Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Patinaj problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Patinaj problemi

Merhaba Arkadaşlar,

Normal hızlarda 30-40 km / saat hafif rampa çıkarken bazen sanki tek tekerde patinaj yapıyormuş gibi geliyor bana.Ancak patinaj ışığı yanmıyor.Buda beni rahatsız etmeye başladı.Servise sordum ancak baktıklarını ve bir sorun olmadığını belirttiler.Böyle bir şeye rastlamadıklarını belirttiler.Ben ise halen sanki yaşıyorum.Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Ynt: Patinaj problemi

Lastiklerinizin durumu nasıl?

Yorum

Bu Gayet normal bir durum özellikle tek tekerin ıslak diğer tekerinde kuru zeminde hareket ettiği zaman tekerlerin yeri tutma gücü farklılaşır bu sebepten dolayı TC ve Esp devreye girerek aracın tekerlerini aynı seviyede tutunma sağlaması için farklı çalıştırabilir yada bağımsız olarak lastikleri firenliyebilir buda size sürüş konforu sağlar aksi halde aracınız kontrolden çıkabilir

Korkmayın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yaklaşık 100 km yol yaptım yağmur altında servise varana kadar, yol boyunca silecek garç gurç ses etti kafa beyin bırakmadı, servisin kapısından girdiğim an sesi kesti, adama durumu anlatamadım. Sizin de öyle olmuştur kesin araba servisi görünce akıllanıyor biraz
        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: skywalker
          Merhaba Arkadaşlar,

Normal hızlarda 30-40 km / saat hafif rampa çıkarken bazen sanki tek tekerde patinaj yapıyormuş gibi geliyor bana.Ancak patinaj ışığı yanmıyor.Buda beni rahatsız etmeye başladı.Servise sordum ancak baktıklarını ve bir sorun olmadığını belirttiler.Böyle bir şeye rastlamadıklarını belirttiler.Ben ise halen sanki yaşıyorum.Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
          Aynı problem bende de var. Ben 3 senedir çözemedim. Düz yolda giderken bile oluyor. Sanırım TC ve ESP sisteminden etkileniyor. Ama niye oluyor ? Nasıl oluyor bilmiyorum?
          2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Valla turbo devreye girerken kotu zeminde yakalanirsam
            1-2-3 viteslerde madara oluyorum
            30-40 kmh 2.vites icin bu durumu tam tetikliyor

Gecenlerde rocco 160 hp ile kalkalim dedik
            Birinci vitesi cok iyi gectim ama ikide yerimde saydim
            Sonraki isiklarda sanki roll on gibi oldu 2.viteste yine sapitti
            Allahtan rocco tirsikdi da 150 den sonra yakaliyordum

Yorum

İşleniyor...