Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Insignia Tavan Boyasının Açılması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel Insignia Tavan Boyasının Açılması

Merhaba. Aracım 2016 model Opel Insignia. Aracı bayii'den çıkarmadan önce seramik kaplama yaptırdık. Arabayı aldığım günden beri kendim yıkıyorum nadiren dışarıda yıkatmışlığım var. Bunların büyük çoğunluğunda da kendim yıkadım. Tüm yıkama ekipmanına sahibim. Karcher K2 pompa kullanıyorum. Basıncı fazla değil ancak işimi görüyor. Ön yıkamada Valet Pro konsantre şampuan kullanıyorum. İkinci yıkamada ise yine Valet pronun başka bir ürününü kullanıyorum. Araç site içerisinde üstü açık kalıyor. Son 5-6 aydır arabayı yıkarken videoda ki kısımlarda da görüldüğü üzere boya kalkıyor. Nedenine bir anlam veremedim. Kullandığım ürünlerden desem bunlar marka yapmış kaliteli ürünler. Seramik kaplama bir süre sonra bunu yapsa diğer bölgelere de yapardı diye düşünüyorum. Diğer bir neden belki arabanın o kısmının farklı bir boya ya da malzemeden yapıldığı için boyanın kalkması olabilir diye düşündüm. Başka Opel sahiplerinin araçlarında da aynı sıkıntı var mı merak ediyorum. Sizce sebebi ne olabilir? Bu problemide çözmek için tavanı boyatsam ülkemiz şartlarında tavanın bu nedenden boyandığına kimse inanmayacaktır

Hoşgeldiniz

Bu tür bir sorun oluştu ise Opel garanti kapsamında tavana dokunmadan ince bir işçilikle boyasını yaparlar

Bu sorun aslında olmaması gerekiyor ama oluşma sebebi kanal içindeki izalasyon macununun zamanla dış etkenlerden etkilenerek malzeme sertleşiyor ve araç titreşimleri ve burkulmalardan üzerindeki boyayı atıyor
    Tekrar geçmiş olsun kafaniza takmayin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Video da gördüğüm kadarıyla yakın mesafe yüksek basınç uyguluyorsunuz.
      Bilginiz vardır belki gemilerde su raspası denen yöntemle geminin boyasını yüksek bar hava basıncı uygulayarak boyasını söküp tekrar boyarlar.
      Bir iki kez bu basınçla belki etki etmez ama demek ki sürekli olunca zamanla boyayı kaldırabiliyor.
      Sizin k2 sanırım 110 bar basınç uyguluyor. Benim tahminin yakın mesafe ve süreklilik sebep olmuş olabilir.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Boya bir noktadan bir kere kalkınca aynı noktadan uygulanan basınçlı su zaten kolayca alttan yürüyerek komşu alandaki boyayı da rahatça kaldırıyor. Yani bence boyanın ilk kalktığı yer hemen güzel rötuşlansa bu kadar kolayca çıkmazdı. Rötuş bu nedenle sadece görsel değil koruyucu bir işlem aynı zamanda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
          Hoşgeldiniz

Bu tür bir sorun oluştu ise Opel garanti kapsamında tavana dokunmadan ince bir işçilikle boyasını yaparlar

Bu sorun aslında olmaması gerekiyor ama oluşma sebebi kanal içindeki izalasyon macununun zamanla dış etkenlerden etkilenerek malzeme sertleşiyor ve araç titreşimleri ve burkulmalardan üzerindeki boyayı atıyor
          Tekrar geçmiş olsun kafaniza takmayin
          Cevabınız için teşekkür ederim. Bana bu cevap mantıklı geldi dediğiniz gibi olabilir. Araca sonradan ek garanti yaptırdım. Ek garantide biraz üç kağıtçılık yaptılar. Far, sensör ve arada bir çıkan lastik basınç uyarısı için götürmüştüm. Garanti dahilinde olduğu için ücret ödemem diye düşünmüştüm. İçeride lastikler ile iletişim sağlayan sensörü ön sürücü kısmından alıp aracın ortasına bir yere koymuşlardı bana sormadan. Bunun için koltuk ve döşemeleri de söktüler. Parça değişmediği için garanti kapsamına girmiyormuş işçilik ücretide 400 TL dediler. Baya bir tartışma yaşadık lakin sonuçsuz kaldı bende ödemek zorunda kaldım. Eğer dediğiniz gibi basit bir işlemse tanıdığım ustada cüzi bir miktara yaptırırım. Tekrardan servise gidip kazıklanmak istemiyorum. Buradan sıfır araç alan arkadaşlara da tavsiyem ek garantinin neleri kapsadığını mutlaka araştırsınlar. Tekrar cevabınız teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler.

Yorum

Opelin 10 yıl boya garantisi var servise gidin kayıt açsınlar onaydan sonra yaptırın

Hangi servise gidiyorsunuz

Yorum

Opelin 10 yıl boya garantisi var servise gidin kayıt açsınlar onaydan sonra yaptırın

Bilgim yoktu teşekkürler öyle yaparım. İzmitte Opel Ekcan'a gidiyordum. Artık gitmiyorum. Eve daha yakın İstanbul/Pendik civarında bir Opel servisi var bir de oraya bakacağım.

Yorum

Eğer Avrupa tarafına gelebilirsiniz Opel odak yada Opel gerçek servise giderseniz yardımcı olurlar

Yorum

Eğer Avrupa tarafına gelebilirsiniz Opel odak yada Opel gerçek servise giderseniz yardımcı olurlar
                  Evet ikisi de isim yapmış servisler. Oraya götüreceğim. Aracın ek garantisi devam ediyor. Tüm bakımlarda yetkili serviste yapıldı. Konuyu biraz araştırdım kronik bir sorun anladığım kadarıyla. Aracı aldığımdan beri kendim yıkıyordum. Ön yıkama sonra çift kova yöntemi en son kurulama yapıyordum. Bana yapılacak şey miydi bu Neyse dünyalık mal pek özen göstermemek gerekiyormuş. Aracı satmamıza vesile olacak gibi. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Yorum

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Aklıma takıldı bu ileride paslanmaya gidecek. Paslanma olduğunda bu pasın kanallardan tavana yayılması durumu söz konusu olur mu? Bilginiz var mı?

Yorum

Geçenlerde bende de olduğunu farketmiştim. Üst boya kalkmaya başlamış ve alttaki açık renkli astar gözükmeye başlamıştı. Çıplak metal yoktu. Hiç servisle uğraşmadan bir suluboya fırçasıyla rötuş yaptırdım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bu 10 yıl boya garantisi tüm araçları kapsıyor mu? 2011 model aracımda aynı sorun var ama servis bakımlı değil. Aslında boya garantisinin geçerli olması lazım ama malum firmalar problem ne olursa olsuni garanti dışı tutabilmek için tüm kozlarını kullanıyorlar.

Yorum

Aracı Türkiye ye getiren ana ithalatçı servislerin ve hizmetlerin sürekliliği için araçların bakımı ve tamiratını yetkili serviste olmasını istiyor düzenli servise gidilirse araç ta oluşacak sorunlarda garanti kapsamı yada müşteri memnuniyeti yardımlarını yapıyor

Tavandaki kanalda oluşan deformasyon için servise gidin ve kuralına uygun tadilat yaptırın rutus boyası geçici çözüm olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpaqut View Post

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Aklıma takıldı bu ileride paslanmaya gidecek. Paslanma olduğunda bu pasın kanallardan tavana yayılması durumu söz konusu olur mu? Bilginiz var mı?
                            zede olmadığı için sac üzerindeki koruyucu katmanlar ve astar boya kaporta aksamını korumaya devam ediyor. pas yapacağını sanmıyorum ama sonuçta boyasız görüntü güzel görünmüyor. 2 yıl garantisi bitse bile 10 yıl boya garantisi kapsamında gerekli boya işlemini yaparlar. sadece kanalın içini boyuyorlar, tavanda boya işlemi görünmez.
                            InsigniaTEAM

Yorum

Merhaba arkadaşlar. Olan bitenden sizleri de haberdar etmek istedim. Böyle bir sıkıntı başka bir insignia sahibininde başına gelirse bilgisi olsun en azından. 24 Temmuz günü aracımı facomx tavsiyesiyle opel odağa götürdüm. Aracın fotoğraflarını çekip opel türkiyeye gönderdiler. 25 Temmuz günü cevap geldi aracı kabul ettiler. 29 Temmuz pazartesi günü de aracımı servise götürdüm. 31 Temmuz Çarşamba günüde aracımı aldım. Opek Odak'tan Murat bey yakından ilgilendi sağolsun. Aracın sadece oluk kısımlarını boyadılar tavan ya kapı üstü kısımlara bir müdahalede bulunmadılar. Etrafına pasta cila atmışlar. Benim serviste yaptırmak istememin sebebi satarken aracın servis geçmişinde olmasyıdı şükür sıkıntısız bir şekilde hallettik. Servisin aracı kabul etmesinin en önemli nedeni bakımlarının yetkili serviste yapılmış olmasıydı. Eğer yetkili serviste bakımları yapılmadıysa büyük ihtimalle aracı kabul etmeyeceklerdir.

Yorum

İşleniyor...
                              X