Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çok fazla trim sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çok fazla trim sesi

Herkese merhaba 2012 2.0 insignia cosmo kullanıcısıyım. Araçta çok fazla trim sesi alıyorum özellikle orta konsol kısmından ve konsol elle tutup sallandığında resmen sallanıyor. Yardımcı olup fikir verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

İlk mesajınızda hemen konuya girmeden önce forum kuralları gereği tanışma bölümünde bir merhabanızı bekleriz. Ayrıca sorununuz ile ilgili çok yazılıp çizildi. Kolaya kaçmayıp biraz vakit ayırırsanız önceki konularda sorunuzun cevabını çok detaylı olarak bulacaksınız.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      İlk mesajınızda hemen konuya girmeden önce forum kuralları gereği tanışma bölümünde bir merhabanızı bekleriz. Ayrıca sorununuz ile ilgili çok yazılıp çizildi. Kolaya kaçmayıp biraz vakit ayırırsanız önceki konularda sorunuzun cevabını çok detaylı olarak bulacaksınız.
      Haklısınız kendimi tanıtmamam benim ayıbım olmuş. Fakat önceki konularda kesin bir çözüm göremedim belki son zamanlarda bu işle ilgilenip sorunu ortadan kaldıran olmuştur diye tekrar başlık açmak istedim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Makntos View Post

Haklısınız kendimi tanıtmamam benim ayıbım olmuş. Fakat önceki konularda kesin bir çözüm göremedim belki son zamanlarda bu işle ilgilenip sorunu ortadan kaldıran olmuştur diye tekrar başlık açmak istedim.
        Sorunun çözüm yöntemleri zaten paylaşıldı önceki konularda.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Hoş geldiniz. Aracın belirli noktaları sıkı değil zaten çok hassas iseniz detaylı sökmeniz şart o bölgeyi.
          1.6 SIDI

Yorum

Bende bizim 2009 insigniaya trim sesi çok diyordum. Ama aileye 3.20ied katıldı ve inanın insignia onun yanında kütüphane. Kapı içlerinden aşırı ses geliyor arka pandizot sanki dans ediyor. İnsignia da çıtırtı harici ses duymadım ama bu BMW de inanın her yerden ayrı bir ses geliyor
            İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murat121 View Post
              Bende bizim 2009 insigniaya trim sesi çok diyordum. Ama aileye 3.20ied katıldı ve inanın insignia onun yanında kütüphane. Kapı içlerinden aşırı ses geliyor arka pandizot sanki dans ediyor. İnsignia da çıtırtı harici ses duymadım ama bu BMW de inanın her yerden ayrı bir ses geliyor
              Merhaba, merak ettim, aldığınız 3.20ied kaç model ya da kaç km'de, eski bir modelse belki bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Bu markalar (Mercedes, BMW, Audi) Opel gibi markalardan daha premium'dur ancak buna rağmen araçtan bu kadar ses gelmedi ilginç geldi.

Yorum

insignia da genel olarak trim sesi denilen şey plastik parçaların bozuk yolda çıkardığı çatırtı sesleri. bez bant aldım. 1 günümü buna ayırıp trimleri söküp montajlayacağım. uzun ve sabırlı bir günüme denk getireceğim. kışın garajda zaman geçirmelik bir iş.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Merhaba, merak ettim, aldığınız 3.20ied kaç model ya da kaç km'de, eski bir modelse belki bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Bu markalar (Mercedes, BMW, Audi) Opel gibi markalardan daha premium'dur ancak buna rağmen araçtan bu kadar ses gelmedi ilginç geldi.
                  Aracın yaşına bakmıyor maalesef, oldu mu premium demiyor oluyor gerçekten.
                  Forumdan bir arkadaşımız aldığı sıfır km 320ied'den aynı sıkıntıdan şikayetçiydi. (sattı )
                  Bir başka arkadaşımız da C200d AMG almıştı, ön takımda, arka amortisörlerde ve cam tavandaki rüzgar sesinden şikayetçiydi.
                  InsigniaTEAM

Yorum

Insignia için yazıyorum, böylesine gösterişli, prestijli ve kaliteli bir araçta bu kadar trim sesi olması gerçekten çok ilginç. 3-5 liralık parçalarla giderilebilecek bu sesleri neden gidermezler de bizle böyle yazışacak malzeme verirler bilmem Muhtemelen Almanlar bu konulara hiç takılmıyor, önemli olan fonksiyonellik diyorlar ki özen göstermemişler yoksa Alman üzeretimi bir üründe beklenen bir durum değil bu.

Trim sesi her araçta da aynı değil bazılarında daha fazla bazılarında az, fazla olanları önerilerle gidermek en sağlıklısı muhtemelen.

Yorum

Bazen olduğu gibi kabul etmek gerek . Cok takintili biri olarak ben bunu yapamiyorum. Bazen tokatliyorum yolda giderken teyibin üst taraflarini , birde sürücü tarafinda ve yine ön sag yolcu tarafindan sol kulagima gelen tikirti yok mu bir yakalasam söküp atacam her neyse o parca .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190 View Post
                        Bazen olduğu gibi kabul etmek gerek . Cok takintili biri olarak ben bunu yapamiyorum. Bazen tokatliyorum yolda giderken teyibin üst taraflarini , birde sürücü tarafinda ve yine ön sag yolcu tarafindan sol kulagima gelen tikirti yok mu bir yakalasam söküp atacam her neyse o parca .

Trim sesi konusunda çok şanslıyım. En ufak bir ses bile şu ana kadar duymadım.
                        Kapı cepliğinde yuvarlanan fındık taneleri hariç

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Trim sesi konusunda çok şanslıyım. En ufak bir ses bile şu ana kadar duymadım.
                          Kapı cepliğinde yuvarlanan fındık taneleri hariç
                          Abi zaten o fındık tanelerinin sesinden rahatsız olmuyorsan, normalde araçta trim sesi varsa da duymazsın sen
                          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

Abi zaten o fındık tanelerinin sesinden rahatsız olmuyorsan, normalde araçta trim sesi varsa da duymazsın sen
                            Selçuk hocam inanın fındık yuvarlanması hiç hoş değil. Arabayı kenara çektirir adama... ihihi
                            Bizim çocuklar bazen fındık, bazen soslu fıstık poşetlerini oraya koyduklarında dökülen bir iki tane yüzünden aracı kenara çektim
                            Bir keresinde Sol ön kapı cebinde her zaman hazır bulunan biber gazı spreyi bir sağa bir sola tıklayıp duruyor.
                            Tespit etmek yarım saatimi almıştı.
                            Oysa genelde ufak bir bezle lashing yapan biriyim.(Bağlama-sabitleme)
                            Yani hassaslık konusunda bende biraz takıntılıyım.
                            Meslekten gelen bir alışkanlık...

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Selçuk hocam inanın fındık yuvarlanması hiç hoş değil. Arabayı kenara çektirir adama... ihihi
                              Bizim çocuklar bazen fındık, bazen soslu fıstık poşetlerini oraya koyduklarında dökülen bir iki tane yüzünden aracı kenara çektim
                              Bir keresinde Sol ön kapı cebinde her zaman hazır bulunan biber gazı spreyi bir sağa bir sola tıklayıp duruyor.
                              Tespit etmek yarım saatimi almıştı.
                              Oysa genelde ufak bir bezle lashing yapan biriyim.(Bağlama-sabitleme)
                              Yani hassaslık konusunda bende biraz takıntılıyım.
                              Meslekten gelen bir alışkanlık...
                              eğer o fındıkları falan klima havalandırmalarından içeri sokarlarsa asıl o zaman bela bu durum herşeyi söküyorlar o fındığı almak için ordan. yoksa sürekli sağa sola yuvarlanan ses duyuyorsunuz Allah korusun

Yorum

İşleniyor...
                              X