Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6t (a16let)&bmw f30 320ied

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.6t (a16let)&bmw f30 320ied

Herkeze iyi gunler.
    şu anki aracım insignia 1.6t 180 (a16let).
    aracımdan memnunum dolu bir araca sahibim flex ride recaro felan var.
    ancak biraz daha performanslı daha atik bir araç anlayışındayım.sizce 320ied insignia (a16let) 1.6t motorlu insignia dan performans olarak ne kadar üstündür.
    sizce insignia dan f30 geçmek mantıklımıdır.
    şimdiden herkeze teşekkürler.

3 serisinin üstünlüğü aracın hafifliğinden ve şanzımanın seriliğinden geliyor. Forumda Insignia'larını değiştirme zamanı geldiğinde 3 serisi tercih edip memnun kalmayan çok üye var. Genel şikayetler araçların yeterli kalitede olmamasıydı. Kişisel fikrim bir Insigniayı 3 serisine değişmezdim, hele ki Flexride'lıyı Tabi tercih sebebinin arkadan çekiş olmasını şu an konu dışı tutuyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bmw 3 serisi parasını haketmeyen bir araç. İstediği kadar performanslı olsun. Sen Bmw’sin ya, elektrikli el freni yok, trimler davul zurna çalıyor resmen, malzeme kalitesi kötü, ileride yaşanacak mekanik problemler ve malzeme pahalılığı cabası. 4 serisi bile bu şekilde. Insignia ile 5 serisini kıyaslarsan daha doğru olur bence. Üstte yorum yapan HaniBanaDemiş’in dediklerine katılıyorum. Bu arada arkadan çekiş olmaz itiş olur üstad arkadan itişli araçlarda ise ivmelenme ne kadar güzel olsa da, virajlarda bana güven vermiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Murat canbdu400 View Post
        Herkeze iyi gunler.
        şu anki aracım insignia 1.6t 180 (a16let).
        aracımdan memnunum dolu bir araca sahibim flex ride recaro felan var.
        ancak biraz daha performanslı daha atik bir araç anlayışındayım.sizce 320ied insignia (a16let) 1.6t motorlu insignia dan performans olarak ne kadar üstündür.
        sizce insignia dan f30 geçmek mantıklımıdır.
        şimdiden herkeze teşekkürler.
        Bence geçin , ancak şunu bilin ki 3.20i hiçbir bakımdan sizin arabanızla mukayese götürmez.
        Geri dönüş yapacağınız kesin, ama bazı şeyleri öğrenmek için yaşamak lazım. Ben forumda
        çok arkadaş biliyorum, marka değiştirip de koşa koşa geri gelen çok

Hep söylerim, bir insigniadan daha iyisi yine bir insigniadır. Ben 2009 yılından beri altı kere sattım,
        yedi kere aynı arabayı aldım Yedinciyi satarsam yine bir insignia alacağım kesindir.

Yorum

Merhabalar, ben yakın zamanda F30 kasa 320ied leri ciddi şekilde araştırdım, kullanma fırsatım da oldu. Maalesef BMW markasına yakışmayacak bir otomobil.

motor PSA grubu ile ortak geliştirilip üretilen bit motor. Meşhur tahrik arızası insanları çileden çıkarıyor. Ekşi sözlükten bakabilirsiniz. Servisler de pek sahip çıkmıyor. Rüzgar sesi, trim sesi vs. de cabası. İkinci elde fiyatı A4 ve C serisine göre biraz daha makul ama tavsiye etmiyorum, tatmin etmeyecektir.

Ben şimdilik Insignia ile devam ediyorum. Belki iki yıl sonra C200 4 Matic veya 520ied ile değiştirebilirim.

Yorum

Ben de 1.6 let insignia sahibiyim. Mesele sadece performans ise bizim araçlar stage 1 yazılım ile 320ied den daha iyi yürür. Ama bmw nin arkadan itiş olması, yere daha yakın olma hissi, zf 8 ileri şanzıman, daha az yakıt gibi başka artıları da var. Bunun yanında kronik sorunları da var. Ayrıca arkadan itiş olması yağışlı ve karlı havalarda handikap. Tabii fiyatı da az değil. Cosmo paketli insignialardaki donanımı yeni araçlarda almaya kalkınca fiyat uçurumu ortaya çıkıyor. Bizim araçlar fiyatına göre gerçekten vazgeçilmesi zor araçlar. O yüzden 5 yıldır keyifle biniyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muratb View Post
              Merhabalar, ben yakın zamanda F30 kasa 320ied leri ciddi şekilde araştırdım, kullanma fırsatım da oldu. Maalesef BMW markasına yakışmayacak bir otomobil.

motor PSA grubu ile ortak geliştirilip üretilen bit motor. Meşhur tahrik arızası insanları çileden çıkarıyor. Ekşi sözlükten bakabilirsiniz. Servisler de pek sahip çıkmıyor. Rüzgar sesi, trim sesi vs. de cabası. İkinci elde fiyatı A4 ve C serisine göre biraz daha makul ama tavsiye etmiyorum, tatmin etmeyecektir.

Ben şimdilik Insignia ile devam ediyorum. Belki iki yıl sonra C200 4 Matic veya 520ied ile değiştirebilirim.
              Ben de kullandım 3 serisi ve 5 serisi. Dediklerinizde kesinlikle haklısınız. 3 serisi bariz bir şekilde parasını haketmeyen bir araç. 5 ve yukarısı tartışmasız güzel araçlar. Tabi her aracın artısı eksisi var ancak sınıfında iyi serilerdir 5 ve yukarısı. Ayrıca Mercedes C serisi, BMW 3 serisi gibi araçlar C segmenti araçlar. Insignia ise D segmenti, yani C seg.nin bir üstü. BMW 3 serisi ile Insignia kıyaslanması bile teknik anlamda bence yanlış.

Yorum

BMW 3 ve Mercedes C modelleri C değil, D segmentidir.

5 ve E serileri ise E segmentidir.

Yorum

Evet dediğiniz gibi segmentler, ancak markalar son yıllarda grand coupe olarak ürettiği ara modeller sebebiyle, D sınıfı olarak ürettikleri araçlarda kabin büyüklüğü, araç boyutlarında ve bir takım özelliklerde küçülmeye gittiler. Buna yönelik birçok eleştiri yapıldı hatta. Mesela passat cc, a5, bmw4 gibi. Tabi bunlar satış politikası olarak değerlendirenlerde var. Ben böyle düşünmüyorum. İnsanların SUV olduğunu düşündüğü birçok crossover gibi mesela. Aracı C segmentine yakın üretip, ondan daha iyisini grand coupe olarak üretmek, o aracı D segmenti yapmaz. Markalar genelde araç boyutu ve iç hacim gibi kriterlere bakıyorlar ancak, iç malzeme kalitesi, motor performansı C standartında üretilen araçlar. Bu sebeple ben de artık segment anlayışının değiştiğine inananlardanım. Aslında bu açıklamayı önceden yapmalıydım. Yanlış bilgi vermiş gibi oldu. Kusura bakmayın. Benim şahsi fikrim bu yönde, ancak otomobil dünyasında dediğiniz gibi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post
                    Evet dediğiniz gibi segmentler, ancak markalar son yıllarda grand coupe olarak ürettiği ara modeller sebebiyle, D sınıfı olarak ürettikleri araçlarda kabin büyüklüğü, araç boyutlarında ve bir takım özelliklerde küçülmeye gittiler. Buna yönelik birçok eleştiri yapıldı hatta. Mesela passat cc, a5, bmw4 gibi. Tabi bunlar satış politikası olarak değerlendirenlerde var. Ben böyle düşünmüyorum. İnsanların SUV olduğunu düşündüğü birçok crossover gibi mesela. Aracı C segmentine yakın üretip, ondan daha iyisini grand coupe olarak üretmek, o aracı D segmenti yapmaz. Markalar genelde araç boyutu ve iç hacim gibi kriterlere bakıyorlar ancak, iç malzeme kalitesi, motor performansı C standartında üretilen araçlar. Bu sebeple ben de artık segment anlayışının değiştiğine inananlardanım. Aslında bu açıklamayı önceden yapmalıydım. Yanlış bilgi vermiş gibi oldu. Kusura bakmayın. Benim şahsi fikrim bu yönde, ancak otomobil dünyasında dediğiniz gibi.
                    Hocam söylediklerinize aynen katılıyorum, yeni 508, Passat CC gibi araçlar E segmenti gibi konumlandırılsalar da aslında D segmenti araçlar. Benzer şekilde C segmenti SUV'lar da D segmenti gibi konumlandırılıyorlar.

Ancak 3 ve C sınıfı için boyut dışında buna katılamıyorum; evet boyutları segment standartlarına göre biraz küçük olsa da bu araçlar D segmentinin kalite ihtiyaçlarını fazlasıyla cevaplıyorlar.

Yorum

Mesleğim gereği karada olduğum sürece izinde oluyorum bunuda sürekli her marka aracı test etmeyi hobi haline getirdim.Evet 3 serisi d segmenti bir araç insigniadan ona geçicince kaybedecekleriniz çok size göre basit olabilir ama bana göre değerli, belkide kızacaklar bmw severler bana;
                      -İnsignia kıyaslamasında bmw dar bir araç,
                      -sport line modellerinde aynalar elle kapanıyor daha üst paketler şart
                      -cruise control yok bunun yerine speed limit var 2015 sen sonra üst paketlere geldi.
                      -Bel fıtığım var premuim araç diye satıyorsn bel desteği yok sadece lüks paketlerde belli para karşşığı alınıyor bu paraya araç yenilenir.
                      -Standart müzik sistemi orta halli.
                      -Şöför koltuğu sol tarafa kumandalara yakın kızım da çatlamalar kronik birde suni deri araç.
                      -Ekranlar çok eski geliyor gözüme,idrive a dünya bayılıyor ben nefret ediyrm neden ? Çünkü ben araç kullanırken joystick,yok bilmem ne roll aramıcam kardeşim,hyundai
                      dokunmatik ekran koyuyorsa sende koyacakcn geçeceksin klasikçiyim ayaklarını.
                      -El freni çok kaba elektronik artık bu işler
                      -Araca iniş biniş zor benim boyum 1.90 kilom 108 zorlanıyorum.
                      -Direksiyon gereğinden fazla sert.
                      -kronik sorunlar sensörler,klima kompressör hataları,zf şanzıman nadir ama çıkardğı sorunlar araba parası.
                      -Kızacaksınız biliyorum ama sanki tahtada oturuyorum yol tutuşu oldukça kötü şahsı fikrim yakıştıramadım.

artılarıda;

-seri olması,soluksuz hızlanması

Değermi ? Sadece buna siz karın verir ama insignia nın hangi modeli olursa olsn bence insignia sahibi heyfi
                      değiştiriyorsa kesinlikle e segmenti araç bakmalı 520i(1.6 motor korkunç performans farkı yok).e180 keza aynı dahada kötü ben 1 yıl dolmadan araba değiştiryordum.İnsigniada 3.5 yıldır kaldım karşılığını bu fiyatlara bulamıyorm yol tutuş,güven kısaca aşktır bakıp bakıp seviyorum.Tercih sizin bu arada bmw anlattım uzun dönem kullandım arkadaşımın arabası idi 330 2014 model sport line di araç.Şuan ona da opc aldık yazık bmw ye verdiğim praya diyor.Şunu da söylüyüm geçen bir 320 ies kullanıcı otoparkta durdurup memnunmusunz diye sordu evet dedim arabamı bügn sattım insignia alacam dedi.
                      Özetle uzatmıyım uzun yazdım dediğiniz arabaya değişilecek araç değil değeri bilinmedi bence bazı markalar karşışında tek üzüldüğüm odur.

Yorum

Baya kelime hataları yapmışım yazarken affola.Bmw severler kızacak koca bmw bilmiyor da senmi beğenmedin dicek ama benim gözümde gerçek bu insignia nın bu sınıfta değiştirilmesi biraz zor şaman abime katılıyorum İnsignia fp aracıdır gene bir insignia ya değişilir.

Yorum

Afl farı yok haliyle asistanlark yok diceknsiz motor gibi selektör yapıyor bmw insignia yapmıyor ? Delimi kovalıyoruz ?
                          Anahtarsız çalıştırma var fakat kapılar anahtardan açılıyoe onları da yapsaydın be adam,bu isnignia şımarttı beni beğenemiyorum başka araç fp olarak.Hızlı bir araç arıyorsanız alın opc bitsin bu iş.Tabi yakıtı sorun etmiyorsanız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
                            Mesleğim gereği karada olduğum sürece izinde oluyorum bunuda sürekli her marka aracı test etmeyi hobi haline getirdim.Evet 3 serisi d segmenti bir araç insigniadan ona geçicince kaybedecekleriniz çok size göre basit olabilir ama bana göre değerli, belkide kızacaklar bmw severler bana;
                            -İnsignia kıyaslamasında bmw dar bir araç,
                            -sport line modellerinde aynalar elle kapanıyor daha üst paketler şart
                            -cruise control yok bunun yerine speed limit var 2015 sen sonra üst paketlere geldi.
                            -Bel fıtığım var premuim araç diye satıyorsn bel desteği yok sadece lüks paketlerde belli para karşşığı alınıyor bu paraya araç yenilenir.
                            -Standart müzik sistemi orta halli.
                            -Şöför koltuğu sol tarafa kumandalara yakın kızım da çatlamalar kronik birde suni deri araç.
                            -Ekranlar çok eski geliyor gözüme,idrive a dünya bayılıyor ben nefret ediyrm neden ? Çünkü ben araç kullanırken joystick,yok bilmem ne roll aramıcam kardeşim,hyundai
                            dokunmatik ekran koyuyorsa sende koyacakcn geçeceksin klasikçiyim ayaklarını.
                            -El freni çok kaba elektronik artık bu işler
                            -Araca iniş biniş zor benim boyum 1.90 kilom 108 zorlanıyorum.
                            -Direksiyon gereğinden fazla sert.
                            -kronik sorunlar sensörler,klima kompressör hataları,zf şanzıman nadir ama çıkardğı sorunlar araba parası.
                            -Kızacaksınız biliyorum ama sanki tahtada oturuyorum yol tutuşu oldukça kötü şahsı fikrim yakıştıramadım.

artılarıda;

-seri olması,soluksuz hızlanması

Değermi ? Sadece buna siz karın verir ama insignia nın hangi modeli olursa olsn bence insignia sahibi heyfi
                            değiştiriyorsa kesinlikle e segmenti araç bakmalı 520i(1.6 motor korkunç performans farkı yok).e180 keza aynı dahada kötü ben 1 yıl dolmadan araba değiştiryordum.İnsigniada 3.5 yıldır kaldım karşılığını bu fiyatlara bulamıyorm yol tutuş,güven kısaca aşktır bakıp bakıp seviyorum.Tercih sizin bu arada bmw anlattım uzun dönem kullandım arkadaşımın arabası idi 330 2014 model sport line di araç.Şuan ona da opc aldık yazık bmw ye verdiğim praya diyor.Şunu da söylüyüm geçen bir 320 ies kullanıcı otoparkta durdurup memnunmusunz diye sordu evet dedim arabamı bügn sattım insignia alacam dedi.
                            Özetle uzatmıyım uzun yazdım dediğiniz arabaya değişilecek araç değil değeri bilinmedi bence bazı markalar karşışında tek üzüldüğüm odur.
                            ???????? Bmw 3 görünce sinirlerim bozuluyor

Yorum

İşleniyor...
                            X