Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araç durup dururken durdu..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araç durup dururken durdu..

Bugün ATM,ye para yatırmak için durdum...ATM,ye para yatırmaya gittim..Sıra da vardı yaklaşık 20 dakka beklemek zorunda kaldım...Arabanın 4,lüsü yanıyordu...İşim bitti..Arabaya döndüm..Marşa bastım araba çalışmadı...Çıt çıt çıt çıt çıt çıt edip durdu..Bu arada beyinde saçmalamaya başladı...Arka pencereyi kapat aç..Yok anahtar algılanması..Ne kadar saçma sapan uyarı varsa yazıp durdu..Akü + kutup başını söküp taktım...Çare olmadı...Çekici çağırıp servise gittik...Saat 6,ya geliyordu...Personel çıkmaya başladığı için yarına kaldı...Elaman hocam büyük ihtimal aküdendir dedi..Fiyatı 1200 TL imiş..Bu arada ekran dili ingilizce oldu...Sanırım tüm yazılımlarda sıfırlandı...Akü 1200 TL olur mu...Anlamadım gitti.....

Geçmiş olsun. Akü gibi anlattıklarınızın sebebi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto View Post
      Bugün ATM,ye para yatırmak için durdum...ATM,ye para yatırmaya gittim..Sıra da vardı yaklaşık 20 dakka beklemek zorunda kaldım...Arabanın 4,lüsü yanıyordu...İşim bitti..Arabaya döndüm..Marşa bastım araba çalışmadı...Çıt çıt çıt çıt çıt çıt edip durdu..Bu arada beyinde saçmalamaya başladı...Arka pencereyi kapat aç..Yok anahtar algılanması..Ne kadar saçma sapan uyarı varsa yazıp durdu..Akü + kutup başını söküp taktım...Çare olmadı...Çekici çağırıp servise gittik...Saat 6,ya geliyordu...Personel çıkmaya başladığı için yarına kaldı...Elaman hocam büyük ihtimal aküdendir dedi..Fiyatı 1200 TL imiş..Bu arada ekran dili ingilizce oldu...Sanırım tüm yazılımlarda sıfırlandı...Akü 1200 TL olur mu...Anlamadım gitti.....
      Geçmiş olsun. 1.5 sene önce Start stoplu insignia 1.4 t için GM aküyü servisten 850₺ ye almıştım. O zamandan bu yana herşeyin fiyatı ikiye katlandı.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
      2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Eyvah eyvah...Ölmüşüz ağlayanımız yok...Nereye gidecek bu fiyatlar böyle....

Yorum

Bu arada arabada star stop yok...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto View Post
            Bu arada arabada star stop yok...
            Start/stop yoksa 1200 TL fazla. Mümkünse aküyü dışarıdan alın.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
            2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer View Post

Start/stop yoksa 1200 TL fazla. Mümkünse aküyü dışarıdan alın.
              Valla öle yapacam...Yazık günah o para verilir mi...Bu kadar acımasızlık olmaz...Kafama takılan tek şey uzatılmış garanti devam ediyor...İlerde garanti ile ilgili bir sorun çıkarırlar mı acaba..?

Yorum

Kardeşim madem start stop yok 1200tl çok fazla. 1.5ay önce varta 72amp aküyü 450tl'ye aldım.

Yorum

Gecmis olsun. Sorununuz aküde. 1200 falan bu kadar kolay servise ustalara para kaptırmayın. Aracınızın motor falan genel ozelliklerini yazın size minimum hangi akü gerekli yazayım. Tahminime gore ihtiyacınız olan akü 500-600 tl civarı. Alısveris sitelerinde bundanda bi miktar ucuz. Yetkili akü satıcısından pazarlıkla 50 tl falan altına temin edip orada degistirirler. Aküyü alıp kendinizde degistirebilirsini. Zaten aküyü taktıgınızda hatalar çıkmayacaktır. Yinede herhangi bi yerde 20-30 tl verip hatalara baktırıp silebilirsiniz.

Yorum

Ayrıca aküyü degistirip kontagı actıgınıza camları sıra ile acıp kapatmanızı isteyecektir. Bunu yeni takılmıs akude yapmayın. Aracı calıstırıp bi süre sonra yapınki uzun zamandır rafta bekleyen akünün şarjını boş yere yemesin.

Yorum

arkadaşım aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Akü bitmiş... Start Stopsuz akünün fiyatı 1200 olmaz. İki hafta önce 72 amper mutlu akü 480 TL. idi... Mutlu nun yan sanayii, yine 2 yıl mutlu garantili halk akü 380 TL. idi..

Yorum

Tüm tavsiyeler ve bilgilendirmeler için teşekkür ederim...Dışardan bir kaç ustaya sordum...400-500 arası olur dediler....
                        ​​​​​

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escape View Post
                          Gecmis olsun. Sorununuz aküde. 1200 falan bu kadar kolay servise ustalara para kaptırmayın. Aracınızın motor falan genel ozelliklerini yazın size minimum hangi akü gerekli yazayım. Tahminime gore ihtiyacınız olan akü 500-600 tl civarı. Alısveris sitelerinde bundanda bi miktar ucuz. Yetkili akü satıcısından pazarlıkla 50 tl falan altına temin edip orada degistirirler. Aküyü alıp kendinizde degistirebilirsini. Zaten aküyü taktıgınızda hatalar çıkmayacaktır. Yinede herhangi bi yerde 20-30 tl verip hatalara baktırıp silebilirsiniz.
                          Araç 1.6 dizel otomatik..Aynen dediğiniz gibi en fazla 600 TL fiyat gördüm....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escape View Post
                            Ayrıca aküyü degistirip kontagı actıgınıza camları sıra ile acıp kapatmanızı isteyecektir. Bunu yeni takılmıs akude yapmayın. Aracı calıstırıp bi süre sonra yapınki uzun zamandır rafta bekleyen akünün şarjını boş yere yemesin.
                            Teşekkür ederim....

Yorum

Aracınız için baktım. 1.6 Motor için 60-72 amper arası gosteriyor. Maximum 70-72 amperlik akü işinizi rahatça gorecektir. Alırken yeni üretim olmasına dikkat edin. İlk calıstırma amperi minimum 600-700 arasında bi akü olsun. Dikkat edince en az 4-5 yıl rahatca kullanırsınız.

Yorum

İşleniyor...
                              X