Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 T 180 hp Araç soğukken titreme ve arıza lambası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 T 180 hp Araç soğukken titreme ve arıza lambası

Öncelikle herkese selamun aleyküm durumun aciliyeti olduğu için tanışma bölümüne giremedim konuya geçeyim.
    Aracım 2011 180 hp insignia. 138xxx km de. prins vsi silverline yağlamalı kit olduğunu söylediler.Aracı alalı 1 ay oldu. Aracın ısparta mutsan opel servisinde 90xxx km de Triger ve çelik sübap değişimi yapılmış. Aldığım kişiye çelik sübap demişler. Araç soğukken çalıştırınca vuruntulu ve titremeli. Belki de hergün sabah aracı servise götürün ikazıyla birlikte silindirlerin bir veya ikisi çalışmıyor. Benzine al ısıt kapat çalıştır derken bazen ikaz sönüyor bazen kalıyor sanayide hata kodunu sildiriyorum düzeliyor. Antalya da gaz ayarı yaptılar fakat sürüş esnasında değil. Sorun sübaplarda mı lpg de mi çözemedim yardımcı olabilecek arkadaşlar iletişime geçebilirsek çok sevinirim saygılar.

Araç soğukken çalıştırıldığında hemen lpgye geçiyorsa geçiş sıcaklığı çok düşük ayarlanmış demektir. 35 derece olmalı minimum. Şayet sorunlar benzinde iken baş gösteriyorsa bir kompresyon testi yaptırmakta fayda var. Subaplar hakkında fikir verir. Her halükarda LPG YOLDA AFR ayarı yapılmalı. Forumda bolca konu mevcut.
    lpgayarı sitesinden kendinize yakın lokasyonlara bakabilirsiniz.
    Kolay gelsin.
    Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
    +DVD 800 Navi
    +19" Jant
    +Prins Vsı 1.0

Yorum

Forumu aradım ama bulamadım antalya ili ve çevre illerde afr ayarı yapabilen usta var mıdır?

Yorum

İşleniyor...
      X