaya bür şekilde o kısım boyanacak ama opel kötü değil opel türkiye çok basit sorun burda ondan dolayı yıllardır kaybediyorlar.
    Ekli Dosyalar

Yani insanın sinirlerini bozan onun yapımındaki para değil daha insanları aptal yerine koyup çocukça fikirler söylemeden bir araştır bakalım daha önce yine opel türkiyeyle başka bir konuda yardım talebim olmuştu opel gm de iken Gene olumsuzdu şimdi dedim psa da değişmiştir belki zihniyet ama iş yine Aynı telefon açış,tarz aynı bakalım ya kardeşim bu kronik sorun sen sanayi bakanlığından izin alıp ithal etmişsin bu araçları basit kronik sorunları karşıla,demişsin 10-15 yıl her neyse boya garantisi var, bana servis geçmişini soruyorsun boyayla yağ bakımının ne alakası var ?! Yani bu araç Yetkili servis
    bakımlı,Olmayan birisinin kronik sorunu karşılanmıcakmı,gerçekten çok ama çok iyi anladımki opeli türkiyede opel türkiyenin yeteneksiliği batırdığınu Direk telefon açtıklarında daha görmeden direk müşteriye yükleme hep aynı tarzları inat ettim mahkemeye vericem sizi dedim parasında değilim en azından örnek olur millete kafanız biraz çalışır belki karşınızdakiler aptal sanmayın.

Yorum

Bu ekran görüntüsünü Twitter Opel Türkiye ye dm den gönderdim ve ilginç değil mi diye sordum.

Şunu da belirteyim daha önceleri de aynı şekilde sorularım oldu kendilerine. Ancak tabi ki cevap vermediler.

Amaç verecekleri cevap değil. Bilinçli tüketici olduğumuzu kafalarına sokmak. Sizler de yapmalısınız.
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.

Yorum

Araçlarda ne boya ne sac kalitesi kaldı. Gerçii mekanik aksamda da bi sağlamlıktan söz edemeyeceğim.
        Her yeni nesil çıktığında bir öncekini aratır kalite düşüklüğü olması insanın canını sıkıyor.
        1998 model Opel Omega aracımı 2011 yılında sattığımda ne bir parça cila atması,
        ne koltuk sökülmesi ne de mekanik veya elektronik sıkıntı yoktu. O dönem 300.000km yi lpg ile devirmişti.
        Şimdiki araçların o kilometreleri görmesi için cebimizden bir araba parası daha çıkar sanırım.

Opel Türkiye'de çocuk kandırma teknikleriyle insanları ahmak yerine koyuyor. Malesef bu kalite düşüklüğü ve
        üreticinin yalan beyanlı garantileri hemen hemen her modelde olduğundan hakkımızı haram etmekten başka bir yolumuz da kalmıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000 View Post
          Araçlarda ne boya ne sac kalitesi kaldı. Gerçii mekanik aksamda da bi sağlamlıktan söz edemeyeceğim.
          Her yeni nesil çıktığında bir öncekini aratır kalite düşüklüğü olması insanın canını sıkıyor.
          1998 model Opel Omega aracımı 2011 yılında sattığımda ne bir parça cila atması,
          ne koltuk sökülmesi ne de mekanik veya elektronik sıkıntı yoktu. O dönem 300.000km yi lpg ile devirmişti.
          Şimdiki araçların o kilometreleri görmesi için cebimizden bir araba parası daha çıkar sanırım.

Opel Türkiye'de çocuk kandırma teknikleriyle insanları ahmak yerine koyuyor. Malesef bu kalite düşüklüğü ve
          üreticinin yalan beyanlı garantileri hemen hemen her modelde olduğundan hakkımızı haram etmekten başka bir yolumuz da kalmıyor.
          Tamamen katılıyorum.2000 model vectra aracım var koleksiyon için saklıyorum.Boya ile ilgili bir sorun yaşamadım henüz ama bu insignia yıda çok sevdim satmadım 5 senedir bu da son opel diyr saklıyım dedim ama canımı sıktı bu durum bir diğeri opel türkiyenin telefon açıp direk kuş pisliği,yıkama vss. Tamam da kardeşim vectrada yıkandı 20 senedir de yıkanıyor artı kuş pisliğine tabi olmayan araç varmı ? Boya garantisini ne diye veriyorsun o zaman ? Ne olacakta garantiye girecek bunu sordum.Bunun benden kaynaklığı olduğunu bulun arabayı size vericem bedelsiz söz dedim.Bekliyorum salı günü haber.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post
            Bu ekran görüntüsünü Twitter Opel Türkiye ye dm den gönderdim ve ilginç değil mi diye sordum.

Şunu da belirteyim daha önceleri de aynı şekilde sorularım oldu kendilerine. Ancak tabi ki cevap vermediler.

Amaç verecekleri cevap değil. Bilinçli tüketici olduğumuzu kafalarına sokmak. Sizler de yapmalısınız.

işlerine gelmedimi cevap vermiyorlar yani karpuzu al kötü çıksın adam gerğ alıyor bunlar boyada normaldır ama yağ bakımlarına bir bakalım servise girdimi araç diyor.Adamı sinirlendiren bu kelimeler.

Yorum

Hocam çok haklısınız bu sorun kronik bir problem, benim aldığım araçta da var aslında benim olayım şu şekilde oldu, 2011 - 2012 insignia arayışındaydım ve baktığım bütün insigniaların hepsinde tavan drenaj şeridinde boya kalkması var ve malesef kronik, sebebi orada Astra J'lerde olan plastik koruma yok ve fabrikasyon çekomastik var. Fiziksel olarak çok ısınan ve çok soğuyan bir yer olduğu ve aynı zamanda da tam bağlantı yerinde olmasından boya dökülüp paslanıyor. Bunu bilerek ben Würth Anti Pas ve rötuş boyası aldım. Kendim yapmaya çalışacağım yapamazsam kanal içi boyanacak malesef.

Yorum

Ben ilk defa geçen sene araç 6 yaşındayken gözlemlemiştim. Muhtelif yerlere rötuş yaptırırken suluboya fırçasıyla tavan oluklarını da elden geçirmiştim. Baktım bu sene tekrarlıyor. Şimdi servise gitsem görünen o ki yokuş yapacaklar. Ben gene de şansımı deneyip burayı güncelleyeceğim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Rıfat bey baktım rötuşla tekrarlıcak gibi dolasıyla malesef boyanacak.Dediğinizide düşündüm ama öyle kritik bir yerki ilerlerse direk tavan boyasının devamı tavan boyasını söker çok iyi bir yerde değil.

Yorum

Aynı problem benim araçta da var hatta dökülen yerler hafif paslanmaya başlamış. Bakım için servise gittiğimde söyledim, önce araç servis bakımlı mı muhabbeti oldu. Aynı şekilde yağlamayla boyanın ne alakası var dedim, Opel Genel merkezin bunu sorduğunu belirttiler. Araç yetkili servis bakımlı olduğundan konu çok uzamadı. Fotoğraf çekip Genel Merkeze gönderdiler şimdi dönüş bekliyoruz. Onay gelirse tavana taşımadan oluk içinin temizlenip boyanacagini belirttiler.

Yorum

Bir hafta oldu foto çekileli hala haber bekliyorum.Bir diğer sorun şu;aracın servis geçmişine tavan oluk boyama/tamiri diye bir ibare kullanılacak konuştum mecbur yazmak zorundalar bu da basit bir problem ilerde satılmak istenildiğinde çok dil dökülmesi gereken bir durum ayrıca bir sinirlendim.Hala haber bekliyorum servis geçmişini araştırıyorlar evet doğru bu durumda şunu düşünüyorum bunlar komple oluğu boyuyor ben sadece o küçük kısmı dışarda boyatıp bunları bilir kişi tutup mahkemeye vereyimki o eziyet ettikleri insanların farkına varsınlar 100-200 tl lik yer için servis geçmişide nedir.Boyanda sorun var.

Yorum

Onay geldi arkadaşlar garanti kapsamında yapılacak fakat ben dışarda yaptırmayı düşünüyorum.Servis kayıtlarında tavan tamiri boya gibi ibareler istemediğimden.Sonucu paylaşmak istedim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
                          Onay geldi arkadaşlar garanti kapsamında yapılacak fakat ben dışarda yaptırmayı düşünüyorum.Servis kayıtlarında tavan tamiri boya gibi ibareler istemediğimden.Sonucu paylaşmak istedim.
                          Aynen öyle araç satılırken servisten bakarlarsa tavan boyandı vb denirse satış sıkıntı olur.

Memleketimizde her şeyin boyanmışı makbuldür ama ama konu araba oldu mu herkes kaçar, Ben de yıllardır bunu anlamam, temiz ve kaliteli yapılmışsa ne fark eder ki...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Aynen öyle araç satılırken servisten bakarlarsa tavan boyandı vb denirse satış sıkıntı olur.

Memleketimizde her şeyin boyanmışı makbuldür ama ama konu araba oldu mu herkes kaçar, Ben de yıllardır bunu anlamam, temiz ve kaliteli yapılmışsa ne fark eder ki...
                            Katılıyorum ama bu algıyı malesef yıkamadık.Bende bu uğraşları sevmediğimden dışarda yaptıracam.Servisle konuştuğumda haklı olarak o ibareyi koyacaklar biz bu gurpta bunun hemen hemen her insignianın başına geleceğini gördük ama bunu satarken diğer insanlara anlatmak zor olacak basit bir problem olmasına rağmen farklı yönlere çekilecek servis komple kanalları boyucak ama dışarda sadece o bölgeye 5 cm lik bir yere lokal yada rotüş yapılır geçer gider.

Yorum

Benim oluklar için de onay verilmiş. Ben tekrar tavana taşıp taşmayacağını soracağım. Eğer tavana hiç boya-vernik gelmeyecek ise serviste yaptıracağım.

Yorum

İşleniyor...
                              X