Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İsofix

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İsofix

Merhaba 16t 180bg hatasız 87.000 km insignia ile aranıza katıldım. Araca ısınma dönemindeyim, 10 aylık bebeğimiz var oto koltuğu alacağız fakat isofix bağlantısı varmı tam tespit edemedim, detaylı olarakda bakamadım. Sizlere sormak istediğim isofix bağlantısı nasıl yapılıyor ve nerededir. Görsel varsa çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun.

Isofix bağlantısı mutlaka vardır. Ben hiç kullanmadığım için yerini bilemiyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Aracınız hayırlı olsun. İsofix bağlantısı arka koltukların sağ ve sol oturma bölgelerinde var. Arka pandizot üzerinde de bağlantı kapakçıkları var. Aynı hizada sanırım sırt dayama ve oturulan alanın arasında da alt bağlantı için demirler mevcut. Hiç koltuk kullanmadım. Bir kez deneme için takmıştık, bağlantı şekli için bilgim yok ne yazık ki..

Yorum

İnsignialarda isofix hepsinde mevcut,araç için çocuk koltuğuz isofix i destekliyorsa geri basit bir işlem;
        çocuk koltuğunun arkasındaki iki adete isofix soketini koltuğun sırtlığın bittiği herde iki adette isofix için demir klips yeri mevcut parmağınızı koltuk arasına sokun göreceksiniz.Çocuk koltuğunun isofix klipslerini buraya oturttuğuzda kilitlenir.Sonrasında yapmanız gereken toptether kancalarını, arka koltuk başlığının orda küçük kapaklar mevcut ordan geçirin ve bagaj kapağının açın direk bağlantı yerlerini bagajdan baktığınızda koltuk sırtlığında göreceksiniz.Bu şekilde de sağa sola sabitlersiniz.Eğer çocuk koltuğunda toptether sistemi yoksa mecbur olarak kemer sistemiyle koltuğunu sabitlemeniz gerekecek(isofix bağlatısından sonra olsada olmasada ).Özetle insignia da güncel ab/usa normlarına göre tüm çocuk koltuklarını destekler,önemli olan sizin koltuğunuzun bunları sağlaması.Araç kitapçığında mevcut tüm ağırlık bilgileri toptether,isofix ve kemer bağlantı sistemleri.Fotoğraf atamıyorum malesef corona dan dolayı yurt dışında kaldım dönemiyorum fakat yönlendirme daha detaylı yardımcı olabilirim.selamlar

Yorum

Horizon star çok güzel açıklamış.

Benim ufacık bir eklemem olacak; Top tether pek yaygın değil, alacağınız koltukta da muhtemelen olmayacak.

Oto koltuğunu mutlaka ama mutlaka Cybex-Römer-Besafe vb bu işin uzmanı, kaliteli ve güvenilir koltuklar üreten firmalardan tercih edin. Kesinlikle koltuk seçiminde görüntü, konfor, araça uyum gibi kriterlere göre seçim yapmayın. Çocuğunuzun güvenliği tek kriter olsun.

Aşağıdaki video Insignia ile alakasız olsa da isofix bağlantıları aynı şekilde koltuk minderlerinin arasında :

https://www.youtube.com/watch?v=cHua2ODPGjI

Yorum

NOT : "araça uyum" değil "araçla uyum" olacaktı.

Koala, Kiwi, Kraft vb. piyasa markalardan uzak durun.

ADAC testlerinde yüksek puan almış koltukları tercih edin.

Yorum

Dün baktım isofix girişlerine zaten koltuk başlarının yanında kapağın icinde demirler var bağlamak için teşekkür ederim bilgileriniz için.

Yorum

herkese merhabalar, isofix baglantısını arka orta koltuga baglayan veya deneyen var mı aramızda ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrasmrt View Post
                  herkese merhabalar, isofix baglantısını arka orta koltuga baglayan veya deneyen var mı aramızda ?
                  hocam denemedim ama olacağını sanmıyorum. orta koltukta isofix bağlantı demirleri yoktu diye hatırlıyorum.

bu arada konu dışı ama söylemek isterim, çocuğunuz 13 kgdan hafifse, koltuğu mutlaka ters yönde takın.
                  OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post

hocam denemedim ama olacağını sanmıyorum. orta koltukta isofix bağlantı demirleri yoktu diye hatırlıyorum.

bu arada konu dışı ama söylemek isterim, çocuğunuz 13 kgdan hafifse, koltuğu mutlaka ters yönde takın.
                    Mehmet Bey tesşekkür ederim, aslında yan 2 koltugun dısında farkli 2 adet baglantı noktası daha gordum. Haftasonu fırsat olması durumunda deneyip burdan sonucu paylaşacağım.

Yorum

İşleniyor...
                    X