Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Süspansiyon servis arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Süspansiyon servis arızası

merhabalar ,
    Flexi aracım Sol tekerlek ivme sensörü arızası veriyor arada sırada araç başına gelip çözüm bulan varmı özellikle süspansiyon tour moduna alınca bazende geri viteste bilgisayara bakınca aralıklı arıza görünüyor kalıcı değil üstadlar??

Hoşgeldiniz

Flexi şase sistemi gerçek zamanlı sürekli devrede olan bir sistem eğer ara sırada olsa hata veriyorsa serviste değiştirin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Merhaba,

Yardımı dokunurmu bilmem ama bi ara manevralarda, tumseklerde buna benzer afl,suspansiyon,esp, sistemi gibi uyarıları alıyordum, amortisor soketlerini ve ayrıca sag yada sol travers tarafında olan bir kaç soketi temizleyip iyice yerine oturtup heatshrink denilen bi malzemeyle izole ettikten sonra hepsi kayboldu. Buraları kontrol etmekte fayda var. Malum kış ayları, yagmur camur bazen boyle arızalara yol acabiliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escape View Post
        Merhaba,

Yardımı dokunurmu bilmem ama bi ara manevralarda, tumseklerde buna benzer afl,suspansiyon,esp, sistemi gibi uyarıları alıyordum, amortisor soketlerini ve ayrıca sag yada sol travers tarafında olan bir kaç soketi temizleyip iyice yerine oturtup heatshrink denilen bi malzemeyle izole ettikten sonra hepsi kayboldu. Buraları kontrol etmekte fayda var. Malum kış ayları, yagmur camur bazen boyle arızalara yol acabiliyor.
        Güzel bilgi , teşekkürler.

Yorum

Çok tşk ederim ilk fırsatta soketleri temizliycem

Yorum

bende de aynı hatayı veriyorum sol arka soketin kablo kısmında temas problemi vardı lehimle sağlamlaştırdık ondan sonra hata vermedi.
            insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
            honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Dün ustayla ön sol lastiği söküp kabloyu kontrol ettik detaylı bir şekilde kırık yok! son olarak kapıyı kaldırınca amortisör üzerinde switch kaldı ivme sensörü bunu nerden bulup test edebilirim bilmiyorum!!

Yorum

Sorun çözüldü ilgi için tşk ederim

Yorum

Nasıl Çözdünüz?
                  İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                  Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

flexi için olanlar da kabloda sıkıntı yoksa kapıyı açın amortisör tepesindeki chip var iki vidalı söktük havya ile devreyi açtık çatlak cıktı lehim noktasında lehimi sağlamlaştırdık çözüldü 500 TL ye hallettik 10 TL masrafı olmayan iş ama Bilgi bedava satılmıyormuş bizde bedava

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BigBegenT View Post
                      flexi için olanlar da kabloda sıkıntı yoksa kapıyı açın amortisör tepesindeki chip var iki vidalı söktük havya ile devreyi açtık çatlak cıktı lehim noktasında lehimi sağlamlaştırdık çözüldü 500 TL ye hallettik 10 TL masrafı olmayan iş ama Bilgi bedava satılmıyormuş bizde bedava
                      Benim aracımda sorun yok ama öğrenme amaçlı soruyorum. Kapı dediğiniz kaput mu? Amortisör tepelerinde flex şase için ilgili aparatlar ve kablolar var. O kısım mı?
                      @Murat
                      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Kaput içinde amortisör tepesine bağlı olan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BigBegenT View Post
                          Merhaba hocam. Allah razı olsun. Sayenizde bende bu şekilde hallettim. 1 yıldır bu problemi yaşıyorum. Sol ivme hareket sensörü. Servis parçaya 1000 tl siparişle gelir dedi. Ebayda 70 euroya buldum. Düzenli olarak çıkmacıları arıyordum düşermi diye. En son bu konuyu görünce parçayı söküp elektronikçi arkadaşıma verdim içini açıp lehimleri güçlendirdi problem çözüldğ.

Yorum

Paylaşım için teşekkürler.
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SultSencer View Post

Merhaba hocam. Allah razı olsun. Sayenizde bende bu şekilde hallettim. 1 yıldır bu problemi yaşıyorum. Sol ivme hareket sensörü. Servis parçaya 1000 tl siparişle gelir dedi. Ebayda 70 euroya buldum. Düzenli olarak çıkmacıları arıyordum düşermi diye. En son bu konuyu görünce parçayı söküp elektronikçi arkadaşıma verdim içini açıp lehimleri güçlendirdi problem çözüldğ.
                              Merhabalar konu eski ama arıza yeni çıktı. Ayni şekilde sol ön ivme sensörü hatası çıktı. Kablolar kontrol edildi, çıkma sensör ile denendi hata devam ediyor. Bahsettiğiniz kaput içi switch nerde olduğunu bulabilsem, ustalar bı haber, söküp tamir ettirecem.

Yorum

İşleniyor...
                              X