Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ON Park Sensorleri Hakkında bir soru

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ON Park Sensorleri Hakkında bir soru

3 yıldan sonra dun farkettim yada bugune kadar normal çalışıyordu dun bir sıkıntı başladı.

Aracı çalıştırmak için ışıkların sonmesini bekliyorum . Bu sırada park sensorleri ışığı once yanıyor, kontrol ışıkları sonunce park sensoru ışığıda sonuyor. Aracı çalıştırıyorum on park sensorleri devrede değil. Manuel dugmeye basmam lazım. Ama eger geri vitese takarsam ışık otomatik yanıyor. SOnra ileri viteste on sensorler çalışıyor belli bir hıza çıkana kadar.

Bu durum sizde boylemi yoksa normal giderken ışıklarda durdum. On park sensoru ışığı otomatik yanıp devreye girmesi gerekiyormu?

Ynt: ON Park Sensorleri Hakkında bir soru

Orjinal yazı sahibi: DjiN
    ....
    ................ yoksa normal giderken ışıklarda durdum. On park sensoru ışığı otomatik yanıp devreye girmesi gerekiyormu?
    Belli bir hıza çıktıktan sonra sensörler kapanır ne zamanki geri vitese takarsınız tekrar devreye girer yada manuel yapmanız lazım geri vitese takmak yerine

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Belli bir hıza cıktıgında kapanırda, araç ilk çalıştıgında devrede olması gerekiyormu? Yada belli bir hızdan sıfıra dustugumuzde otomatik , geri vitese takmadan devreye girmesi gerekiyormu?

Yorum

Geri vitese takmadan devrede olmaz. Ya da Fatih hocamın dediği gibi manuel açacaksınız....

Yorum

Belli bir hıza cıktıgında kapanırda, araç ilk çalıştıgında devrede olması gerekiyormu? Yada belli bir hızdan sıfıra dustugumuzde otomatik , geri vitese takmadan devreye girmesi gerekiyormu?
          başlarda bende senin gibi düşünüyordum arkadaşım ancak geri vitese takmadan veya manuel olarak açmadan olmadığını farkettim. sürekli önpark sensörlerinin açık kalması iyi değil. sıkışık trafikte her arabaya yaklaştğımızda ötecek, bu seferde kapatmak için düğmeye basmamız gerekecek. sonradan bunu düşünüp yapanlara hak verdim...
          2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

Sonradan taktırma sensörlerde de öyle. Onlarda açma kapama düğmesi var. Frene basmadıktan sonra aktif hale gelmiyorlar.
            [center]
            2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

aracın ilk hareketinde sensörler belli bir hıza kadar devrede kalması lazım,daha sonra kendiliğinden kapanır,geri geri giderken de her zaman acıktır.Ama mesela bir yerden geldiniz ve park ediyorsunuz,açsa iyi olurdu da tekrar acmıyor sensörleri.Manuel acayıp kapatabilirsiniz de.Ön sensörler ilk calıstırmada ''otomatik'' devreye girer
              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

aynen Uğur abicim, sürekli devrede olsa insanı deli eder bir metreye bile ötüyor, sıkışık trafikte çok sıkıntı olur

Yorum

İşleniyor...
                X