Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akü Elektrik Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Akü Elektrik Sorunu

Cümleten Selamın Aleyküm Arkadaşlar...
    Yine, Yeni Ve Yeniden Bir Sorunla Karşınızdayım.
    Aracım 2-3 Günde Bir Elektrik Yada Akü Sorunundan Dolayı Çalışmıyor. Kontağı Çeviriyorum Ama Ekranda Hiçbir Işık Yanmıyor. Takviye Yapıyorum Hiç Beklemeden Anında Çalışıyor. Hatta 2 Saat Önce Aracı Kullandım 2 Saat Sonra Tekrar Marşa Bastım Yine Çalışmadı. Duran Arabanın Kendi Kendine Aküsü Neden Azalır. Akünün Üzerindeki Gösterge Yeşil Gösteriyo Hep. Akün 3 Aylık Akü Anlamadım Neden Böyle Yapıyor. Bu Sorun Yine Kronik midir? Yardımcı Olursanız Sevinirim

Aleykümselam,
    Büyük ihtimal Sarj dinamosunda sorun var gibi gözüküyor aküyü yeterli sarj etmiyor sadece araci tasiyacak kadar üretiyor olabilir . eger elinizde ölcü aleti varsa motoru calistirdiktan sonra akünü arti ve eksi kutuplarina baglayarak akünün sarj dinamosunun ne kadar elektrik üretttigini görebilirsiniz en az 14.1 volt olmali yada herhangi bir elektrikcide hemen ölcümü yapar parada almayabilir ..Ayrica eger mümkünse akücüden gecici bir akü alin onunla kullanin arabanizi 2-3 gün kadar o zaman akünüzde sorun olup olmadigini görebilirsiniz akünüz yenide olsa arizali olabilir bu tip problemler cok olmakta forumdan da kontrol edebiliriniz. Daha önce böyle bir problem oldugunu pek duymadim kronik diyemeyebiliriz.

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

İşleniyor...
    X