Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi

Arkadaşlar 14000 km.ye gelen 2011 2.0 CDTI 130 hp aracımda yol bilgisayarındaki ortalama tüketim ile reel tüketim arasında 1-1.5 lt/100km. gibi ciddi bir fark var, ölçüm tekniği olarak depoyu dolduruyorum, yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra son çeyreğe kadar kullanıp tekrar dolduruyorum, yapılan km. ve alınan litreden tüketimi hesaplıyorum, son depoda yol bilgisayarı 7.2 lt./100km. göstermesine rağmen 8.3 lt./100km. gibi bir değer çıktı, benzer şekilde ölçüm yapan var mı aramızda

Ynt: Yol bilgisayaro ortalama yakıt tüketimi

ölçüm teknıgını hıc yapmadım fakat şöyle duymuştum bı yerden.. depoyu ıyıce doldurduktan sonra 100 km kullanın.. Tekrar aynı benzınlıge ve aynı pompaya durup tekrar doldurun ve hesaplayın.. Bunu servisteki bir usta soyledı.. Neden aynı pompa dedıgımde ıse Pompalar arasında hava farkı mı ne oluyormus o yuzden.. Bi deneyin isterseniz..
    2012 İnsignia 2.0CDTİ Edition + Still Paket

Yorum

hep aynı istasyondan yakıt alıyorum ancak aynı pompa olmayabiliyor elbette

Yorum

Furkan'a katiliyorum

Lakin nasil giz gostergesinde emniyet nedeni ile sapmalar normal ise
        Ortalama yakit icin de ayni sey soz konusu
        En %5 lik iyimserlik payi soz konusu
        Ben 9.5 lt yazarken 10 lt civari yakiyorum

Yorum

%5 hata payı benim durumum için iyi bir rakam bahsettiğim oranı yaklaşık %15-17 lere tekabul ediyor...

Yorum

Ben bi test yapmıştım.Aynı yerden aynı pompadan fulledim 94 km yol yapabildim tekrar geldim ve tamamen doldurdum.aynı yer aynı pompadan yine. Ekran ve aldığı litre tamı tamına denk idi.incelemek isterseniz konu linkini aşağıya bırakıyorum.

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=6531.0

Yorum

Bende göstergenin hatalı gösterdiğini düşünüyorum.Gösterge 7,6 derken gerçekte 8,2 gibi bir değer çıkıyor.
              2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
              2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
              2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: deeper_inside
                %5 hata payı benim durumum için iyi bir rakam bahsettiğim oranı yaklaşık %15-17 lere tekabul ediyor...
                Zugurt tesellisi allahtan dizel sizinki

Yorum

Ynt: Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi

@Uğur;
                  Konuya baktım, sendeki yol bilgisayarı neredeyse ml. bazında ölçüm yapacak mübarek, bendeki lt. kısmını doğru göstersin başka birşey istemiyorum
                  @always33;
                  ilk aldığım zamanlarda temmuz ağustos civarı böyle değildi, özellikle şehirlerarası yolda hemen hemen aynı tüketim değerini gösteriyordu, ne olduysa 19'ları taktıkan sonra oldu
                  @Funkyair
                  dizel olmasa zaten hepten batarım, ayda 2 depodan fazla mazot harcıyorum benzinli olsa maaşı doğrudan benzincinin hesabına otomatik ödeme talimatı veririm heralde

Yorum

19 luklarin lastik ebadi ve orjinal lastik ebadi nedir?

Yorum

kış lastiği olarak kullandığım ebat 245 45 19, orijinal kullanılması gereken ise 245 40 19...

Yorum

daha önce bende test ettim aracın yol bilgisayarını reel tüketim 8.9lt idi. ekranda 8.8 lt yazıyordu. 5 km gitmeden araçtada 8.9 a çıktı. bence araç normal olarak ölçüyor.bazı araçlara özgü hatalar olabilir gibime geliyor

Yorum

İşleniyor...
                        X