Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl Fara Giren Suyu Nasıl Boşaltabilirim?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Afl Fara Giren Suyu Nasıl Boşaltabilirim?

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde aracımın ön tamponundaki bazı çizik ve ezikleri yaptırdım. Aracı teslim aldıktan birkaç gün sonra sağ farımın buğu yapıp terlediğini fark ettim ve araç afl far hatası servis gerekli uyarısını verdi. Sağ farım çalışmıyordu. Aracın kaputunu açıp baktığımda farın üst tarafında bulunan contalı kapağın tam olarak yerine oturtulmadığını gördüm. Muhtemelen araç yıkandığında buradan fara su girmiş. Farın içinde biriken bu suyu nasıl boşaltabilirim? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Selamlar, farın kapaklarından ıslak çeken süpürgeler ile suyu çekebilirsiniz. Çektikten sonra da farın içinde nem kalacaktır. Bir kaç gün arka kapağı açık kullanın ki havasını atabilsin. Çok şiddetli yağmur olmadıktan sonrada farın içerisine arka kapaktan su girmez.

Yorum

arkadaşın dediği gibi arka kapağı açık şekilde kullanın bir kaç gün, fakat sıkıntı şu ki bir far beyni almanız gerekecek. far su aldığında ilk ulaşacağı nokta far beyni oluyor, farın alt kısmına konumlandırmışlar. farınızın çalışmama ve afl hatası verme sebebi de far beyninizin su almasından kaynaklı
      Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

İşleniyor...
      X