Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti motorda üfleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 cdti motorda üfleme

Arkadaşlarım/abilerim merhabalar

3 sene evvel insigniamı benzin tüketimi yüzünden satmistim peugeot 508sw kullanmistim 3 sene fakat insigniamin tadi hep damağımdaydı.

gectigimiz hafta 508 imi 238 bin kilometrede sattim ve geçen cuma 93 bin kilometrede 1.6 cdti edition elegance insignia otomatik aldım.

araci alirken ekspertiz motor kaputunu acti yag kapagini acti sanki az birsey ufluyor dedi ama uzerinde durmadi.

Sonra araci aldim eve geldim amcam da arabaya bir bakalim dedi. O da yag cubugunu cekip bakti yag kapagini acıp baktı ve ikisinde de az birsey hava geliyordu.

1.6 cdti kullanmış olan ve bu motor uflemesi konusunda aracini kontrol eden kişilere soruyorum aractaki bu yag seviye ölçüm çubuğu ve doldurma kapaklarindan hava geliyor mu ? Kontrol eden varsa bana söyleyebilir mi ?

araç daha 93 binde ve bu kilometrede aracin motorunda sıkıntı olması hiç olası gelmiyor bana cunkü sattığım araç 238 bindeydi ve hiç bir sorun yaşamamıştım. Gerçi üfleme konusunu hiç kontrol etmemiştim ama bilemiyorum bu araçtaki üfleme meselesi normal midir, motorun karakteristiği midir yoksa benim araçta bir sorun mu var ?

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    ya kendine gel ya da bize gidelim...

Bu arada arac performans olarak çok iyi yani en azindan tam otimatik olmasina ragmen benim peugeot dan daha iyi durumda. Gaza ne kadar yuklenirsem yukleneyeim duman atma vs de yok

Yorum

Yag cubugunu çektiği nizde ufleme ve sarsıntı normaldir kapalı devre yuksek basınçta çalışıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
        Yag cubugunu çektiği nizde ufleme ve sarsıntı normaldir kapalı devre yuksek basınçta çalışıyor
        Inşallah dediğiniz gibidir hocam. Araci aldim birde motor masrafı çıkmasa iyi olur :-)

Yorum

İşleniyor...
        X