Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik far asistanı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otomatik far asistanı

Arkadaşlar 2016 cosmo aracımda otomatik far asistanı özelliğini aktive edemiyorum. Evet biliyorum sol kolu iki kere ileri itince aktif olması gerekiyor ama sorun yaşıyorum.. ne yapmam gerekiyor?

far kumandası auto'da ve ayarlar menüsünde aydınlatma ayarlarında akıllı ışık dağılımı seçili olmalı
    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
      far kumandası auto'da ve ayarlar menüsünde aydınlatma ayarlarında akıllı ışık dağılımı seçili olmalı
      Dediğiniz yere baktım, ancak sadece yazı halinde duruyor seçme gibi bir özellik yok...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Türker View Post

Dediğiniz yere baktım, ancak sadece yazı halinde duruyor seçme gibi bir özellik yok...
        aynen, üstüne tıklayıp geri gelip menüden çıkın. o yıllarda öyleydi, sonradan seçim yapılabilir şekle getirdiler.
        bir diğer mevzu şimdi aklıma geldi, sis farını manuel olarak yakmayın, afl'yi devredışı bırakır.
        hatta sis farını hava sisli olmadığı sürece hiçbir zaman yakmayın. artık bunun için kamu spotu yapacağız..

Buradan sis farını gereksiz yakanlara seslenelim, sisleri yakınca kimse vay be araba ne güzel demiyorhaha
        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

aynen, üstüne tıklayıp geri gelip menüden çıkın. o yıllarda öyleydi, sonradan seçim yapılabilir şekle getirdiler.
          bir diğer mevzu şimdi aklıma geldi, sis farını manuel olarak yakmayın, afl'yi devredışı bırakır.
          hatta sis farını hava sisli olmadığı sürece hiçbir zaman yakmayın. artık bunun için kamu spotu yapacağız..

Buradan sis farını gereksiz yakanlara seslenelim, sisleri yakınca kimse vay be araba ne güzel demiyorhaha
          Sis farının devre dışı bıraktığını da biliyorum, siz yetkili ve bilgili bi abiye benziyosunuz lütfen bi hal çaresi bulun???? iki gündür alf ye takmış durumdayım... Allah başka dert vermesin tabi ama arabalarını seven insanlarız biz ????

bu arada evet sis farını sadece sisli havalarda yakın!

Yorum

Sis farının devre dışı bıraktığını da biliyorum, siz yetkili ve bilgili bi abiye benziyosunuz lütfen bi hal çaresi bulun???? iki gündür alf ye takmış durumdayım... Allah başka dert vermesin tabi ama arabalarını seven insanlarız biz ????

bu arada evet sis farını sadece sisli havalarda yakın!
            Bu arada hiç bir emojim çıkmamış

Yorum

AFL ayarını 40 km üstü hızlarda yapmalısınız, daha düşük hızlarda komut almaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                AFL ayarını 40 km üstü hızlarda yapmalısınız, daha düşük hızlarda komut almaz.
                Malesef, yine sonuç vermedi

Yorum

Nasıl bir sorun yaşadığınızı ben tam olarak anlamadım.Otomatik fark asistanı afl ile uzun far asistanı farklı şeyler hangisinde sorun var afl sistemdemi sorunmu var ? Yoksa otomatik uzun far asistanında sorunmu var ?
                  selektör kolunu iki kere ileri iterek uzun far asistanı devreye girer ekranda far sembölü içinde yeşil A harfi gözükür.Şaman abinin dediği giib 40 km hız üstü olacak ve otobanda vss devreye girmez karanlık yol olmalı önde araç olmamalı ve yol ışıkları olmıcak bu şekilde devreye girer bunun dışında girmez.Afl yi devreye almak için far konumu auto olacak menüde de akıllı ışık dağılımını seçiceksniz ki seçmesenizde diğer modda gene devrede olacaktır.Sistemde arıza olsa ekranda uyarı ışığı yanar.

Yorum

AFL sistemi Horizon star dedigi gibi arizali ise uyari verir. Hiziniza gore de isik siddedti ve dagilimi degistirir. Surus halinde cok dikkat ederseniz anlayabilirsiniz. 55 km ye kadar kenarlari daha fazla aydinlatir. Zaten araci ilk calistirdiginizda merceklerin konumuna bakarsaniz disari donuk olarak gorursunuz. Tabi bunun icin far anahtarinin Auto konumunda olmasi gerekir. otomatik uzun farin da calismasi icin arkadaslarin dedigi gibi, onunuzde seyreden, karsidan gelen trafigin ve yol aydinlatmalarinin olmamasi gerekir. Hizinizin da 40 km ustu olmasi lazim.
                    2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
                      Nasıl bir sorun yaşadığınızı ben tam olarak anlamadım.Otomatik fark asistanı afl ile uzun far asistanı farklı şeyler hangisinde sorun var afl sistemdemi sorunmu var ? Yoksa otomatik uzun far asistanında sorunmu var ?
                      selektör kolunu iki kere ileri iterek uzun far asistanı devreye girer ekranda far sembölü içinde yeşil A harfi gözükür.Şaman abinin dediği giib 40 km hız üstü olacak ve otobanda vss devreye girmez karanlık yol olmalı önde araç olmamalı ve yol ışıkları olmıcak bu şekilde devreye girer bunun dışında girmez.Afl yi devreye almak için far konumu auto olacak menüde de akıllı ışık dağılımını seçiceksniz ki seçmesenizde diğer modda gene devrede olacaktır.Sistemde arıza olsa ekranda uyarı ışığı yanar.
                      Uzun far asistanı diyerek daha doğru bir tabir kullanmış olurum haklısınız.. gece 40 km sürati de denedim, iki kere selektör kolunu ileri itmeme rağmen devreye girmiyor ve arıza lambası vs de yok. Ben öncesinde defalarca bu özelliği kullanmış birisiyim, çok da memnundum. sorunun neyden kaynaklandığı hakkında hiç bir fikrim yok

Yorum

Otomatik uzun far aktif iken resimde goruldugu gibi uzerinde A harfi olan far sembolu olmasi gerekir. Ayrica farlar yandiginda bilgi ekraninda da 'otomatik uzun far aktif' uyarisi cikmali. a kasalrda bu sekilde.
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 1 photos.
                        2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekeskin97 View Post
                          Otomatik uzun far aktif iken resimde goruldugu gibi uzerinde A harfi olan far sembolu olmasi gerekir. Ayrica farlar yandiginda bilgi ekraninda da 'otomatik uzun far aktif' uyarisi cikmali. a kasalrda bu sekilde.
                          Önceden kullanabildiğim bu özelliği artık kullanamıyorum

Yorum

Önceden kullanabildiğim bu özelliği artık kullanamıyorum
                            Kutup başını sök tak yaparak denedinizmi?
                            İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                            Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankaan_x View Post

Kutup başını sök tak yaparak denedinizmi?
                              Malesef bu da işe yaramadı...

Yorum

İşleniyor...
                              X