Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motordan Duman Geldi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motordan Duman Geldi

Arkadaşlar aracın motorun altından duman geldi bir anda, klima açıktı içerisi bile duman oldu, stop ettim hemen video ekleyemedim, yağa da bakamadım eksilme var mı diye motoru yeni stop etmiştim yağ kokusu gibi geldi bana ama ne olabilir?

Egzos sisteminde bir kaçak yok ise aşırı duman ve agır kokulu bir duman var ise pistonlarda yanma ile ilgili yolunda gitmeyen birşey olma ihtimali büyük işini bilen bir servise gidin ve teşhis koydurun

İnşallah büyük bir sorun değildir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Egzoz bağlantı kelepçesini bir kontrol ettirin isterseniz. Benim de aracımın özellikle pasif dpf temizliği sırasında kaputun altından duman geliyordu. Bi türlü anlayamamıştık nerden geldiğini. Egzozu kontrol ettirdiğimde egzozda tıkanıklık yoktu. Sonra rejenerasyon yaptıralım kaçağın nerden geldiğini anlarız dedik. Rejenerasyon sırasında dumanın yarısı turbonun olduğu kısımdan, egzoz kelepçesinden geldiği tespit edildi.
      2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Geçmiş olsun. İnşallah basit bir şeydir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
        X