Duyuru

Collapse
No announcement yet.

P0234 arıza kodu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• P0234 arıza kodu

Arkadaşlar 2.0 cdti 160 ilk p0234 arıza kodu alıyorum başka arıza kodu yok araç rampada vs çok yüklenince koruma moduna giriyor durup stop edip çalıştırınca düzeliyor sorunun aynısı başına gelen varmı

Turbo basınç sensörü hatası. İlk önce turbo hortumunu kontrol edin. Gaza yüklendiğinizde turbo hava kaçırıyorsa turbo kesiyordur. İkinci bir ihtimal de selenoid valfini kontrol ediniz.
    2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

selenoid daha önce değişmiş turbo hortumlarında da görünürde birşey yok benim kafama takılan hortumda bir problem olsa stop edip çalıştırınca tam gaz ve Rampada belli süre bir şey olmuyor yani performans alıyorum aşağı yukarı 50 100 km sonrasında tekrarı oluyor

Yorum

Arıza kodunda “P0234 turbo aşırı takviye durumu Aralıklı “ yazıyor

Yorum

Gaza yüklendiğinizden hava kaçırma sesi geliyor mu. Alt viteslerde turbo kesmiyor olabilir ama üst viteslerde turbo devri çok yüksek seviyelere çıktığı için kesiyor olabilir. Turbo hortumunun arka tarafını elinizle kontrol ediniz. Keza aynı şey benim başıma gelmişti. Yırtık hortumun arka kısmında oluşmuştu. Benimkinden bariz tıslama geliyordu ama.
          2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Yarın tekrar bakıyım detaylı hocam bu arada bahsettiğiniz hortum hava filtresinden turboya giren hortum mu diğer taraftan gelenmi

Yorum

Sorunun çözümünü bulabildiniz mi?
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

merhaba arkadaşlar 2,00 cdtı 160 edition 2009 model aracım.bu sorunun aynısı benım aracımda mevcud ama kıme gıttıysem çözüm bulamadı? turbo basınç sensörünü degiştirtik hatayı gene verdı.. turbocuya gıtmem gerekytıgını söylediler ? bu hatayla beraber oksıjen sensör arızası verdı? bunun bi çözumu bulundumu yardımcı olurmusunuz?

Yorum

Sol sis farının arkasına gelen yere kalın bir hortum iniyor. Yumuşak ama biraz etli bir hortum. İntercooler hortumu. Muhtemelen bu hortumda kaçak var. Yüke binince oradan kaçırıyor, motor korumaya alıyor.

Yorum

Uğur bey intercol hortumunu da sıfır ini aldık taktik halen devam ediyor

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=ohQ2TrzyuNY bu video ya bakın derim p0234 hatası verdirebiliyor egr valfi ile egr borusuna baktırın derim

Yorum

İşleniyor...
                      X