Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lastik önerisi yazlık veya 4 mevsim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• lastik önerisi yazlık veya 4 mevsim

Merhaba arkadaşlar,
    lastiklerimi değiştirmek istiyorum geçen yolda keskin bir virajda hafif ıslak zeminde biraz bıraktı bende işkirlendirdim.
    lastikler 245-45-18 hankook ventus prime 3
    araçta spor yayda var,

hem balon yapmıycak hemde sessiz ve yumuşak bir lastik önerisi istiyorum
    ıslak zeminde tutuşu iyi olucak , benimkiler kuruda çok ii ama ıslakta bi türlü güvenemiyorum.

Yay kullanmanızdan elde ettiğim düz mantıkla 4 mevsim lastiklerinin sizin için uygun omayacağını düşünüyorum. Belki sadece kışı geçirmek için kullanırsınız ama sizin kesinlikle güzel bir yazlık lastik almanız lazım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Lastikçiler 4 mevsim diye bir lastik olmadığını yaz ve kış olduğunu, yaz lastiğini kar olmayan yerlerde idareten kullanıldığı için 4 mevsim gibi kullanılabileceğini söylüyorlar. Detay bilmiyorum lastik araştırması yaparken onların söylediklerini yazıyorum sadece.

Yorum

4 mevsim lastik diye bir şey yoktur diyen lastikçiye bir daha gitmemek lazım. Şaka gibi.

Yorum

Aslında bir bakıma doğru. Keza 4 mevsim lastik, ne yazın yazlık lastik kadar ne de kışın kışlık lastik kadar tutunma sağlar.
          2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Ucuz markalardan biraz pahalı ancak bence conti kadar kaliteli ve fiyatı nispeten uygun bir lastik aranıyorsa kesinlikle nokian z line alınmalı.

Yorum

Nokian weather proof 4 mevsim aldım nisandan beri takılı. Gayet kaliteli bir yaz geçirdim lastiklerle. Şu an sabah 5-10 derece sıcaklıkta ve yağmurlu havalardan edindiğim deneyimle de gayet başarılı lastikler. Kar yağınca da gelişmeleri paylaşırım. Trabzon hava koşullarına göre paylaşıyorum bu bilgiyi..
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Ben goodyear vector serisi kullandım önceki araçlarımdan birinde. Birdaha tövbe ettim 4 mevsim lastiğe. 20bin km civarı yol yapmıştım. Yazın ağustos sıcağında 60km hız ile ani fren yaptığımda aracım gayet başarılı bir şekilde kayıp gitti ihihi
                Şakası bi yana,öndeki fark edip kaçmasa sonu iyi olmazdı,keza frene bastıktan sonra ortalama 20metre kadar yan dönüp kayarak gitti. Yol kuruydu fakat asfalt yumurta at pişsin denir cinstendi.

Yorum

Size önerebileceğim dört mevsim lastik 235/45/18 Michelin CrossClimate XL yanak modeldir hem yaz ve hem kış lastik sertifikasına sahip tek lastiktir hem hanımın arabasında kullanıyorum hemde çalıştığım şirketin arabalarında kullanıyoruz,zaten diş yapısına bakarsanız çok ilginçtir benim yeni aldığım goodyear kış lastiğimin karda patinaj yaparak zorlandığı yerde bu lastik patinaj yapmadan çıktı. Gerçi araba model ve lastik ebadına göre değişebilir.Bu videoyu tam olarak seyredin değişik marka lastiklerle yapılan karşılaştırmalı testleri görebilirsiniz.
                  https://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

4 mevsim lastiğinde ipi göğüsleyen 2 marka var. Nokian weather proof ile michelin cross climate. Ben daha önce de nokian in yaz ve kış lastiklerinden farklı araçlarımda da kullandım ve memnun kaldım. O sebeple 4 mevsim nokian alırken aklımda hiç soru işareti yoktu. İyi araştırmak lazım. Ben iyi araştırdığımı düşünüyorum.
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Daha önceki aracım olan Cruze HB 1.6 LT'de 205/55 R16 ebatlarında pirelli cinturato all season dört mevsim mevsim lastik kullandım. Lastiklerin Viraj performansı, ses yalıtımı, ıslak zeminde tutması çok iyiydi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekeskin97 View Post
                        Aslında bir bakıma doğru. Keza 4 mevsim lastik, ne yazın yazlık lastik kadar ne de kışın kışlık lastik kadar tutunma sağlar.
                        Bir bakıma da doğru değil; tamamen yanlış bir bilgi. 4 mevsim lastik kış şartlarının çok ağır olmadığı bölgelerde kullanım için üretilmiştir. Tabii ki kışın kış lastiği kadar, yazın standart lastik kadar performans vermez, amacı da budur zaten. Kışın sıcaklığın 0'ın altına fazla düşmediği, kar ve buzlanmanın görülmediği yerlerde kullanım için üretilmiştir. Kış testlerinde performansı kış lastiklerini yakalayamasa da standart lastiklere fark atar.

Yorum

Merhaba ben aracima 245 45 r18 falken as210 kar tanesi isaretli dort mevsim lastik aldim. Yaklasik 4000 km dir kullaniyorum cok memnunum eski bs re050 lere gore cok daha konforlu. Yol tutustada fark hissetmedim. Tanesini 650 tl ye almistim. Bir kar yagsin o zaman belli olacak 4 mevsim ise yariyor mu. Dunyanin en iyi lastigini alsaniz pistte zaman rekoru kirmiyorsaniz farki standart kurallara uyan bir surucu anlamaz. Sadece acil frende bir kac metre fark ettirir oda bazen sonucu facia olarak belirleyebilir.

Yorum

Continental premuim contact 6 kullanıyrum 245/45/18 100 y xl yaklaşık 2 sene oldu alalı tecrübelerim ;

-Lastik sert hamurlu dolasıyla sert ve sesli bilinenin aksine yumuşak değil.
                            -Gürültü seviyesi biraz fazla.
                            -Yağmurdaki yol tutuşu kuru zeminden daha iyi.
                            -Yol tutuşu gayet iyi ısınması normal düzeyde.
                            33 - 34 hava basınçlarında yumuşak çok gissedilmiyr kabinde ama 35 bastığınızda traktör gibi sansun vuruyor araba.

çok sert arabadan hoşlanmayanlara tavsiye etmiyorum ama limit zorluyum yol tuttsun gibi isteklere cevap verir.Bence gereğinden fazla pahalı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000 View Post
                              Ucuz markalardan biraz pahalı ancak bence conti kadar kaliteli ve fiyatı nispeten uygun bir lastik aranıyorsa kesinlikle nokian z line alınmalı.
                              bence de
                              insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                              honda accord 2.4 Executive...

Yorum

İşleniyor...
                              X