Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kapıların Otomatik Kapanmaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kapıların Otomatik Kapanmaması

Arkadaşlar 2014 model Opel İnsıgnia cosma aracımın kapıları daha önce araçtan indikten bir müddet sonra otomatik olarak kilitleniyordu. Araca Tesla modeli multimedia cihazı takdırdım.Takıldıktan sonra kapılar otomatik olarak kilitlenmiyor anahtar yardımı ile kilitliyorum, yalnız araç içinde çalıştırıp hareket ettikten bir müddet sonra kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Ayarlar bölümünde ne yaptım ise dışta iken otomatik kilitlemeyi aktif hale getiremedim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
    Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Pasif kapi kilitlemeyi aktif edin.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
      Dediğinizi yaptım sonuç alamadım, ilginiz için teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
        Ben yaptım oldu. Teşekkürler. Yalnız araçtan uzaklaşınca veya yanındayken farketmiyor. Kısa bir süre sonra ışıklı uyarı şeklinde hemen kilitliyor.
        2014 Insignia Cosmo 1.6 SIDI AT 170hp. Başkent

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serko View Post

Ben yaptım oldu. Teşekkürler. Yalnız araçtan uzaklaşınca veya yanındayken farketmiyor. Kısa bir süre sonra ışıklı uyarı şeklinde hemen kilitliyor.
          Rica ederim. Normalde bu şekilde çalışıyor. Kapı kapandıktan belli bir süre sonra kilitliyor.
          @Murat

Yorum

araç içinden anahtarla çıkarsanız sistem devreye girer.

taktırdığınız multimedya beyne yazma işini yapamıyor uyumsuz demekki.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selçuk bey ilginiz için teşekkür ediyorum, araçtan anahtar ile çıkıyorum yine de kilitlenmiyor, ama araç çalışırken ve harekete geçince kapılar hemen otomatik olarak kilitleniyor, acaba araç içinde çalışırken kapıların kilitlenme fonksiyonu ayrı mı multimedia ile bir bağlantısı yok herhalde diye düşünüyorum inşallah bir çözüm bulacağım. Multimedia takdırdığım arkadaş araç ile tam uyumlu olduğunu beyan etmesi üzerine taktırmıştım, herhalde servise uğrayacağım çözüm için.

Yorum

eğer araç beyninde harekete geçtikten sonra kitlenme ayarı default olarak açık ise o iptal olmaz. ama araçtan anahtarla çıkışta kitleme uygulaması belliki defaultta aktif edilmemiş halde. ve cihazınız bu ayarı açmak için araçla uyumlu olmayabilir.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Araç harekete geçtikten sonraki kilitleme otomatik kapı kilitleme diye geçiyor. Ayarı aktif ederseniz araç hareket ettikten sonra belli bir hıza ulaşınca kapıları kilitler. Çok yavaş gidince kilitlemiyor mesela. Siz aracı stop ettiğiniz anda yine 4 kapı kilidi birden otomatik açılır. Ancak bunun araçtan çıkınca kapı kilitleme ile ilgisi yok. O ayar bundan farklı. Menüsü de farklı. Üstte yazdığım üzere pasif kapı kilitleme diye geçiyor. Onu açtığınız halde anahtarla araçtan inince 7-10sn içinde kapılar kilitlemiyorsa takılan multimedya cihazı bu ayarın çalışmasını engelliyor demekki. O cihazdan buna çözüm bulmanız gerekli.
                  @Murat

Yorum

Elektronik birçok özelliği olan araca binince ve bir sorunla karşılaşınca veya trafikte önüme kıran olunca istemsizce birden aklıma tofaşın, torosun rahatlığı geliyor)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YILDIRAN View Post
                      Arkadaşlar 2014 model Opel İnsıgnia cosma aracımın kapıları daha önce araçtan indikten bir müddet sonra otomatik olarak kilitleniyordu. Araca Tesla modeli multimedia cihazı takdırdım.Takıldıktan sonra kapılar otomatik olarak kilitlenmiyor anahtar yardımı ile kilitliyorum, yalnız araç içinde çalıştırıp hareket ettikten bir müddet sonra kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Ayarlar bölümünde ne yaptım ise dışta iken otomatik kilitlemeyi aktif hale getiremedim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
                      Arkadaşlar aracın ikinci anahtarında sorun yok bu ikinci anahtar ile kapıları açıp içeri girip çıktıktan sonra kapılar otomatik olarak kilitleniyor (anahtarla herhangi bir müdahale etmeden) sorun öbür anahtarda bir türlü sorunu çözemedim ayrıca bu anahtar ile normal olarak anahtar üzerindeki tuşlar ile kapıları ve arka bagaj kapağını açıp kapatıyorum aracın diğer fonksiyonları ile bir sorun yok tek sorun bu anahtar ile araç içinden çıktıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmemesi. Eğer takılan cihazla ilgili bir sorun olsa diğer anahtarda herhangi bir sorun yok.

Yorum

dediğim gibi önceden beyne orjinal olarak o anahtar için pasif kapı kitleme kaydedilmiş. diğer anahtar içinse kapalı, çünkü araç 2 anahtar içinde kayıt çağırma özelliğine sahip. menüden buna da müdahele edilebilir hatta. yeni takdırdığınız multimedya bu ayarın yazma işini yapmıyor demek ki. unutmayın ayarlar multimedyanın hafızasından çağırılmıyor, araç elektroniğinden çağrılıyor. multimedya araç beyni ile iletişim kuruyor. bence sonradan takılan cihazda sorun var. birde anahtarın pilini diğeriyle değiştirip deneyin.

Yorum

Selçuk bey merhaba, dedikleriniz olabilir ben sorunu kendimde buluyorum niye derseniz hiçbir şekilde aracın orjinelini bozmayacaktım, bu da bir kenara cihazı takan adama diyorum ki aracın orijinal multimedyası bir işe yaramıyor bunu nasıl bir şekilde işe yarar duruma getiririz dedim abi çok güzel bir cihaz var Tesla modeli android aracınıza da tam uyumlu tüm ayarları fonksiyonları bire bir uyumlu dedi ve beni ikna etti böylece takdırdık cihazı, bu sorunlar olunca geçen hafta götürdüm aracı cihaza yeni bir yazılım programı yüklediğini ve sorunun kalkacağını söyledi ama hiçbir değişiklik yok velhasıl hiçbir şekilde aracın orijinalliğini bozmamak gerekiyor cihaz üzerinde konfor ayarlarını göremiyorum herhalde cihaz desteklemiyor, dediğiniz şekilde pilleri de değiştirdim yine olmadı. Yalnız şunu da belirteyim bu anahtar devamlı kullandığım anahtar bu cihaz takıldıktan sonra da sorun yoktu bir müddet sonra oldu bu sorun, diğer anahtarda bir sorun yok. Biraz uzun oldu ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Yorum

eski cihazını taktığınızda sorun düzelecektir. dediğim gibi, şekilleri araçlar için özel olsada aslında yazılım destekleri tam anlamda destek vermiyor. daha eski 2009-2013 arası modeller olsa sıfır sorun hatta daha çok özellikte kullanırdınız ama işte bu durumlar iki arada bir derede bırakıyor insanı, evet görüntüsü harika bencede tesla modelinin.

Yorum

İşleniyor...
                            X