Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 2.0 CDTI Insignia Motor Hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2013 2.0 CDTI Insignia Motor Hakkında

Arkadaşlar merhaba. Tekrardan Insignia alma arefesindeyim.

Daha önce 2011 model 2.0 CDTI kullanmıştım 130luk olandan.
    Şimdi ise 2013 makyajlı kasa 2.0 CDTI Cosmo alacağım. Dikkat etmem gereken durumlar var mıdır?

Galiba bu A20DTH motorlar 160ps B20DTH olanlar ise 170ps fakat bu B20ler 2015 sonrasında gelmiş zannedersem. Aralarında güç-tork dışında önemli farklar var mıdır?

Teşekkürler.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Güç - tork dışında da farklar var , ilkin motor-aktarma organları-şanzıman uyumundan bahsedeyim,
    daha yumuşak geçişler, + 10 hp bu iyileştirmelerden geliyor zaten. Öteki önemli fark şu yatak sarması
    olayını bu motorda ben hiç işitmedim. İnsignia A2 altı yıllık geri bildirimler sayesinde spesifik hiçbir
    sorunu kalmamış, amiyane tabirle 'oturmuş' bir araba. Ben bir 4x4 sattım en son, yeni kasa almak
    için, satın alan arkadaş birkaç kere beni aradı teşekkür etti, çok memnun olduğunu belirtti.

Kullanıcı memnuniyet derecesi çok yüksek bir araç, satılıklara dikkat ederseniz çoğunda km yüksek,
    model yükseltmek ve gençleştirmek maksadıyla satılıyor, az km hemen hemen yok gibi, bulursanız
    hiç kaçırmayın.

Yorum

2011 model A20DTH kullanıyorum , 3 yılı geçti .
      Kötü marka yağ koymadım , bakım sürelerini geçirmedim. Yağ/su ısınmadan gaza yüklenmedim , taksici gibi marşa basıp gitmedim - motor soğumadan stop etmedim.
      Kısacası titiz kullandım , çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Dizel motoru benzinli gibi devirli kullanmanın hata olduğu kanaatindeyim.
      Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur mantığı her şey için geçerli bence.

Yorum

2013 model A20DTH 160Hp kullaniyorum 2 yasindayken 64000km aldim, simdi 137000km her zaman en kaliteli yag ve malzemelerini kullandim arabami cok titiz kullanirim bakimlarini hic aksatmam . Buna istinaden yeri geldi 1 saatin üzerinde 200km ve üzeri hizlarda seyahat ettim ve simdiye kadar hic bir sikinti yasamadim Allaha sükür hic zaman yolda tik demedi kalmadi Selo arkadasinda da dedigi gibi bakarsan bag olur bakmazsan dag.

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
          Güç - tork dışında da farklar var , ilkin motor-aktarma organları-şanzıman uyumundan bahsedeyim,
          daha yumuşak geçişler, + 10 hp bu iyileştirmelerden geliyor zaten. Öteki önemli fark şu yatak sarması
          olayını bu motorda ben hiç işitmedim. İnsignia A2 altı yıllık geri bildirimler sayesinde spesifik hiçbir
          sorunu kalmamış, amiyane tabirle 'oturmuş' bir araba. Ben bir 4x4 sattım en son, yeni kasa almak
          için, satın alan arkadaş birkaç kere beni aradı teşekkür etti, çok memnun olduğunu belirtti.

Kullanıcı memnuniyet derecesi çok yüksek bir araç, satılıklara dikkat ederseniz çoğunda km yüksek,
          model yükseltmek ve gençleştirmek maksadıyla satılıyor, az km hemen hemen yok gibi, bulursanız
          hiç kaçırmayın.
          2013 79.000km'de Cosmo buldum bi tane. arka sağ çamurluk lokal boyalı. Sol arka çamurlukta davlumbaz çizgisinde lokal ve sol Marşpiyelde boya işi var. ben boyatacağım ezilme var. Tramer yok. Beyaz renk.

Bir aksilik olmazsa cuma günü satış yapacağız. 57.000'e kadar servis kaydı var geçen sene gitmiş en son. Muayene km'si de uyuyor.

Gönül isterdi ki 170lik olsun ama ne yapalım Bir iki sene sonra alırız artık onu da. Tekrardan Insignia sahibi olacak olmak beni heyecanlandırıyor. DSG macerasından sonra özellikle yine tork konvertörlü şanzıman arıyorum ve seçenekler ne yazık ki çok sınırlı kalıyor.

1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
          2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
          3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
          4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
          5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
          6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Bir insigniadan daha iyisi yine bir insigniadır

Yorum

İşleniyor...
            X