Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klima Açıkken Gaza Basınca Gelen Ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Klima Açıkken Gaza Basınca Gelen Ses

Merhaba arkadaşlar. 2010 model 1.6t Cosmo aracımda klima açıkken gaza bastığımda (araç kalkarken daha sonra kesiliyor) anlık olarak sanki metalin metale sürtmesi gibi bir ses geliyor. Klimalar kapalıyken böyle bir ses gelmiyor. Bu ses neden kaynaklanabilir? Görüşlerinizi bekliyorum.

Benim önceki 2012 1.4t insignia aracımda da benzer bir durum oluyordu. Sorun etmiyordum ancak sonrasında sağ tarafı soğutmama başladı. Klima gazı bitti zamanla. Hortum yenileme ve yeniden gaz koydurma işlemim olmuştu. İnşallah sizde de böyle olmaz. Şu anki makyajlı kasada böyle bir sorun yok.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Benim 2011 cosmo 1.6T aracimda da ayni problem var. Belirli devir ve hiz araliklarinda ıslık sesi geliyor. Ben klima kompresöründeki rullman olduğunu düşünüyorum. Henüz gidemedim servise. Sogutuyor ama ses yapiyor.

Yorum

bu yöntemi deneyin.ben çözdüm.tavsiyede bulunduğum arkadaş da çözmüş belki sizin için de faydalı olur....

https://www.insigniateam.com/forum/t...inde-gelen-ses

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Georgebest7 View Post
          Benim 2011 cosmo 1.6T aracimda da ayni problem var. Belirli devir ve hiz araliklarinda ıslık sesi geliyor. Ben klima kompresöründeki rullman olduğunu düşünüyorum. Henüz gidemedim servise. Sogutuyor ama ses yapiyor.
          Islık sesi dediğin şey metalin metala sürtmesi yada böyle şiddetli rüzgar sesi gibi mi? Sadece klima açıkken yapıyor ama fanda yapmıyor bu şekilde mi

Yorum

İşleniyor...
          X