Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Servis Aracı En Kısa Zamanda

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Servis Aracı En Kısa Zamanda

Merhaba; yaklaşık 4-5 gündür aracı çalıştırınca "Servis Aracı En Kısa Zamanda" uyarısı alıyorum. Araçta gözlemlediğim bir çekiş kaybı ses yada yağ sızıntısı vs. gibi bir şey yok. Kapat dediğim zaman bir sonraki çalıştırmaya kadar uyarı çıkmıyor. Sebebi ne olabilir. Servis bakım aralığı sıfırlanmamış olabilirmi. Insignialarda böyle bir sıfırlama varmı. Önceki aracımda servis bakım aralığı sıfırlanmadığı için benzer bir uyarı yandığını biliyorum.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Merhaba ,

OBD den bağlanıp hata koduna bakmak lazım. Başka türlü net bir bilgi elde edemezsiniz.

Yorum

Yok cihan Bey bu servis zamanı uyarısı değil. O farklı bir uyarı. Bu bir arıza olabilme durumunda çıkan uyarı bildiğim kadarı ile. Bence de servise uğrayıp hata kodlarına bir baktırın. Daha net bir bilginiz olur.
      Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Geçenlerde bende de oldu, servise götürdüm enjektör ısıtıcısı diyer sivri kalem gibi bir parça varmış o bozulmuş. hemen değiştirdiler sorun çözüldü. Bendeki önemli birşey değildi ama başka sebepleri de olabilir tabii.

Yorum

Aynı sorun bende de var fakat her çalıştırmada yapmıyor. Kapatıyorum birkaç gün sonra yeniden verdi. İlk fırsatta göstericem servise.
          Birde arkadaşlar her zaman yapmasana ilk çalışmada 1—2 saniye süren ve kesilen farklı bir ses var şıkırtı gibi değişik bir gürültü .Yaşayan varım nette biraz araştırdım 1.6 cdtı motorda sık karşılaşılan bişey gibi forumda başına gelen var mı.?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fth112 View Post
            Aynı sorun bende de var fakat her çalıştırmada yapmıyor. Kapatıyorum birkaç gün sonra yeniden verdi. İlk fırsatta göstericem servise.
            Birde arkadaşlar her zaman yapmasana ilk çalışmada 1—2 saniye süren ve kesilen farklı bir ses var şıkırtı gibi değişik bir gürültü .Yaşayan varım nette biraz araştırdım 1.6 cdtı motorda sık karşılaşılan bişey gibi forumda başına gelen var mı.?
            İlk çalıştırmada bazen zincir sürtme sesi gelebiliyor, 1.6 CDTi için bu normal eğer ses o ise.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post

İlk çalıştırmada bazen zincir sürtme sesi gelebiliyor, 1.6 CDTi için bu normal eğer ses o ise.
              Galiba zincir sesi her zaman yapmaması normalmi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fth112 View Post

Galiba zincir sesi her zaman yapmaması normalmi
                Biraz geç oldu ama genelde soğukken ilk çalıştırmada yapar, yazın daha az olur.

Yorum

Teşekkür ederim alkantra ????‍♂️

Yorum

İşleniyor...
                  X