Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Led Xenon

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Led Xenon

Merhabalar;
    AFL Xenon olmayan araçlar için Led xenon kullanmak ne kadar mantıklıdır?
    Işınma problemi var mı? Yol gösterimi nasıl? Uzun süre kullanımda gözü yoruyor mu?
    Kullanan arkadaşlardan yorum ve marka tavsiyesi olan var mı?

Orjinal yazı sahibi: mrtdincer View Post
    Merhabalar;
    AFL Xenon olmayan araçlar için Led xenon kullanmak ne kadar mantıklıdır?
    Işınma problemi var mı? Yol gösterimi nasıl? Uzun süre kullanımda gözü yoruyor mu?
    Kullanan arkadaşlardan yorum ve marka tavsiyesi olan var mı?
    Hocam uzun süre kullanım hakkında henüz bir şey diyemem.
    Işıma bakımında önceki halojenlere göre Led xenon ların ışığı çok daha yüksek ve ve aydınlatması daha iyi
    Isınma sorun olur mu ? Şu an neredeyse tüm ledlerde soğutma fanı var.
    Aldığım ürün Photon HIR2 9012 fanlı 1 yıl garantili. Fan sesi hiç duyulmuyor ısınmasına bakmadım.
    Şimşek etkisi için seri bir şekilde uzun kısa yapılırsa belki yapar. Bariz bir şimşek etkisi ben görmedim.
    Bir ara denerim.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Ne kadara aldınız ürünü acaba? Link verme şansınız var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mrtdincer View Post
        Ne kadara aldınız ürünü acaba? Link verme şansınız var mı?
        Photon HIR2 9012 Acorn 5000 Lumen Mini 3Plus LED Xenon

https://www.photononline.net/urun/ph...xenon-hediyeli

Fiyatı 299 TL Havale ile bu marka 254 TL ye en uygun fiyatlı buradan aldım.
        Makyajlı 2014 kasalara uyumludur. ( HIR2 ) Uzun kısa tek ampul kullanıyor
        Photon T10 Plaka led 2 adet de hediye yolluyorlar.
        Ürün 3 plus yazıyor ancak muhtemelen 3 plus ellerinde yok bana 4 Plus geldi.
        3 plus ile 4 plus arasındaki fark : 3 Plus Canbus aparatı ayrıca yanında geliyor.
        4 plus ise canbus a gerek yok. Led xenon kendisi canbus lu dolayısıyla daha az yer kaplıyor.
        Yine de sipariş öncesi teyitleşmekte fayda var.

Yorum

Linkteki ürüne benzer farları 2 yıldır kullanıyorum. Yağışsız havada halojenlerden üstün, ancak yağmurda görüş mesafesi çok düşüyor. Diğer aracımda (mokka x) Orjinal led afl mevcut, orjinal ledlerde yağışlı havada görüş mesafesi kaybı yaşamadım.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
          2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Odak problem olacağından ben pek tavsiye etmiyorum.
            Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
            +DVD 800 Navi
            +19" Jant
            +Prins Vsı 1.0

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigitgasgil View Post
              Odak problem olacağından ben pek tavsiye etmiyorum.
              yigitgasgil hocam haklısınız. Mercek olmaksızın diğer araçlara eziyettir. Benim araçta mercek var halojen çıkarıp led xenon taktım.
              Led xenon neyse artık. Sanırım led dememiz yeterli.
              Makyajlı kasaların hepsi mercekli değil mi? Edition Elegance veya Cosmo?
              2009-2013 üretimlerin farlarını bilmiyorum ama makyajlıda merceksiz far görmedim daha.

Yorum

Evet ben araca bakmadan yazmıştım sonra editledim mesajı. Makyajlı kasada merceksiz far yok sanıyorum varsa arkadaşlar bilgilendirir.
                Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
                +DVD 800 Navi
                +19" Jant
                +Prins Vsı 1.0

Yorum

Bu markayi bilmiyorum denemedim ama bir cok pahali ve ucuz led denedim fanli fansiz . Ömürleri uzun olmuyor ve önünüzü asiri parlak gösteriyor. Simdilik 1 seneye dogru gidiyor yavas yavas xenon kullaniyorum zaten konuda acmistim hic bir problem yok orjinal aydinlatma gibi aydinlatma . Bu ledler xenonlarin yerini tutmaz yeni cikan araclardaki led sistemi cok cok farkli .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer View Post
                    Linkteki ürüne benzer farları 2 yıldır kullanıyorum. Yağışsız havada halojenlerden üstün, ancak yağmurda görüş mesafesi çok düşüyor. Diğer aracımda (mokka x) Orjinal led afl mevcut, orjinal ledlerde yağışlı havada görüş mesafesi kaybı yaşamadım.
                    mrtdincer Bilgi güncelleme.
                    4500 km Anadolu gezisi sonrası bu ampüllerin uzun farları hiç iyi değil.
                    Acaba yanlış mı taktım bilmiyorum ama uzunları yaktığımda yol kenarlarındaki işaret tabelaları ve yansıtıcı bantların parlaması dışında pek etkili bir aydınlatma yapmıyor.
                    Kısa farlar eski halojenden iyi gösteriyor. Belki de halojenler eskidiği için olabilir.
                    Bir müddet böyle devam edeceğim. Muhtemelen beyaz halojen alıp bir de onları denerim bir ara.
                    Sonuç olarak uzun yolda pek tatmin etmedi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

mrtdincer Bilgi güncelleme.
                      4500 km Anadolu gezisi sonrası bu ampüllerin uzun farları hiç iyi değil.
                      Acaba yanlış mı taktım bilmiyorum ama uzunları yaktığımda yol kenarlarındaki işaret tabelaları ve yansıtıcı bantların parlaması dışında pek etkili bir aydınlatma yapmıyor.
                      Kısa farlar eski halojenden iyi gösteriyor. Belki de halojenler eskidiği için olabilir.
                      Bir müddet böyle devam edeceğim. Muhtemelen beyaz halojen alıp bir de onları denerim bir ara.
                      Sonuç olarak uzun yolda pek tatmin etmedi.
                      Teşekkür ederim, bende yurt dışı bir siteden sipariş verdim bekliyorum. Taktığımda paylaşırım düşüncelerimi.

Yorum

Yurt dışı siteden satın aldığım led xenon ampüllerim geçen hafta elime ulaştı ve araca taktırdım. Çifti 16000 Lümen 6500K aydınlatma gücü var ampüllerin. Şu an için çok memnunum. Aydınlatması normal havalarda çok iyi. Uzunlar şimşek etkili gibi, gayet başarılı bir şekilde selektör yapıyor ve ileriyi göstermesi de gayet başarılı. Yağmurlu havada kullanırsam onun bilgisini de buradan paylaşacağım. İyi forumlar dilerim.

Yorum

https://www.wish.com/product/5cd1355e881ffe28cb94b78d incelemek isteyen varsa ürüne buradan bakabilir.

Yorum

İşleniyor...
                          X