Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klima bir sogutuyor bir sogutmuyor sicaklar cekilmiyor...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Klima bir sogutuyor bir sogutmuyor sicaklar cekilmiyor...

Merhaba 2016 insignia 1.6 cdti aracimin klimasi auto veya manuel modda bazen buz gibi ufluyor aradan biraz zaman geciyor sonra ufleme siddeti degismemesine ragmen ilik ufluyor sonra sanki benim gaza basisim yani devirle alakali tekrar sogutmaya basliyor. Klima gazini kontrol ettirdim gaz var cunku soguttugu zaman sogutuyor. Problem sizce ne olabilir daha once boyle bir sorun yasayan oldu mu. Tskler.

Böyle bir şey başıma gelmedi ama sanırım sıcaklık sensörü olması lazım araçta ki otomatik klima çalışabilsin. Onda bir sorun mu var acaba? Cahilce bir yorum da olabilir bilmiyorum.

Yorum

Her araçta gaza basınca klima daha iyi soğutur veya ısıtır.
      Auto değil de dereceyi 22 yapın, sync tuşuna da basın, üflemeyi sadece yüze verecek şekilde yapıp tekrar deneyin. Sorun olmazsa üflemeyi cama doğruyu seçin ve öyle kullanın. Ben auto ayarından şüpheleniyorum.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Her türlü ayarı denedim yüze ayaga cama hepsine auto manuel 22 derece en dusuk lo. Yalnız bazen sabit hızda gidersen pıssss diye sanki bir yerden hava kacıyor gibi ses gelip tekrar sogutmaya baslıyor. Bir sohbet sırasında biri klima sogutma fanı donmuyordur klima da kendini korumaya alıp kapatıyordur dedi bir baskası bilmem ne valfi vardır ondandır dedi. Bakımda yaklastı şimdi yetkili servise bir göstereyim bakalım fatura ne kadar cıkacak.

Yorum

klima hattındaki selenoid valfi bozuk olabilir
          sensör arızalı olabilir,
          gereğinden fazla gaz olabilir,defroza geçer normale dönünce bir müddet soğuk üfler
          aksine gaz az da olabilir, yüksek basınca sebep olur soğutmaz.
          klima kondensatörünün fanıda arızalı olabilir.

detaylıca bakılması lazım. geçmiş olsun.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selamlar bugun klimacida sorun cozuldu yetkili servis pek ilgilenmedi klima ile sagolsun ihsan usta sorunu cozdu. Klima ile ilgili problemlerde destek alabilirsiniz.
            Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mumu2mumu View Post
              Selamlar bugun klimacida sorun cozuldu yetkili servis pek ilgilenmedi klima ile sagolsun ihsan usta sorunu cozdu. Klima ile ilgili problemlerde destek alabilirsiniz.
              Gemis olsun. Sorun neydi acaba ne işlemler yaptılar. Bende bu aralar klima sogutma performansından memnun degilim

Yorum

Klima kompresörü söküldü içindeki elektronik bir valf var o değişti bende gördüm valf söküldü ama inanın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Bir kaç haftaya tamamen belli olur tam düzelip düzelmediği ama tamirden sonra 15 dakika canavar gibi çalıştı klima. Eskiden olsa 5-10 dakikada bir bir soğutup bir soğutmuyordu.

Yorum

İçerisi sıcakken araçta evet bir Japon gibi soğutuyor izinde İzmirde iken ve yolda 21-22 derece de idare ettim daha aşağıda kullanmadım.

Yorum

Öncelikle geçmişolsun. Aynı sorun benimde başıma yaz başında geldi. Bende konu açmıştım bununla ilgili.
                    Selenoid valfi değişti 2 defa ve klima radyatörüm değişti birde. Tam olarak düzelmedi aslında ama bir miktarda olsa klimayı kullanabiliyorum.
                    Büyük ihtimalle kompresörü değiştireceğim. Sizin umarım çözüm olur valfin değişimi.

Yorum

Muayyen bakımı yapılmış bir klima kolay arıza yapmaz.
                      Kompresör arızaları ise araç rölantide klima çalıştırıp bekleme sonucu oluşuyor,
                      bu ilk kullanımda ortaya çıkmaz kuşkusuz,zamanla kompresör tam görev yapamaz,
                      sonunda da hiç görev yapamaz hale geliyor,bu hataya düşmemek, uzun beklenecekse
                      klimayı kapatmak gerekiyor.

Yorum

Aynı sorundan bende muzdaribim. Olay tam olarak şu şekilde oluyor.

- Klima ilk açıldığında çok iyi sogutuyor.
                        - 1 2 dakika sonra klima açık olmasına rağmen klima kendi kendine kapanıp sadece fan çalışıyor bu belirgin şekilde hissediliyor, adana sıcağında arabanın içindeki nem tavan oluyor bir anda.
                        - a/c tuşunu 2 kere basıp kapatıp açtığımda klima tekrar devreye giriyor ancak bir süre sonra bu sorun tekrarlıyor.
                        - ayrıca araba sabıt hızda giderken 110-120 civarı ve genel olarak devir 1-2k arasındayken aynı sorun yaşanıyor ancak araba 2k devirlerin üstüne çıktığında bu sorun gerçekleşmiyor.

umarım bu hafta götüreceğim usta sorunu çözer.

Yorum

Sorunu cozebildiniz mi? Bende ayni sorunu yasiyorum

Yorum

Adana carpelde 1100 tl maliyetle (parca + iscilik) kompresor valfi degisti ve sorun duzeltildi. Eskiden auto modda surekli calisan klima artik hizlica sogutup kisa bir sure sonra daha dusuk modda calisiyor ve surekli sogutmaya devam ediyor.

Yorum

sorun yıne tekrarladı, gerçekten can sıkıcı bugun öneri üzerine başka bir ustaya gıttım fazla gaz basıldıgını bundan dolayı oldugunu ıddaa ederek gazı cekerek tekrar basma ıslemı gerceklestırdı, sorunun devamı halınde kompresoru degıstırmek zorunda oldugunu soyledı

Yorum

İşleniyor...
                              X