Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl far hatası u1522

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Afl far hatası u1522

Arkadaşlar aramadığım bakmadığım yer kalmadı. U1522 komple sağ far iletişim hatası alıyorum. Sorunum şu afl far hata verene kadar tüm fonksiyonlar aktif kimi zaman hemen kimi zaman 1 günde 1 defa hata veriyor. Hata verince ekranda uzun simgesi yanmasına rağmen uzunlar çalışmıyor. Fark ettim ki bu hatayı verirken sağ far belli bir çizgide takılı kalıyor. Sol far daha ileriye sağ daha aşağıya bakıyor. Bu psikolojik te olabilir benim için. Hata verene kadar hepsi çalışıyor. Hata verince uzunlar çalışmıyor kafayı yiyeceğim çevremde usta yok bunu açabilen lütfen yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar değerli insigniateam ailesi.

Akünün kutup başını sökün ve takın genelde sensör hataları düzelir eğer bu işlemden sonra hata devam eder ise servise gidip gerekli değişimi yapmanız lazım yada değişmesi gereken parçayı öğrenin çıkma olarak alın daha uyguna gelir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Servis tüm farı değiştirmek istiyor fakat ona da garanti vermiyor sorun çözüşür diye . Değişicek parçayı bulursam sıkıntım kalmaz belki daha önce başına gelen vardır veya yol gösteren.

Yorum

https://www.insigniateam.com/forum/t...%C3%BCld%C3%BC

u1512 hatası mevcuttu bende. sorunun çözümünü paylaştım. sizinki aynı hatanın sağ far versiyonu.
        Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Geçmiş olsun, sorun eğer sürücü tarafındaki tekerin hemen biraz gerisindeki şaseye yakın bir yerdeki seviye sensöründeyse ucuz bir rakama işi çözmüş olursunuz. Far içindeki AFL'den kaynaklanıyorsa o farın değişmesi lazım. Yaparız diyen olursa farı açması lazım. Buraya kadar devam ederseniz ya maceraya girersiniz ya da usta işi iyi biliyordur bu da sizin iyi şansınız. Maceraperest değilseniz far alıp kurtulun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
            https://www.insigniateam.com/forum/t...%C3%BCld%C3%BC

u1512 hatası mevcuttu bende. sorunun çözümünü paylaştım. sizinki aynı hatanın sağ far versiyonu.
            Far motorundan şüpheleniyordum bende çok teşekkür ederim burda farı açabilen bile usta yok balıkesirdeyim izmire gelebilirim kime baktırdınz acaba açtırmak için ona gideyim tecrübelidir. Çok mutlu oldum hocam şimdi. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx View Post
              Geçmiş olsun, sorun eğer sürücü tarafındaki tekerin hemen biraz gerisindeki şaseye yakın bir yerdeki seviye sensöründeyse ucuz bir rakama işi çözmüş olursunuz. Far içindeki AFL'den kaynaklanıyorsa o farın değişmesi lazım. Yaparız diyen olursa farı açması lazım. Buraya kadar devam ederseniz ya maceraya girersiniz ya da usta işi iyi biliyordur bu da sizin iyi şansınız. Maceraperest değilseniz far alıp kurtulun.
              Teşekkür ederim yorumunuz için malum far fiyatı afl olduğu için çok yüksek ilk aşamada sorunu çözmek istiyorum daha uygun bütçeyle.

Yorum

Afl far u 1512 arıza kodu. Arkadaşlar 2009 model Opel insignia 2.0 ctdi cosmo aracımda satın aldıktan 1 ay sonra bu arızayı verdi. Aracımı alalı 5 yıl oldu. 5 yıldır ara ara bu arızayı veriyordu . Yetkili servis dahil herkes farı değişmeyi istedi, Ben hariç. Sonunda sorunu çözdüm. Burada yazılanları bir bir okudum. Her çözüm önerisinin testini yaptım. Arıza tesbit cihazı alıp , farları yeniden programladım. Far değil, sensör değil, viraj aydınlatma değil, tesisat değil, vs , vs denemedigim yapmadıgım test kalmadı. Benim sorunum sgortalardan cıktı. Kullanım kılavuzundan siğorta şemasını indirdim. Oradan afl ile ilgili sigortaları tesbit ettim. Bu sığortaları yerinden cıkarıp tek tek kontrol ettim. Sığortaların bazılarını degiştirdim, bazılarını temizledim. Sonuç olarak 1 aydır hiç arıza vermedi. Bu arıza birçok sebebten olabiliyor. Hepsinin kontrolü yapılmalı. Ben sorunu sabrımla çözdüm. Sabır sart. Sizede yardımı olur inşallah yazdıklarımın. Kolay gelsin.

Yorum

Öncelikle hoş geldiniz Tekin Bey.

Bulduğunuz çözümü paylaştığınız için teşşekürler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Detaylı bir anlatım,elinize sağlık.

Yorum

İşleniyor...
                    X