Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Balata Değişimi Hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Balata Değişimi Hk.

Arkadaşlar merhaba
    Aracım 2011 model cosmo 1.6 T 180 hp model,
    Özellikle aracı kullanırken 100 km den sonra orta sert fren yaptığımda direksiyonda titreme yapıyor.
    Anlayacağınız Fren Disklerim yamuk ve değiştirmişken hepsini değiştireyim diyorum.
    Şimdi araştırdığım kadarı ile 3 marka var
    Bosch
    Delphi
    TRW
    Bu 3 markadan forumdaşlar hangisini tavsiye ediyor ?
    İkinci soruma gelince
    Arka fren diskleri havalı ve havasız olmak üzere 2 çeşit. Avantaj ve Dez avantajları nelerdir ?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Tempolu kullanımda muadillerden pek verim alamadım. Orjinalin üçte biri fiyatına satıyorlar ama ancak o kadar performans ve ömür verebiliyorlar. Orjinalle aynı paraya Ate markasının performans modelini aldım kurtuldum. Tabi siz sakin kullanarak memnun kalabilirsiniz.

İkinci sorunuzdaki havalı ve havasız 2 çeşit dediğinizi biraz açar mısınız? Diskin 2 tabakasının arasının hava boşluklu olmasından mı bahsediyorsunuz yoksa diskin yüzeyinin hava kanallı olmasından mı?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
      Tempolu kullanımda muadillerden pek verim alamadım. Orjinalin üçte biri fiyatına satıyorlar ama ancak o kadar performans ve ömür verebiliyorlar. Orjinalle aynı paraya Ate markasının performans modelini aldım kurtuldum. Tabi siz sakin kullanarak memnun kalabilirsiniz.

İkinci sorunuzdaki havalı ve havasız 2 çeşit dediğinizi biraz açar mısınız? Diskin 2 tabakasının arasının hava boşluklu olmasından mı bahsediyorsunuz yoksa diskin yüzeyinin hava kanallı olmasından mı?
      Öndeki diskteki gibi aralarda bosluklu sekilde.

Yorum

Hava kanallısı bile ancak yeterken hava kanalsızı düşünemedim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Üstadım ATE den memnun musunuz? sürekli ıslık sesi ile gezmekten bıktım. Hep orjinalciyim ama, ilk alınınca ses yok sonrasında yine cıvıldamalar ıslıklar hele ki otoparkta. Sanırım balata da ATE tercih ettiniz, peki diskte öneriniz nedir?

Teşekkürler cevabınıza şimdiden

Yorum

Evet ince ıslık sesini çok düşük hızlarda ve çok yakın bir duvardan geçerken duyuyorum. Onun dışında frene bastığımda gelen ıslık sadece frene belli bir basınç uyguladığımda geliyor, mesela %10 - %20 arası kadar basmam gibi. Onun dışında ses yok. Fren kavraması çok iyi. Hiç bir muadilden böyle performans almadım. Asymmetric 5 lastiklerle uyumu çok iyi. Frene basınca araba yolu ısırıyor sanki

Yorum

Ate bakiyorum internetten ama bulamadim bir türlü distribitör numarasi var mi sizde? Bir arayip stok soralim

Yorum

Distribütörün kim olduğunu bilmiyorum ama öğrenirim.

Yorum

Delphi aldım bakalım, deneyimlerimi buradan sizinle paylaşırım .

Yorum

Sık sık uzun yol yapmıyorsanız orijinale gerek yok delphi iyidir.

Yorum

aşk gelip brembo disk balata alınmalı (hele ki hava kanalcıklı olanlardan) Tabii bu dolar euro kurlarıyla brembo nun fiyatı herhalde 3-5 bin i bulur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sadettin 50 View Post
                        Sık sık uzun yol yapmıyorsanız orijinale gerek yok delphi iyidir.
                        Aracımı genelde D-100 Kars-Ardahan arasında kullanıyorum ve genelde sürüş karakteri olarak sakin kullanırım ve fren kullanmayı pek sevmem. Frenleri yoracak davranışlarda yapmam. Gerektiği zamanlarda görevini yapıyorsa çok önemli değil. Onun haricinde eğer yamulma gibi bir takım sıkıntılar çıkartırsa durum başka tabi.

Yorum

En son servise gittiğimde usta, disklerin ömrü dolmaya yakın, bir sonraki bakımda değiştirelim demişti. Aracım 2009 1.6T 150.000km civarında. Bugüne kadar sadece balatalar değişti. Diskler orjinal.

Zaten hep özel servise götürüyorum. Ama çoğunlukla bütün parçalarımı internetten kendim alıp, öyle giderim. Çünkü sanayideki parçacılardan sanki hep kazıklanıyormuşum gibi hissediyorum. Online alınca, kontrol daha bir bende hissediyorum.

Ocak ayında 4 adet havalı disk ve fren balatalarını almıştım. Aklımda opelin o günlerde kullandığı marka olarak TRW kalmış. Ben de hem disk hem balatada TRW tercih ettim. Salgın günlerinde öteledim. Bir ara gidip taktıracağım hala. Umarım marka konusunda kötü bir tecih yapmamışımdır.
                          Aslında en ufak bir ses duymuyorum hala orjinal balata ve disklerden frenleme esnasında. Fren performansı da normal. Sırf usta öyle dedi diye aldım.

Benim aracım 19" jant. Şasi numarası vererek almıştım. İnşallah takılırken bir uyumsuzluk problemi yaşamam. Aldığım ürünün satış sayfasında 17" jant için yazıyordu çünkü. Satıcıya sormuştum bunu. Şasi numarasını girince bu ürün çıkıyor demişti.

Bu arada son 7 ayda döviz kurundan çok etkilenmemişe benziyor. O gün 1.245TL ödemişim. Şu anda aynı sepet 1.395TL. Gerçi satıcının ana sayfasında fren disklerinde kampanya duyurusu var. O sebepten de olabilir.

Son düzenleme: ant1085; 07.08.2020, 15:46.
                          2009 1.6T Cosmo, DVD800, 19"Jant, Sunroof, Infinity, Siyah Deri Döşeme, FlexRide, Panacotta Gri

Yorum

Selamlar. 20bin km önce 4 balatam ustam tarafından değiştirilsi. Alman malı Audi'nin de fabrika çıkışı kullandığı hella pagid marka takıldı. İlk günden beri en ufak ses olmadı ve frenleme orjinalden farksız. Sadece gm'ye nazaran özellikle ön jantlar biraz daha hızlı kirleniyor,oda abartı olarak değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ant1085 View Post
                              En son servise gittiğimde usta, disklerin ömrü dolmaya yakın, bir sonraki bakımda değiştirelim demişti. Aracım 2009 1.6T 150.000km civarında. Bugüne kadar sadece balatalar değişti. Diskler orjinal.

Zaten hep özel servise götürüyorum. Ama çoğunlukla bütün parçalarımı internetten kendim alıp, öyle giderim. Çünkü sanayideki parçacılardan sanki hep kazıklanıyormuşum gibi hissediyorum. Online alınca, kontrol daha bir bende hissediyorum.

Ocak ayında 4 adet havalı disk ve fren balatalarını almıştım. Aklımda opelin o günlerde kullandığı marka olarak TRW kalmış. Ben de hem disk hem balatada TRW tercih ettim. Salgın günlerinde öteledim. Bir ara gidip taktıracağım hala. Umarım marka konusunda kötü bir tecih yapmamışımdır.
                              Aslında en ufak bir ses duymuyorum hala orjinal balata ve disklerden frenleme esnasında. Fren performansı da normal. Sırf usta öyle dedi diye aldım.

Benim aracım 19" jant. Şasi numarası vererek almıştım. İnşallah takılırken bir uyumsuzluk problemi yaşamam. Aldığım ürünün satış sayfasında 17" jant için yazıyordu çünkü. Satıcıya sormuştum bunu. Şasi numarasını girince bu ürün çıkıyor demişti.

Bu arada son 7 ayda döviz kurundan çok etkilenmemişe benziyor. O gün 1.245TL ödemişim. Şu anda aynı sepet 1.395TL. Gerçi satıcının ana sayfasında fren disklerinde kampanya duyurusu var. O sebepten de olabilir.

Daha önce Bosch, Tekrar Bosch, sonra Delphi ve şimdi TRW kullanan biri olarak. En iyisi TRW olduğuna kanaat getirdim.
                              Diğerleri hepsi orta hızlarda ve sokak aralarında karşı duvarlardan yankılayan ıslıklar eşliğinde çok canımı sıktı.
                              Bir yıldır TRW kullanıyorum şükür ki bir sıkıntı yok.
                              Bende 17 inç jant var.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

İşleniyor...
                              X